Baleye başlamak için çok geç mi?

Çocukken maddi imkansızlıklar ve ardından okul yüzünden bir türlü bale gidememiştim. şu an 18 yaşındayım. Esnek bir vücudum var. Bacaklarımı sonuna kadar açmak veya ayaklarımı kafama değdirmek gibi bir sürü şeyi rahatlıkla yapabiliyorum. Boyum 171 ve 51 kiloyum ancak bacak boyum biraz uzun. Sizce bu ölçülerde ve ve bu yaşta baleye başlayabilir miyim? Nerede yapabilirim?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• olmaz, en kötü ihtimal 6. sınıf seviyesindeyken başlaman lazım.. ayaktaki iskelet yapısı tamamen değişiyor, 18 yaşından sonra çok zor kemiklerin değişimi..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Niye geç olsun ki, nerede olabileceğini bilemem ama araştırmanı yap başla, mesele başlangıcı yapmak, zaten 18 yaşındasın ohoooo, aşarsın her birini.

cut.

1|0
    0|0
  • Bacaklarını sonuna dek açman iyi, bunun faydasını göreceksin :))) Senin işin mi yok evladım git faydalı şeylerle ilgilen ağaç falan dik daha hayırlı işler yapmış olursun..

1|0
    0|0
    • İçimde kaldı işte :) Napalım

• Bence yapabilirsin. Balerin bir sevgilim vardı 19 yaşında başladığını söylemişti:))) birde balerinler gerçekten sek. i oluyor:)))

1|0
    0|0
    • Balerinler genelde 0 beden ama bilemiyorum :) Umarım bende yapabilirim

• Evet öyleler:))) ve bu her konuda avantaj:)))

• Neden olmasın istek olduktan sonra herşey olur.

1|0
    0|0
  • çok geç kalmışsın?

1|0
    0|0
  • Azimle işeyen duvarı delermiş ömür boyu üzülcene denemende fayda var 27 yaşında basketbola başlayıp dünya starı olanlar var

0|0
    0|0
  • Resm at bakalim vucuduna

0|0
    2|0
  • doguştan balerinsin hiç bir çalşma yapmadan böleysen ilginçç

0|0
    0|0
    • 9-14 yaş arasındaki beden hocamız kızların zarif olması gerek deyip esneklik kazandırmak için çeşitli hareketler yaptırırdı. 4 yıl boyunca yapmaya bende devam edince böyle oldu

• işte bize böyle hocalar lazımm :D

• Bence her türlü yaparsin bro sana güveniyorum:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Zayıfsan olur falan diyenler olmuş. Ben 4 yaşında başladım. Ve bu yıl mezun oluyorum. Bale sadece esneklik işi değildir öyle olsa ohoo. Küçüklükten itibaren ritim duygusu ve müzik kulağı gelişimi için bale solfeji alınır. Temel bale hareketleri küçük yaşlarda öğrenilir ve her sınıfta geliştirilir. Belli bir seviyeye geldikten sonra point giyilir ve onlar ayaklarını kanatır, mahveder. Göründüğü gibi kolay değildir. Denge sağlamayı da küçükken öğrenirsin. Hazırlık için gittiğin yılları saymazsak 7 yaşından itibaren 10 yıllık bir zorunlu eğitim alırsın. Her yıl sınava girip bir sonraki sınıf için geçmek koşuluyla. Kısacası hiçbir bale kursu 18 yaşında almaz. Ve baleye sırf esnek, zayıf diye sonradan başlanamaz. En geç 4. sınıfta başlanabilir.

0|0
    0|0
  • bence bir sorman lazım 18 geç çünkü. Ama hep hayalimdi bale :) benim olmadı ama bir kızım olursa kesinlikle göndereceğim

1|0
    0|0
    • Bende kızım olursa göndermek istiyorum :) Ancak onun öncesinde kendim için biraz çaba göstereyim

• Hangi ildensin, ablam bale eğitmeni sorabilirimde senin için fakat zor diye düşünüyorum, artık3 yasındaki çocukları almaya baslıyolar eskiden 5-7 falandı

0|0
    0|0
    • İstanbuldayım.

• Ablan hangi ilde? Bende çok istiyorum ve baleye aşığım ablana sorarmisin 14 yasindakileri aliyolarmi?

• Zayıfsan olur yaparsın

1|0
    0|0
Yükleniyor...