Yöresel kıyafetleri yine sokaklarda görmek ister miydiniz?

Günümüz giyim şeklini kimi modern görünüm kimi insanların aynı tip gösterilmek istenmesi ya da ayrım oluşturacak görüntülerden kaçınılması olarak yorumluyor. Yöresel kimliklerin ortadan kaldırılmasının da yine sistemin farkında olmadan bir parçası olmaya ittiğini söyleyenler var. Zamanla bir şeylerin değişeceğini, aynı kalamayacağını ama bu kadarının da fazla olduğunu söyleyenler var. Algı, tutum vb. kavramlara göre de çoğunluğun artık yöresel kıyafetler giyilse bile itici bulacağını söyleyenler var.

Ağzı olan konuşuyor ahali. Sen ne dersin?

0|0
7|0

En İyi Kız Görüşü

• Giyilsin sorun yok da, soru detayında da bahsedildiği şartlar gereği artık azınlıkta tabi. Hal böyleyken bazen bunu medyada, dizi filmlerde filan çok gereksiz kullanabiliyorlar, o sinir bozucu. Yoksa herhangi bir sempati ya da antipati ile bakmam ben.

Gereksiz kullanılıyor derken de şu bir örnektir mesela, tartışılmıştı o zamanlar da, Lost'taki Benjamin'in bedevi kılığındaki insanlarla karşılaştığı bölümde onlara Türk muamelesi yapması.. O giysiler ne alaka yani Türk olmakla örneğin? Böyle saçma yansımalar olmadıkça dileyen dilediği gibi tabii.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Abartılmadan olabilir tabi.

0|0
    0|0
  • Yoresel kiyafetler modernlestirilip giyilebilir. Tabii isteyen yoresel sekilde de giyinebilir bizi ilgilendirmez de kendi adima konusuyorum

0|0
    0|0
  • Tabiki her zaman

0|0
    0|0
  • Fazla demode ama giymek isteyenler olabilir tabi

0|0
    0|0
  • Görmek isterim

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum.