Türk dizileri neden bu kadar saçma?

hepsi birbirinin aynısı saçma saçma diziler. niye bu sektör bu kadar geç gelişiyor. 20 dakika, bide galip derviş aralarından biraz ayrılıyor o kadar. ha birde ezel var. gerisi hep aynı.

0|0
15|1

En İyi Kız Görüşü

• "Leyla ile Mecnun" gibi kaliteli dizileri yayından kaldırıyorlar, sonra da saçma sapan "Kaçak Gelinler" gibi 0-5 yaş grubu dizileri yayınlıyorlar. Türkler bu işi bilmiyorlar. Yaratıcılığın kıyısından, köşesinden geçemezler bunlar, malzeme ortada zaten.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• adam dizi yapmaya karar veriyo senaryo yazacak napalım hemen bir zengin bir fakir birbirine aşık olsun ya da kadın tecavüze uğrasın komedi mi yapıcaz kaba konuşsun hadi küfür etsin gülelim haha çok komik aslında senaristlerde de çk suç bulmamak lazım recep ivedikin kaç milyon izlendiği bir ülkeye nasıl bir senaryo yazabilirsin ki

0|1
    0|0
  • Hepsinin teması aşk üzerinedir, müzik medyası da bu yöndedir. Yaratıcılık yok ki, kafada düşünce yok yani olağan bir şeydir. Nerede adam gibi korku, felsefik filmler? İnsanlar da beğeniyor ama, buram buram boş-beleşlkik kokuyor.

İzleyen izlesin, ben tercih etmiyordum zaten lan

2|1
    0|0
  • Yabancılarında çoğu saçma. Hele kore dizileri öğğ. En iyisi hiçizlememek

0|1
    0|0
  • genelde amerikan dizilerinden uyarlama oluyor, bizim kültürümüze uymayan unsurlar (cinsellik, vb) kaldırılınca yerine sonradan eklendiği belli olan şeyler yapıştırlıyor. dizinin orjinalini bilen, izleyen kişiye zaten iyice sıkıcı geliyor türk versyonu. mesela umutsuz ev kadınları :/

0|0
    0|0
  • Türk dizileriyle ilgisi yok. Sadece yabancı ülkelerde sermaye olduğu için efektler daha iyi görsellik daha iyi. Biraz da araştırıyorlar tabi. Bizim gibi kulaktan dolma bilgilerle dizi yapmaya çalışmıyorlar ama genel anlamda çok zeka ürünü bir dizi hiçbir ülkede göremiyorum.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
    • dexter, hannıbal , the walking dead , braking bad, prison break, game of thrones, spartacüs?

• Emeklerine bir şey diyemem. Haklarını vermek gerek, ama yetmez. Zaten yetindiğin sürece daha iyisini bulamazsın ondan zaten daha iyisin bulamıyoruz Türkiye'de. Her biri iki saat yarısının reklam olduğu 40 tane dizinin 30 tanesinin aşk ve aldatma üstüne olduğu bir ülkede her gün bir dizi izleyen kadınların oluşturduğu ve hala daha "Keşke daha fazla dizi olsa. Çok az dizi var."denilen, medyaya karşı asla protestonun yapılmadığı bir toplumda yaşadığımız için daha iyisini bulamıyoruz.

• bu konuda katılıyorum

• Kolay para kazanma yolu bölüm başı 50-100 bin az para mı , milleti çok salak sanıyorlar ama millette pek izlemiyor artık dizilileri ömürleri 8-10 bölümcük oluyor genelde...

0|0
    0|0
  • Öncelikle Bu sorudaki amacın ne hala anlamadım. Ama Bizim Türklerin Bu yetenegi yok. Cunku ellerinde diziyi cekmek ıcın malzemeleri yok. Yabancılar verıyor parayı en guzelını en ıyısını cekıor. Bizimkilerde Onlardan Özenip aynısını cekmeye calısıyor :) Game Of thrones Harika bir Film :D

0|0
    0|0
  • İsvicreli bilim adamlari cozemedi daha

1|0
    0|1
  • Kardeş payı
    Kara Para Aşk
    Beğendiğim 2 özgün dizi :D Bence çok güzeller.

0|0
    0|0
  • konu bulamamalarını anlarız da. uyarlama olan dizileri bile nasıl batırıyorlar anlamış değilim

0|0
    0|0
  • Yabancı dizileri izleyin.

0|0
    0|0
  • Evet çok saçma

0|0
    0|0
  • 20dk çabuk bitti ya

1|1
    0|0
  • Yaratıcılık sıfır adamlarda

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• haklısın insanların kafa yapılarıyla alakalı bir şey.
    şimdi reklamlar = kamu spotu;
    değerli vatandaşlarımız hem kendi sağlığınız için hem de sevdiklerinizin sağlığı için sigara kullanmaya son veriniz. göreceksiniz sigarasız hayat size mutluluk ve huzur getirecektir.

0|1
    0|0
Yükleniyor...