Evrim hakkında ne düşünüyorsunuz?

evrim hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
8|53

En İyi Erkek Görüşü

• Evrim (başkalaşım), bana göre maymun-insan ilişkisinden ibaret değildir. Zaten, biyoloji bilimini biraz olsa üstünkörü inceleyen herkes, bu dünyada tüm gelişmiş canlılar büyük bir kısım olarak yapılarıyla çok eski basit canlılarla benzerlik gösterirler. Benim fikrim, ilk canlılık kavramının sıfır derece enlemindeki okyanuslarda ortaya çıktığıdır. Daha sonra, bu canlılar belirli koşullarda hayatta kalabilmek için belirli özellikler kazanmışlardır (adaptasyon), kazanamayanlar ölmüş ve nesli tükenmiştir (doğal seçilim), canlıların kıtalara yayılmasıyla yapı ve dış görünüş açısından farklılaşmışlardır (modifikasyon), uzun yıllar geçtiği için bu farklılaşma bir süre sonra mutajen hale gelmiştir ve bireylerin gen dizilimlerini değiştirerek, yeni türler ortaya çıkarmıştır. Maymun mevzusunu merak edenler için bir açıklık getireyim:Maymunlarla insanların RNA'larının (protein yapılarının)%95 oranında benzerlik gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

0|1
    0|1
    • Evrim Kuramı var Canlılar başkalaşım geçirir. İnsanlar bunun ışığında bilim yapıyor. Ama Darvin'in evrim teorisinde ki gibi tek canlıdan türeme durumu uzak geliyor bana. Tabi kesin cevap kimse veremez. Yani çıkıp kesin olarak var ya da yok diyene bakmayın siz. Bilimde gözlem önemli yorumlara bakarak kesin sonuç vermek yobazlıktır. Birçok insan evrim vardır bu yüzden din yalan diye bu işe inançları karıştırmıştır. Tabi karşı tarafta boş durmamış ortaya bir tartışma çıkmış.

Erkekler Ne Diyor 52

• 0|0
    0|0
  • Hadi insan oğlu kusursuz bir şekilde evrimleşti pirimatlardan kromagandus ondan sonra insan kıvamına geldik diyelim. Merak etmeyin maymunlar neden hala maymun diye sormıycam okadar basit kıyaslamalar yapmıyorum. İnsan oğlu yy'dır tutulmuş tarihi kayıtlara sahip. Fakat hiçbir tarih kayıtlarında 500 yıl önce insanlar beyin yönünden daha düşük zeka kapasitesine sahip olduğunu veya ortalama beyin gücümüzün evrildiğiyle ilgili herhangi bir bulgu yokken bizi oluşturabilecek daha aptal canlı formlardan evrilip bukadar üstün zeka gücüne sahip olabiliyoruz. Henüz bunun doyurucu bir açıklaması olmadığı için evrim kuramına inanmıyorum.

0|0
    0|0
    • ukelalık yaptığımı lütfen düşünmeyin fakat 500 yıl evrimsel açıdan bakıldığında gerçekten bir gün gibi kalır canlılığın tarihi 1.5milyar yıl önceye ilk insanın ortaya çıkmasıysa 200.000 bin yıl önceye uzanır. En ilkel yazılı kayıtlarsa 18.000 yıl öncedir.

• Belkide haklısınızdır. Ben koşullu öğrenme yoluyla bir beynin kapasitesinden fazla güce sahip olabileceğine inanmıyorum, ama evrim denen süreç insanlar için varolsa bile ben bir kör olarak görmemeyi tercih ederim aslen :) Görmememin kimseye bir zararı yok ve içimi rahatlatıyor (Yobazvari oldu biraz ):)

• Evrim teorisine en çok Hristiyanlar karşı çünkü kutsal kitaplarında ki Tekvin bölümünde yaratılış anlatılır. Burada bitkiler hayvanlardan önce oluşmuş ve dünya evren ile birlikte 6 günde oluşuyor. O yüzden evrime çok karşılardı. Ama artık laiklik var ve eskisi kadar kilise herşeye karışmıyor. Birde Hristiyan nüfus Avrupada azaldı. Şimdi bu tartışmalar Avrupa'da pek yapılmaz ama Amerika'da hala yapılır. Çünkü halk iyi eğitim almamış. Birde birçok Hristiyanlar dünya M. Ö. 4004 yılında oluşmuş diyor. Bunu bu ülkede derseniz gülerler

0|0
    0|0
  • Just a bullshit.

0|0
    0|0
  • düşündüm.
    yok öyle birşey.

ek olarak mutasyonuda düşündüm.
    ileriye veya gelişime doğru giden bir mutasyon görmedim. örnek:4 kolu olan adamın kollarının çok kötü kullanışsız olması.

pikaçu raiçuya dönüşebiliyor onu çözemedik.

mutastyon eşit değildir ki adaptasyon.

0|0
    0|0
    • sizce işlevli 6 parmaklılık ileriye bir mutasyon örneği sayılamaz mı?

• tüm evrim teorisini sadece bir 6 parmağa dayandırmak... ilginç. pek kapsamlı teori değil galiba :D istisnaya dayanan bir teori imiş...

• siz yararlı mutasyonun olmadığını idda ettiğiniz için bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek istedim sadece kimsenin benim açtığım bir konu başlığından yanlış bilgi edinmesinin vebalini taşıyamam.

• Evrimin en bastaki aktif maddeyi aciklayamamasi benm acimdan saygi duyulcak bsy olarak gozukmuyo tamami degl ama bir kismi yanlis

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum öyle birşeye ve çok önemli bir konuda değil dünya çapında. Ama adnan oktar gibi bir kıç neden bu kadar sardı bu konuya hala anlayamadım?

0|0
    0|0
  • Darwini tümüyle alaya alanlar şunu da şöyle dikkate alın derim. Dünya üzerinde ki arıların bir anda tümünün yok olacağını var sayarsak diyor dünyada 7 yıl içinde tüm yaşam tükenir demiştir kendisi ve çok haklı da ekolojik zincirin en önemli halkalarından biridir arılar açın bakın kuranda da benzer şeyler geçiyor. Bırakın adamın maymundan insan insandan maymun demiş olmasına ilk zamanlarda medeniyet çağı yokken insanların neye benzeyebileceklerini kimse tahallül edemez...

0|0
    0|0
    • güzel bir örnek fakat sanırım onu söyleyen Einstein idi.

• Einstein ın doğa yasalarıyla ilgili bir çalışması yoktur fakat bu zekice öngörünün ona atfedildiğine eminim

• Çok bilgilisiniz maşallah bu arada şimdi aklıma geldi einsteine aitti bu teori çünkü herkes einstein'a dünyanın sonu ile alakalı çok şey sordukları için oda arılar üzerinde bir çalışma ve gözlemleme yapmıştır :(

• TEK GÖRÜŞÜM :aS:GSDHsd:HDFJ

http://www.youtube.com/watch?v=ebRDmAfLuvQ

0|1
    0|0
  • başlığı

evim hakkında ne düşünüyorsunuz

diye okuyan bitek ben miyim :D

0|1
    0|1
  • Öyle insanlar var ki, bunların aslı insan olamaz diyorum:D ister istemez evrime inanıyorum, yine de darwinin evrim teorisine inanmıyorum. D

0|0
    0|0
  • Evrim bizim komşu kızı iyi bir insan bir zararını görmedim

0|1
    0|0
  • Kimilerinin "İnsan maymun gelmiştir" diye tek (ve absürd) bir cümleden ibaret saydığı, halbuki bütün canlıların kökenine ışık tutmaya çalışan, bilimin köşe taşlarından birisi

0|0
    0|0
  • Yıl olmuş 2014, anasının maymun olduğunu iddia edenler var. Adamın anasına "oğlun senin maymun olduğunu iddia ediyor" desek, anası oğlunu keser.

0|0
    0|0
  • Evrime inanıyorum. Ama nasıl! anlatıyorum bak. Yıllarca evrime karşı belgeselleri vs kitaplarıyla ünlü adnan oktar ( harun yahya yeni mehdi :) . Bir anda sap gibi kızları. Travesti kılıklı şişme kadınlara çevirdi. Resmen kızlar p*rno kızı oldu. Hem evrim geçirdiler, hemde bu devrim di. Koyu müslüman olan adam nir anda atıp tuttuğu, yahudilerin masonların yandaşı oldu. Mason oldu lan işte en iyi evrim.

0|0
    0|0
  • Geçenlerde insanlar maymundan geldiyse Japonya'daki maymunlar niye çekik değil diye duymuştum. Darwin'in teorisinden çok daha mantıklı :)

0|0
    0|0
  • no comment kanks bısı dusunemedım

0|0
    0|1
  • Evrim teorisini savunanlar avrupali proflar bile evrim diye birseyin olamayacagini ispatladilar biz neyi hala tartisma konusu yapiyoruzki?
    Gusel bir laf vardi MILLET GIDER AYA BIZ GIDERIZ YAYA.. sanirim boyleydi :)

0|0
    0|0
  • Evrim vardır fakat Bunu öyle kötü anlamayın. İlk insanlarla bizim fiziksel olarak aynı olmadığımız çıkan kemiklerden anlaşılıyor. E ne oldu arada? Bu en basit şekli tabi ki ama şu an çok derine girmek istemedim.

0|0
    0|0
    • Mesele şu kromania olayıysa sıkıntı yok tabi
      Ama iş maymuna döndümü daldan dala kovalarım. valla :)))))

• Niye bu kadar karşısınız ki maymuna :D Tamam maymundan geldiğimizi söylemiyorum da kime evrim desem maymuna küfrediliyo :D

• EVRİME İNANAN KALMIŞMIYDI ARTIK YA İLGİNÇ ) öyle bir saçmalığa inanmıyoruz tasvipte etmiyoruz efenim !!!

0|0
    0|0
  • Güzel filmdi :D

0|0
    0|0
  • Güzel bir isim bence evrim. Bide Devrim var tabi erkek ismi.. Sakın maymundan geldiğini idda edenlerdenim deme çünkü yok öyle birşey.

0|0
    0|0
  • Delinin biri bir kuyuya tas atmis

0|1
    0|0
  • insan maymundan geldiyse şimdiki maymunlar neden insana dönüşmüyor diyorum:D

0|0
    0|0
    • Ekmek elden su gölden
      Dedem insan olduda ne oldu bak emekli olacamda deniz kenarında evim olacak diye diye emekli maaşı kuyruğunda öldü ne insan olacam diyolarmış :)))))

• Bunlar hep adnan Oktarın eseri.

0|0
    0|0
    • Yani konuşturmayın beni. Madem evrim var biz maymundan geldik mutasyona uğradık da ne diye hala maymunlar insana dönüşmüyor?

• Ekmek elden su gölden
      Dedem insan olduda ne oldu bak emekli olacamda deniz kenarında evim olacak diye diye emekli maaşı kuyruğunda öldü ne insan olacam diyolarmış :)))))

• Asparagas

0|0
    0|0
  • %100 doğru olduğuna inananlardanım sayın soran ^^

0|0
    0|0
    • böyle düşünmenizde etkili olan temel şey nedir acaba sayın cevaplayan :)

• Hangi evrim

0|0
    0|0
  • Şimdiki maymunlar insan olmuyorsa, yemişim öyle evrimi de Darwin'i de..

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    22

Kızlar Ne Diyor 8

• birileri bilmek istese de istemese de beğense de beğenmese de bugun çevremizi anlayabilmmızi sağlayan şey evrim teorisi
    ihtiyacimiz olduğunda ağızlarınin içine baktığımız , vay be dediğimiz bilim insanları da bu teorie sıkı sıkıya bağlı kalarak buluş yaparlar yani bazıları hala bu teoriye inanmayıp bir de üzerinde cahilce espri yaparken bolca taktir edilen bilim insanları evrime inanmis ve buna bağlı olarakta çalışma yapmışlardir

0|0
    0|0
    • Ne alaka yahu
      Ben sosyoloji okuyorum bana bile saçma gelirken normal insanların üzerine bu kadar gitmek ve düşüncelerini yargılayıp küçük düşürmek asıl cahilliktir

Bu güne kadar evrim denilen olgu sadece maymundan insana dönüşmek diye öğretildi anlatıldı kimse tutupta kardeşim bu olay aslında size anlatıldığı gibi değil aslı şudur denmedi

Ayrıca o ağzına baktığın (ız) vay be dediğin (iz) bilin insanların % kaçı (resmi araştırmalarla kanıtlanmış %kaçı) evrime bahsettiğiniz gibi sıkı sıkıya bağlıymış bilmek isterim açıkcası

Ama ondan önce bahsettiğiniz bu bilim insanlarının hangi branşta bilimci oldığunuda bilmek isterim tabii

• ayrıca yakından tanınmayan birine saçmalıyosun denmez

• sn karamaça lütfen o bilim insanlarından birinin adını söyleyebilir misiniz? Gerçekten araştırmama destek olmuş olursunuz.

• olmayan bir şey hakkında ne düşünebilirim

0|0
    0|0
  • Biraz mantıklı olun, arının şu düşünceden inanıştan.

0|0
    0|0
  • bir bana uğramadı.

0|0
    0|1
  • Test edildi, ONAYLANDI

0|0
    0|1
  • inanıyorum ama Allah a da inanıyorum..

0|0
    0|1
    • Evrim teorisinin ortaya atilis sebebi yaratilisi inkar etmektir
      Bu durum sizce celismiyor mu?

• Pardon araya soruyu soranin yorumu karismis ben sen yazdin sanmistim.

• amatör bir doğa bilimci olarak darwin doğada yaptığı çokça gözlemden bu sonuca varmıştır. Bu arada neyi bilmediğimi idda ettiğinizi anlamış değilim. Dini mi evrimi mi?

• Evrim diye bir şey yoktur.

0|0
    0|1
  • Bu sıcakta düşünemiyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...