F. Niçe hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şopenhaueri oğrtemeni olarak tanımlasa da ondan tamam farklı bir yol giten bu büyük filozof sizce ne kadar hakikatlerin özüne ine bilmiştir? Hangi fikirleri doğru, hangileri hayal ürününden başka bir şey değildir (eğer oğleleri varsa)?

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar ve özellikle kadınlar üzerine olan tespitlerini çok severim. Hayal ürünü olduğunu düşündüğüm düşüncesi ise üstün insanların bir gün bir toplum oluşturacağını kurgulaması.

0|0
    0|0
    • Kadınlarla ilgili tespitler yüzünden kadınlar tarafından sevilmediği de bir gerçek). Bence de hayal denicek kadar zor bir şey, ama belki de ola bilir bir gün. Her kes kapsamasa bile bu toplum. Azınlık bile yeter bize.1000 tane koyun arkadaşım olacağına bir tane aslan dostu tercih ederim.

• Bence çok uçuk çünkü kendi tanımına göre kurduğu üstün insan ve belki benim de üstün insan kılıfına attığım yamalardan dolayıdır. Kadınlar kendi ile ilgili gerçeklerin yüzüne çarptırılmasından hoşlanmaz yalan mı? :)

• Ama bütünlükde hatasını bula bildiğimiz bir konusu yok. Güçlü filozofların özelliği budur, her kelimesine delil getirir. Bugünkü insanlar gerçekten çok ezikler, denemeye değer bence. Kendisinin dediği gibi, zincirlerimizden başka kaybedicek neyimiz varki?
      Evet, ah şu kadınlar. En son sevgilime sen salaksın ama seni yine de seviyorum dediğim için terketti beni)

Kızlar Ne Diyor 3

• Severim keratayi.

0|0
    0|0
  • Cok seviyorum kendisini ya. İmmoralizm anlayışını yani sürü insan üstün insan anlayışını doğru buluyorum :D

0|0
    0|0
  • Insan irkini iyileştirmeye yönelik bir düşüncesi vardı ilgimi çekmişti bayağı.

0|0
    0|0
    • Üst insan. Tüm köleliklerden kurtulmak.'Zincirlerimizden başka kaybedicek neyimiz var ki?'

Erkekler Ne Diyor 5

• Friedrich Nietzsche: Tanri öldü.
    Tanri: Friedrich Nietzsche öldü.
    (Boyle dedi zerdust kitabini okuyanlar bilir)

0|0
    0|0
    • Evet, komik karikatürlerden biridir.

• Bence din konusuna girmeleyim. Sonuçta insanların bir-birlerini hurmet etmesi gerekir.

• Din degil, inanç.. saygi elbette ki duyuyoruz, fakat şu an gunumuz teknolojisi inancsizligi tamamen dusuruyor cunku.

• bkz: dost dost diye niçe niçesine sarıldım

0|0
    1|0
  • Soyismi hep ilgimi cekmistir. O nedir abi ya..

0|0
    0|0
  • niçe diye okunuyor ve bir filozof.

0|0
    0|0
  • Niçeleri geldi geçti. Bu da onlardan biri.

0|0
    1|0
Yükleniyor...