Evrim teorisine inanan var mı? düşünceleriniz

bn inanmıyorum... evrim teorisi diye bişi yok evrimi mantıken bile çürütebilirsin.. mesala biz maymunlrdan geldik maymunlar nerden maymunlara meydana getiren şey nerden geldi onu meydana getiren nerden geldi ? yani en başta ana bir madde olması lazım o ana madde nerden geldi al sana çürüdü :))

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Her ne kadar Harun YAHYA sevmesem bile bilgilerinden mahrum kalmam.

En güzel cevaplar ve geçmişi link adresinden bakabilirsiniz.

Darwin genç bir bilim adamıyken,dünya turuna çıkar ve bu dünya turu darwin'e bir çok şey kazandırır.Darwin genelde gittiği yerlerde şunu gözlemlemiştir;canlılar çevrelerine bir uyum ve ahenk içerisinde yaşıyorlardı.

Bu gözlemlerine dayanarak ,canlıların bir maddeden oluştugu ve zamanla çevre şartlarına uyum sağlayarak farklılıklar oluşmuştur ve yeni canlı türleri meydana gelmiştir.

Darwin teorisi temelinde materyalizmi yani maddeciliği barındırıyordu.Materyalizm komunist bir düşüce ürünü oldugu için darwin'de de ALLAH inancı yoktu.

Halbuki bilim dünyasında çıgır açan Galileo,Isaac Newton,Keppler gibi bilim adamlarında ALLAH inancı vardı ve onlara göre "iman bilim adamının vazgeçilmez bir özelliğidir."

3|2
    2|2

Kızlar Ne Diyor 7

• birileri hala evrimi insanlar maymundan geldi olarak algılıyor.birileri hala evrimi Darwin'in teorilerinin minicik bir kısmı olarak algılıyor.Evrim doğal seleksiyondur,varyasyondur.Evrim doğada güçlü olanın ortam şartlarına adapte olanın hayatta kalması,neslini devam ettirmesi ve yaşamasını destekleyecek özellikleri karakterleri oluşturmasıdır.

"evrim=insan maymundan geldi" yok öyle bir şey.senin o nerden geldi bu nereden geldi dediğinde hayatın başlangıcı ile ilgili görüşlerdir.Evrim değildir.

Evrime inanıyorum,sizin evrim dediğiniz ama aslında evrim olmayan şeye inanmıyorum...

2|2
    0|0
    • Eh benim gibi düşünen biri çıktı sonunda al sana beyb : <3

• İnsanoğlu korktuğu şeye çamur atmaya bayılır.Dini de korku üzerine kurup dededen toruna her şey günah,onlar kafir,bunlar şeytan işi diye aksettiren cemaatler Türkiye'yi böyle yaptı.Eğitim şart.

• tauron orda haklısın

• Öncelikle evrim teorisine göre maymunlardan gelmedik. Ortak bir atadan geldik. İnsanlar ve maymunların bilinmeyen ortak bir atası vardı. Bu ata bölündü ve farklı türler olmak üzere evrimleşti. O ortak atanın oluşması yeryüzündeki ilk koşullara bağlıydı yani işte belli ultraviyole ışınlarıyla sıcaklıkla falan ilk hücre oluştu. (O zaman atmosfer de farklıydı, oksijen yoktu mesela) Hatta Sidney Fox diye bir bilim adamı bu koşulları taklit ederek laboratuar ortamında hücre üretebildi ve bu hücre birkaç saat yaşadı.

3|0
    0|0
    • Eyvallah :)

• ya kusura bakmada m... konuşuyon bigbangde bir reaksiyondr evrimin reaksiyonları açıklması lazım diorum sana bana bir reaksiyon çeşidiyle cevab verıosun.. neye inanıosanız inanın işim var bn çıkıom :))

• Hayatın başlayabilmesi için su buharı, amonyak, karbondioksit, nitrojen ve metanın aminoaside dönüşmesi ve sonra da polipeptitleri üretmek için otomatikman birleşmesi gerekir (polipeptitler, proteinlerin birincil yapısını oluşturan peptit bağlarıyla bağlanmış çok fazla sayıda aminoasidin oluşturduğu bir molekül zinciridir). İşte evrimcilerin problemini çözümsüz kılan esas nokta burasıdır. “Çünkü aminoasitlerden oluşan polipeptitler fazla su olduğu zaman sentez oluşturamazlar.”

• Şuna bir açıklık getireyim ; insanlar maymunlardan türemedi.İkisinin ortak ataları var fakat bilinmiyor.Ayrıca evrim teorisi Tanrıyı yok etmiyor benim mantığımda.Evrimi Allah başlatmış pekala olabilir.Birinin varlığını kabul edince diğerini silmiyorsun merak etme.

0|1
    0|0
    • evrimcilerde öyle dese sıkıntı çıkmıycak zaten :))

• Bilinmeyen ortak atalar sadece maymunlarda değil, diğer canlılar için de aynı durum var. Ortak ata diye bir şeyin olmadığını fosiller kanıtlamıştır. 300 milyon fosil bulundu ve hiçbiri hayvanlar arasında herhangi bir akrabalık olmadığını gösterdi. Daha da fosil bulunmaktadır. Eğer evrime kanıt olabilecek fosiller olsaydı 300 milyon fosilden bir tanesini gösteren var mı? Arada bir bir şeyler çıkarıyorlar ama onlar da bilişmsel olarak çürütülüyor.

• Avccc charlie:D Yok ya boş yere mi felsefe derslerinden kaçıyordum ben lisedeyken...

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum..Atalarımız maymunlar değil, Adem ile Havva..

1|1
    1|0
  • bir inanç olmadığından inanmıyorum evrim kanıtlanmıştır en büyük kanıtı yunuslardır

0|0
    0|0
  • Maymun insan olayına inanmıyorum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• evrime teorisi bu kadar basit değil. ben evrime inanıyorum fakat Tanrı'nın (bana göre Allah'ın) kullandığı bir yöntem olabilir. Sonuçta her şeyin var oluşu çeşitli sebeplere bağlanmış durumda. Evrimcilerin büyük bölümü burada Tanrının varlığını inkar eder. bana göre mesele insanın ya da evrenin nasıl yaratıldığı değil. sonuçta inancıma göre evirerek de yaratsa, gökten zembille de indirse işi yapan, yaptıran Tanrı'dır. Ki o tek yaratıcı olan Allah'tır. benden bu kadar.

0|0
    0|0
  • Evrim teorisi bir din değildir, inanılmaz.. Gerçekten merak ediyorsan git araştırma yap adam akıllı. Ayrıca, insanlar maymundan gelmez; insanlar ile maymunlar ortak bir atadan başkalaşa başkalaşa 2 farklı tür oluşturmuşlardır

1|1
    0|0
  • Sana ödül vermediler mi? link

3|1
    1|0
  • 200-300 yıl önce bu toriye inanabilirdim ama günümüz teknolojisi ve bilmende buna inanmak biraz delilik

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • O zaman Allah nereden geldi sorusunun da cevabını bulamazsın.O hep vardı diye cevap mantığa ters olur ;)

1|1
    0|0
    • İyi noktaya değindin:D

• ama ikisinden biri dogru :)) bunu unutma... çıkmam lazım sonra kaçtı cevb yazmıo deme :))

• Demem merak etme :) Hadi eyvallah :)

• evrim teorisi doğru olabilir.doğru olması tanrının olmadığını göstermez.evrimin kendisi bir tanrı tarafından başlatılıp sürdürülmüş olabilir.hayat dünyaya bir meteor vasıtası ile gelmişse bile yaratılışcılar o meteorun tanrı tarafından getirildiğini iddia edebilir.sonuç olarak bilinemez.

0|0
    0|0
    • evrimciler böle demiolar.. senn gibi düşünseler kimse itiraz etmezki zaten

• Hala savını Harun Yahya ile oluşturan acınası insanlar görüyorum. Buradan hepsine "kedi canınızı sizin inşallah" demek istiyorum.

Evrime gelince... Bir inanç değil teoridir. Nasıl ben izafiyet teorisine inanmıyorum demek saçma ise evrime inanmıyorum demek de o kadar saçmadır.

Ronaldocum sana da plastik topuna odaklanmanı tavsiye ediyorum. link

0|0
    1|0
  • Cansız maddelerden canlı bir hücrenin çıktığına inanmaktansa, herşeyi yaratan(ALLAH) birinin olduğuna inanmak daha mantıklı.

0|0
    0|0
  • evrimi araştır sonra gel oradan buradan maymundan geldik bilgileri değil evrim. Ben burada anlatamam araştır biraz. Ama başta şunu bil evrim sana maymundan geldin deniyor

0|0
    0|0
  • Evrim bildigim kadarıyla çöpe atılmıştı.Hala kullanan varmı yoksa...

0|0
    0|0
  • erkek adam kimseye inanmaz.mevcut deliller üzerinden değerlendirme yapar.ancak evrime inanmayan kitle, ayincilere inanmakta ayin yaparak evrim geçirip cennete gitmeyi ummaktadır.

0|0
    0|0
    • sen sıkıntı yapma bn yaptım..evrimi savunanlara soru ilk madde nasıl oluştu ? cevap: bilmiyoz

• evrime sorulan ilk soru ilk madde nasıl oluştu olmaz.ayrıca cevap bilmiyoruz değil bununla ilgili bir sürü görüş var teori var.cahil olmayalım lütfen, link okuyalım araştıralım sağdan soldan duyduklarımıza hemen inanmayalım.

• homolara hakikat anlamsız gelir onlar durmadan sevgililerine inanır durur.sevgilin götürsün seni cennete mi nereye gideksen

• 0|0
    0|0
  • Doğal seleksiyon kısmına inanıyorum bir de genetik mirasa.

1|1
    1|0
    • Hee link vermek lazımdı di mi site odun dolu :D

link

Linkle uğraşamayacak kadar okuma yoksunu olanlar: Maymundan geliyoruz demek değil yazdığım şey :))))))))))))

• şaşırmadım @tauron ,birileri duymak istediklerini söyleyenleri yüceltiyor gerçeğin bir önemi yok...

• haklısın eğitim şart,cehalet hüküm sürüyor...bilgi çağında bilmekten yoksun durumdayız.

• Güzel kardeşim sen ilk önce güzel bir imla kitabı al. Cevaba gelince; Cinciler, üfürükçüler bile daha mantıklı çürütürdü evrim teorisini. Evrim konusunda tartışmayı seven ciddi ve zeki arkadaşları özelime bekliyorum.

0|0
    0|0
  • git iyice oku bilgilen kulaktan dolma bilgilerle soru sorma.öğren kararını ver.

0|0
    0|0
  • evrim teorisine inanmak söz konusu olamaz, teorilere katılırsınız veya katılmazsınız. ben katılıyorum

0|0
    0|0
  • inanıom ben yhaa.

(basın eksileri)

0|2
    2|1
Yükleniyor...