Kan neden kırmızıdır? Bilen?

Kan neden kırmızıdır? Gökyüzü neden mavidir? Deniz neden mavidir? Uzay neden karanlıktır? Google'dan kopyala yapıştır yapmayın eksilerim. Saçma cevap verenide eksilerim.

Güncellemeler:
Kan kırmızı mı mavi mi bir karar verin

0|0
5|22

En İyi Erkek Görüşü

• Kan içinde bulunan alyuvar (eritrosit) içinde hemoglobin bulunur oksijen taşıyan o da demir içerir kırmızı rengini o demir verir

0|0
    0|0
    • Saol

• Işıkların renk spektrumunu az çok biliyosundur kırmızıdan maviye doğru gökkuşağı gibi mavinin dalga boyu daha uzun kırmızını daha kısa dolayısıyla kırmızı yansıyor mavi tutuluyor daha çok absorbe ediyor maviyi gökyüzü mavi görünüyor. Kan tabiki kırmızı parmağına iğne batırıp beyaz pamuğa sürsünler😒😒

• Thnx:):)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 21

• kan fişne suyundan dolayı kırmızı. deniz de Allahın takdiri hocam. uzayı da Allah yaratmış bizim haddimize değil sorgulamak.( 45 yetiyo hocam )

0|0
    1|0
    • Al eksi

• Olsun

• daha çok eksi verin canım çekti.

• Kanın kırmızı olması içindeki demirden kaynaklandığı aklımda ama emin değilim.
    Gökyüzünün mavi olması da ışığın yansımasından diye aklımda.
    Denizin mavi olması gök yüzünün yansıması sanırım.
    Çünkü su renksiz bir maddedir.
    Ve bazı göller yeşildir mesela.
    Uzayın neden karanlık olduğunu bilmiyorum bahsettikleri karanlık maddeden olabilir.

0|0
    0|0
    • Denizin mavi olması gökyüzününde yansımasından olması hurafe hacı halk arasında öyle biliniyor ama

• Bilmiyorum.
      Gogıldan araştırmadım da.
      Sadece fikir yürüttüm.
      Netice de su renksiz bir madde.

• Kan alyuvarlar barindirdfi icin kirmizi.. gokyuzu su buharlarinin gunes isigyla kirilmasi sonucu mavi denizde havanin mavi olmasi sebebiyle mavi.. gokyuzu hangi renkse deniz o rengi alir.. uzay yildizlarin aydinlatamayacagickadar buyuk oyuzden karanlik

0|0
    0|0
  • kar neden beyazdır :)

1|0
    0|1
  • Uzay karanlıktır çünkü yıldızlar ve diğer ışık kaynakları evren sonsuz olduğu için sonsuza doğru ışık yayar yani çarpıp geri dönmediği için gözümüze ışık görünmez. denizde güneş ışığının vurmasıyla ilgili birşeydi kanda hemoglobinden kaynaklanıyor diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi?

0|0
    1|0
  • Fişne fişne

0|0
    1|0
    • Eksi

• Kana kırmızı rengi hemoglobin verir gökyüzü mavi olduğu için deniz de mavidir uzayı aydınlatacak bir ışık kaynağı yoktur bide dünya düzdür adaleti yoktur

• 0|0
    0|0
  • Pembe olsaydi neden pembe diyecektin. ne boktan sorular bunlar

0|0
    1|0
  • Bildiğini sanıpda ciddi ciddi yazan ne kadar varmış...

0|0
    0|0
  • Kanda hemoglobin bulunur ana icerigi ise demirdir. Bu hemoglobin kana kormizi rengi verir. Denizde ise mavi yesil algler vardir. Bunlardir aslinda mavi rengi veren bqzi kisimlarda yesil gorunur.

0|0
    0|0
  • he-mog-lo-bin

0|0
    0|0
  • gereksiz detayı koydun ya vermiyom cevap eksilemezsen...
    kan alyuvarlar yuzunden kırmızı
    denız cam gıbıdır gökyuzu mavı oldugundan mavıdır
    gökyuzu aslında yesıl ama nedendı unuttum

0|0
    0|0
  • Kan kırmızı değil mavidir... Havayla temas olduğunda kırmızı olur ve öyle görürüz...

0|0
    0|0
    • Hemoglobin rengini vermiyor mu

• Ne alaka o ayrı bir konu kanın icinde bulunan butun materyalin aslı demirdir. Demir havayla oksitlenince kanın rengi kırmızıya döner.. aslı astarı budur.. damarların neden kırmızı değil sence?

• Aslinda kan mavidir oyle biliyorum

1|0
    0|0
    • Oksijen ile tepkimeye giriyormuş

• Hemoglobin veya Fişne suyu, arada kaldım ya :/

0|0
    0|0
  • Mavimsi normalde kan. Oksijenle tepkimeye girip kırmızı oluyor benim bildiğim

0|0
    0|0
  • Bir sen neden kirmiziya kirmizi diyon baska birsey demiyon 2 pingmetler sayesinde

0|0
    0|0
  • vişne suyundan dolayı
    not:hemoglobinden dolayı kırmızı renklidir

0|0
    0|0
    • Diğerlerinide cevapla

• saol

• Alyuvarların sayısı ve co2'nin fazlalığından.

0|0
    0|0
  • üşenmeyip gidip bunları googleden araştır neden bizi uğraştırıyorsun?
    böyle klasik sorulara ayıracak vakit yok

0|0
    1|0
    • Sanane

• bu tarz soruları 5 yaşındaki çocuklar soruyor sınıf öğretmenlerine

Kızlar Ne Diyor 5

• Kan aslında mavidir. Ancak içindeki demir oksijenle iletişime geçtiği için kırmızı olur. Deniz suyun yoğunluğundan ve içindeki balıklarında besini olan alglerden dolayı mavi, gökyüzü aslında renksizdir ama suyun ve yerin yansımasından dolayı renk alır. Işığın yani aydınlığın oluşması için cisme çarpması lazım ama uzayda cisim yok onun için karanlık benim bildiğim bunlar ;)

0|1
    0|0
  • Hem denen proteinden dolayi hem oksijentutarsa kirmizi bakir tutarsa mavi renk alir kan
    Gökyüzü neden mi mavi dunya cevresinde tabakalanma var ve herbiri güneş isigini sogurdugu icin boyle
    Deniz ise mavi renki absorbe edemediği için öyle
    Uzay dedigimiz neden mi siyah cunku isiklar dunyaya ulasacagi kadardir yani gezegenlerin isigi kayboluyor

0|0
    0|0
  • aslında kanımız mavi :D bu kadar bilgi yeter sana

0|0
    0|0
  • Kırmızı değilki mavi :)

0|0
    0|0
  • Kan kirmizidir cunku kan hucresi olan alyuvarlarin icin de hemoglobin bulunur bu da kana kirmizi rengini verir.

Deniz mavi degildir hatta renksizdir bize gökyüzünün rengini yansitir.

0|0
    0|0
    • Gokyuzu de renksizdir ama güneş ışınları atmosfere girdiğinde atmosferdeki gaz moleküllerine ve toz parçacıklarına çarparak saçılır en kisa dalga boylu renk mavidir atmosfere girer girmez sacilir o yuzden gokyuzunu mavi goruruz. Ama bak uzay neden siyahtir bilmiyorum benim beyin burada son buluyo :)

• Bu arada kan hakkinda yanlia biliyomusun sanirim :/

• Ya ben niye duzgun yazamiyorum yanlis bilen benim yanlis yazdim kusura bakma :D

Yükleniyor...