Gravity'de Sandra Bullock'un denizden çıkma sahnesi ve evrim teorisi?

Filmi dün akşam izledim efektleri fena değildi onun dışında çok sıkıcı buldum, anlatmaya çalıştığını da tam anlatamamış. Neyse bir bölüm aklıma takıldı.

İzleyenler hatırlar Sandra Bullock kapsülden dünyaya başarılı bir iniş yapıp yaşam savaşını kazanır. Dünyaya indiği ya da düştüğü yer okyanustur. Okyanusun içinde uzun süre çırpınır ve sonunda yüzeye çıkmayı başarır.
Buradaki "su"dan yüzeye çıkış ve yeniden nefes almak, evrime göndermedir.

Kumsala çıkınca da iki eli ile yere dayanmış, diz çökmüş haldedir. Sonra yavaş yavaş doğrulur ayağa kalkar. İnsan da başlangıçta dört ayaklıyken sonra zorunluluklarla (doğa, yaşam mücadelesi) dikelmeye başlamıştı.

Ancak en son sahnede kurtulduğu için tanrıya, yaratıcıya teşekkür eder ve film noktalanır. Yaratılış galip gelir.

Ben mi fesatım acaba? Yoksa hep bu İlluminati'nin işleri mi?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 4

• Hollywood hiç tesadüf iş yapar mı. Kirli zihniyetini her filmde ittirir. Allah bilir ne kadar subliminal mesaj dah vardır göremediğimiz.

1|0
    0|0
  • Filmi kesinlikle sinemada izlemeliydin burası kesin... düşüncelerine katılıyorum... illuminati şeytanları zaten heryerde...

0|0
    0|0
  • bir alaka çıkaramadım izledim filmi o kadar oscar aldı ama 7 veririm ben 10 üzerinden

0|0
    0|0
  • Okyanusa değil göle düşmüştür, yaptığın tespitler alakasız olmakla beraber Tanrıya teşekkür ettiği belli değildir...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...