Platon der ki, " Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır. Siz bu düşünceye katılıyormusunuz?

Platon der ki, " Boş bir kafa, şeytanın çalışma odasıdır. Siz bu düşünceye katılıyormusunuz?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Doğru... Boş bir kafanın düşünecek birşeyi olmadığından geriye günahlar kalır. Ya da boş bir kafanın tutunduğu bir değer olmadığından şeytan onu elinde oynatır, çünkü bir inancı bir değeri yok, o kafa herşeyi doğru sanar, kim nereye çekse oraya gider, tam bir piyon gibi. . Bir robot düşün, , çalışma mekanizması olan bir robot. Sen o robotu iyi amaçlar için programlamazsan , onun yerine o boş beyni kötü amaçlar için programlasan, o robot programladığın gibisini yapar. Ama iyi amaçlar ile programlarsan, kötü bir komut verilse bile robot o komutu tanımlayamadığı için, ya da programına ters geldiği için o komut gerçekleşmez. Bilgili olmak, ya da birşeylerle uğraşmak, koruyucu bir kalkan gibidir... Sen kötü etkiler altında kalmamayı , doğruları öğrendiğin zaman öğrenirsin. Allah bizleri iyi bir fıtrat ile yaratmıştır, biz eğer bilgisizliğimiz yüzünden şeytanın öğretmenliğine boyun eğersek, şeytanın uşağı oluruz ve biz iyi bir fıtratta yaratıldığımızdan, yaptığımız her kötülük bizde olumsuz bir etki bırakır. Çünkü biz Allah ın bize uygun gördüğü programda çalışmamış oluruz. Sistemimize aykırı davranırsak, mekanizma hata vermeye başlar.

0|1
    0|0
  • Katiliyorum :D

0|0
    0|0
    • İçınde akıl yoksa şeytan nasıl yön verebılır? Akıl bilgiyi gerektırır. Bılgı dolu olmayan akıl boş kafada olsa ne olur olmasa ne olur...

• Bu sene islemistik o konuyu felsefede unuttum :D ahahah

• Evet kesinlikle kendimden biliyorum cunku

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok doğru bir söz, ama sözün içindeki anlamı anlayabilirseniz. Yani diyor ki zihniniz bir işle ya da başka bir şeyle meşgul olmazsa aklınıza kötü düşünceler gelir. Kendinizi işinize gücünüze verir de aylaklık yapmazsanız, yanlış şeyler yapmaya fırsatınız ve de yanlış şeyler düşünmeye vaktiniz olmaz demek istiyor

0|0
    0|0
  • Akıl devamlı çalışır devamlı üretir devamlı düşünür, aslında adamın bakış açısı gerçekten güzel boş bir kafa benzetmesi beni çelişkiye düşürüyor boş bir kafa yoktur ne mecaz anlamda ne gerçek anlamda..
    insan daima düşünür hiç bir zaman boş kalmaz ama derseniz ki boş insan şeytanın çalışma odasıdır o mümkün olabilir !!!

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum ben. Durum bence tam tersi. Hz. Ali der ki; Boş eve hırsız girmez.

0|0
    0|0
  • mantıklıı

0|0
    0|0
Yükleniyor...