Baleye başlamak için çok geç mi?

Çocukken maddi imkansızlıklar ve ardından okul yüzünden bir türlü bale gidememiştim. şu an 18 yaşındayım. Esnek bir vücudum var. Bacaklarımı sonuna kadar açmak veya ayaklarımı kafama değdirmek gibi bir sürü şeyi rahatlıkla yapabiliyorum. Boyum 171 ve 51 kiloyum ancak bacak boyum biraz uzun. Sizce bu ölçülerde ve ve bu yaşta baleye başlayabilir miyim? Nerede yapabilirim?

0|0
510

En İyi Erkek Görüşü

• olmaz, en kötü ihtimal 6. sınıf seviyesindeyken başlaman lazım.. ayaktaki iskelet yapısı tamamen değişiyor, 18 yaşından sonra çok zor kemiklerin değişimi..

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Niye geç olsun ki, nerede olabileceğini bilemem ama araştırmanı yap başla, mesele başlangıcı yapmak, zaten 18 yaşındasın ohoooo, aşarsın her birini.

cut.

1|0
    0|0
  • Bacaklarını sonuna dek açman iyi, bunun faydasını göreceksin :))) Senin işin mi yok evladım git faydalı şeylerle ilgilen ağaç falan dik daha hayırlı işler yapmış olursun..

1|0
    0|0
    • İçimde kaldı işte :) Napalım

• Bence yapabilirsin. Balerin bir sevgilim vardı 19 yaşında başladığını söylemişti:))) birde balerinler gerçekten sek. i oluyor:)))

1|0
    0|0
    • Balerinler genelde 0 beden ama bilemiyorum :) Umarım bende yapabilirim

• Evet öyleler:))) ve bu her konuda avantaj:)))

• Neden olmasın istek olduktan sonra herşey olur.

1|0
    0|0
  • çok geç kalmışsın?

1|0
    0|0
  • Resm at bakalim vucuduna

0|0
    2|0
  • Azimle işeyen duvarı delermiş ömür boyu üzülcene denemende fayda var 27 yaşında basketbola başlayıp dünya starı olanlar var

0|0
    0|0
  • doguştan balerinsin hiç bir çalşma yapmadan böleysen ilginçç

0|0
    0|0
    • 9-14 yaş arasındaki beden hocamız kızların zarif olması gerek deyip esneklik kazandırmak için çeşitli hareketler yaptırırdı. 4 yıl boyunca yapmaya bende devam edince böyle oldu

• işte bize böyle hocalar lazımm :D

• Bence her türlü yaparsin bro sana güveniyorum:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ben baleye 9 yaşında başladım 10 yaşında ara verdim 12 yaşımın başlarında özel Royal Acadamy of dance programlı (kısacası RAD dünyanın en tanınmış bale okulu ve programı) bir kursa katıldım 12 yaşıma henüz yeni girmeme rağmen yaşımın bu programa girmek için biraz geç olduğunu söylediler çünkü RAD programının seviyeleri var grade (sınıf) 1-8e kadar grade 1e en geç 7-8 yaşında başlanmalıdır sonra ailem daha önce 2 sene kadar baleye gittiğimi söyledi sonra seviye sınavı yaptılar hangi grade e girebilirim diye beni grade 4e yerleştirilerek şimdi 16 yasindayim grade 8 mezuniyet seviyesindeyim yani uzun lafın kısası baleye çok daha önce başlamalıydın ve balenin esneklikle alakası yok evet jumplari grand alegroları falan yapmak için esnek olmak lazım ama önemli olan duruş vücut yapısı ayak yapın mesela ayağın yeterince esnek değilse o balerinlerin giydiği point ayakkabılarını hiç diyemezsinki point ayakkabı eğitimine en geç 12-13 yaşlarında başlanmalı ayrıca uzun olabilirsin iyi ama önemli olan bacak boyu uzunluğu govden ve bacak boyu uzunluğun hemen hemen aynıysa hiç balerin olmaya kalkma bence ayrıca boyun uzunluğu da önemli kısa bir boynun olmamalı bir balerinsen işte baleye bu yüzden küçük yaşlarda başlanıyor küçükken vücudun daha hizli sekillenir bir balerin vücudunu oluşturur şimdiyse gelişimin durmuş durumda tabi kas yapında vücut yapında önemli yani ince el parmakları el bilekleri ve ayak bileklerini olmalı ayrıca balerinlerin böyle ayrı bir havası vardır zariftirler hep dik dururlar zaten bende de dik durmak refleks olmuş durumda 7 yıllık bale eğitimim sayesinde öyle kambur duran bir vücut yapısına sahipsen bale senin için dahada zorlaşır tabi bale yapmak istiyorsan acı eşiğin de yüksek olmalı o point ayakkabılarını giymek o kadar kolay değil sen bir gör 5 saat point ayakkabisinda prova yaparsan ne oluyor yara bandı olmazsa olmazımız point ayakkabıları sayesinde kisacasi 9 yaşımda başlamama rağmen biraz geç deyip zorla kursa girmeme bakarsak bence sen geç kalmışsın

0|0
    0|0
  • bence bir sorman lazım 18 geç çünkü. Ama hep hayalimdi bale :) benim olmadı ama bir kızım olursa kesinlikle göndereceğim

1|0
    0|0
    • Bende kızım olursa göndermek istiyorum :) Ancak onun öncesinde kendim için biraz çaba göstereyim

• Zayıfsan olur falan diyenler olmuş. Ben 4 yaşında başladım. Ve bu yıl mezun oluyorum. Bale sadece esneklik işi değildir öyle olsa ohoo. Küçüklükten itibaren ritim duygusu ve müzik kulağı gelişimi için bale solfeji alınır. Temel bale hareketleri küçük yaşlarda öğrenilir ve her sınıfta geliştirilir. Belli bir seviyeye geldikten sonra point giyilir ve onlar ayaklarını kanatır, mahveder. Göründüğü gibi kolay değildir. Denge sağlamayı da küçükken öğrenirsin. Hazırlık için gittiğin yılları saymazsak 7 yaşından itibaren 10 yıllık bir zorunlu eğitim alırsın. Her yıl sınava girip bir sonraki sınıf için geçmek koşuluyla. Kısacası hiçbir bale kursu 18 yaşında almaz. Ve baleye sırf esnek, zayıf diye sonradan başlanamaz. En geç 4. sınıfta başlanabilir.

0|0
    0|0
  • Hangi ildensin, ablam bale eğitmeni sorabilirimde senin için fakat zor diye düşünüyorum, artık3 yasındaki çocukları almaya baslıyolar eskiden 5-7 falandı

0|0
    0|0
    • İstanbuldayım.

• Ablan hangi ilde? Bende çok istiyorum ve baleye aşığım ablana sorarmisin 14 yasindakileri aliyolarmi?

• Zayıfsan olur yaparsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...