Bu hızlı okuma yeteneği?

... nasıl bir şey la azizler, bakınca adam sayfaları karıştırıyor gibi geliyor sadece...

... bir de açıklamaları oldukça komik: "Beyin tamamlama özelliğine sahip, dolayısıyla tamamını okumaya gerek yok..."

... ulan ben o kitapta yazan her şeyi okumayıp, sadece geçeceksem, anlamı ne?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Eğer kitap okuyorsam onun keyfini almam lazım bu yüzden de her kelimeyi sakin sakin okurum amaç hızlı okumak olmamalı bence

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Betimlemelerden tut soz sanatlarina hic birini gormuyor kitap okuma zevkini tadamiyor. Bilgi obeklerini alip zihninde tamamliyor :) seminere geldiler bize 5 dakikada 500 kusur sayfa okudu bide anlatti ama ben hala onceden oldugu bir kitap oldugunu dusunuyorum :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir sayfa okuyup bir sayfa okumamak değil ki bahsettiği. Cümlenin tamamını görüyorsun her kelimeyi okumana gerek kalmıyor bir süre sonra anlıyorsun yani bakar bakmaz.
    Lisede hızlı okuma dersi vermişlerdi ve gerçekten çok faydası olmuştu bana.

0|0
    0|0
    • Paşazadem, o dediğiniz normal her insanın dediğiniz üzere eğitimin ardından yapacağı ve çok da über olmayan şeyler...

... ama bu insanlar belli yerleri okumamaktan bahsediyorlar...

• Über değil zaten egzersizleri düzenli yapan herkesin yapabileceği birşey. Belli yerleri okumamak açıkladığım gibi cümlenin tamamını tek bakışta görebilmek. Neye karşı çıktığını anlayamadım.

• Mesela yeni okumaya gecmis cocukalr hecelere bakarak kelimeyi anliyor. Bizler kelimelere bakarak cumleleri okuyabiliyoruz. Hizli okuyanlar ise bir sayfadaki bir kac kelimeye baktiginda sayfayi anlayabiliyor

0|0
    0|0
  • bende merak ediyorum gerçekten bir zararı yoksa kursa gitmeyi düşünüorum ama giden bir arkadaşım dikkat eksikliği yapıyor demişti sanki o yüzden tereddütteyim

0|0
    0|0
  • Çok mu gerekli?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Anlamı olan bir şey değil ki zaten çok okuyanın yapabileceği bir şey. Ne kadar fazla kelime bilirseniz, okuduğunuz anda, yalnızca ilk 3 sessiz harfini kavrayarak kelimeyi tamamlayacak kombinasyonları 0.2 saniye gibi kısa sürede algılayabiliyorsun. Hızlı okumak bir yarıştır, başka bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Tamamlamadan kastı İlk paragrafı oku, gerisi geliyor değil ki. Hece hece okumamak için öyle egzersizleri oluyor. Daha merak edip bir süre çalışmıştım, üstüne iyi düşünce faydalı oluyor. Devamını getirebilmek lazım işte.

0|0
    0|0
    • Anlamsız, okuduğunuz kitabın hakkını verin, onu sevin, değerli görün, her bir kelimenin hakkını vererek okuyun...

• Anlaşılmıyor işte, son gün vizeye çalışan lisans öğrencisi gibi, atlaya atlaya...

... gerçekten anlamsız, bir garezim olduğu için söylemedim bunu...

• İki denemeyle olmuyor ki zaten. Öğrenilebilecek bir şey. Kaldı ki atlandığı yok, hızlı geçiliyor.
      Üstüne düşme meselesi. Farz değil neticede.

Yükleniyor...