Metal müzik deyince neden herkes yüzünü ekşitiyor ya da satanist diye yargılıyor?

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. Aslında 2 senelik bir geçmişim var bu sitede ama kendimi ifşa etmeyeceğim :) Neyse konumuza dönelim. Metal müzik denilince neden bu kesin satanisttir ateisttir psikopattır diye ön yargılar oluşuyor kişiye karşı? İnsanları dinlediği müziğe göre yargılamak kötü bir şey değil mi? Metal müzik biraz araştırırsanız eğer insana pozitif yönde katkıları olan bir tarz ve ayrıca en zor oluşturulan müzik tarzı aynı zamanda. Hem bir çok çeşidi de var ve her yaştan insana hitap edebiliyor. Bilin istedim :) Cevaplar için şimdiden teşekkürler ve gizlileri oldum olası sevemedim :)

0|0
13|21

En İyi Kız Görüşü

• Her insan iyi müzikten anlayamaz, gerçi her metal iyi demiyorum ama müzikal kalite metalde kesinlikle.

0|1
    0|0
    • Aynen öyle her insanda müzik kulağı olmaz olamaz :) Müzikal kalitede metal tartışılmaz çok iyi dedin :)

• Olur anlaştık :)

• Peki anlaştık o zaman :)

Kızlar Ne Diyor 12

• Her ne kadar jimmynin ölümünden sonra biraz sersemlemis olsalar da en sevdiğim grup a7x. İron maiden, lamb of god, Manowar.. hangi insan bunları sevmez anlamıyorum. Insanlar metali sevmedikleri için dinleyenlere de ayrı gıcık olurlar hemen satanist damgasını bagdastirirlar. He bir de siyah giyenlere metalci diyenler var ki o konuya hiç girmiyorum. Metal sevdam bana babamdan geçti küçük yaşımdan beri dinlerim ama en sevdiğim kıyafetler hep ciceklidir. Aman boşverin sevmeyenleri, metali herkes dinlemesin zaten

0|1
    0|0
    • Aynen öyle haklısın :) Daha ne gruplar var da buraya sığmazlar. Metal bize kalsın müzikten anlayanlara :)

• Ben metal dinliyorum genellikle. Giyimimde bunu yansıtıyor. Bazen satanist misin kızım ahahahahaha -_- diye şakalarla karşılaşmıyorum değil. Ama boşver gitsin. Metal kadar anlamlı ve kaliteli müzik yok bana göre. Özellikle gitara başladıktan sonra anladım metalin değerini. Her notasına kadar düşünüyorlar belli gruplar. O yüzden metal iyidir :)

0|2
    0|0
    • Tabii ki öyle :) Gitar çalınca daha iyi anlarsın :) Metal gibi sert notaları olan ve dolgun ensturmanlar olan başka müzik tarzı yok :) Metal candır.

• Aa sağolun :)

• Ne demek rica ederim :) Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana :)

• 1999 yılında metal dinleyen ve kendilerini satanist olarak tanımlayan üç ruh hastası genç bir kızı öldürmüş, bütün metal camiası satanist olarak adlandırılıp zan altında kalmıştı. barlar, kafeler basıldı, siyah giyimli herkes toplandı, amötör çabayla çıkartılan metal fanzinlerini yayımlayanlar hakkında arama kararı çıkartıldı. toplum da dışladı. -headbang dergisi kasım/aralık ayı introsu.-

0|1
    0|0
    • Soru oldukça eski bir soruydu verdiğin cevapla soruyu hortlatmışsın :) En iyi cevabı seçmiş olmasaydım bu cevabını en iyi cevap yapardım :) Bu bilgi şaşırtıcı biraz. Ama bizim halkımız yobaz olduğundan biraz da direk kötü damgayı vuruyorlar zaten. Siyah giymen bile yeterli aslında.

• yobazlık her yerde var, bu yobazlığın biraz daha karmaşığı bence*

• Sevip dinlerim fakat hic grupların dıdısını falan geçmişini araştırmadım sadece dinlemekle yetiniyorum.

0|1
    0|0
  • Dinlemesi guzelde arkadaslara bir dinletiyorum kulaklarini tikiyorlar zevksizz hepsi :D

0|2
    0|0
  • Sabahlar özellikle güzel oluyor zuzu ^^

0|1
    0|0
    • Uu evet beybi bir de yatarken karanlıkta ya da pc başındayken :) Ama her zaman güzel gidiyor bu meret be ^^

• Kesinlikle bende anlam veremiyorum...

1|1
    0|0
    • Bu ülkede bunları fazla görmemek lazım aslında. Cahillik had safhada olunca...

• Kimse kimsenin müzik zevkine karışamaz kendin sevmiyorsan sevmiyorsundur yorum yapamazsın bence önyargılı yaklaşmakta yanlış

• Aynen öyle. Ama dediğim yapanlar var bunu malesef.

• Metal severem gersi tırt

0|2
    0|0
  • Evet her satanist metalcidir, ama her metalci satanist değildir. Metal müziğin ne olduğuna dair en ufak fikirleri yok maalesef bu geri kafalıların. Tek yapabildikleri okumadan araştırmadan dinlemeden yargılamak.

0|1
    0|0
    • Çok güzel söyledin. En ufak fikirleri yok bu konuda düz mantık ne yazık ki.

• Yo ben yargılamıyorum

0|1
    1|0
  • kulaga hos gelmiyo

0|0
    0|0
  • Metal dinlemem de sevmem de, ama ön yargılı değilim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Kim onu diyen kamiller.. İsteyen istediğini dinler

0|1
    0|0
  • Onlarda;
    +Ne dinliyorsun?
    -Rock.
    +Harika.

Bizde;
    +Ne dinliyorsun?
    -Rock.
    +SATANİST MİSİN OLUM SEN KEDİ Mİ KESİYON?

Farkımız bu anladın mı? Bende metalciyim

2|2
    0|0
  • Metal ye ya satanist gibi? saşdlişasld dinliyoruz ;

https://www.youtube.com/watch?v=8I2nX6WzV7k

0|1
    0|0
  • Pis pis ayinler yapıyor olmamız, satanist olduğumuzu göstermez. Ispanağız biz!

0|2
    0|0
  • Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur demiş Einstein

0|2
    0|0
  • Adam müziğin ne olduğunu biliyor mu ki, metal müzik üzerine yorum yapabilsin? Hayatında kaç farklı türden müzik dinlemiş? Anlamadan etmeden lafı sokup geçiyor işte, ne bakıyorsun sen onlara?

0|1
    0|0
  • http://www.youtube.com/watch?v=BSFEv9eaoh4
    haaaaaaaaaaaaaaaaaagghhhhh

0|1
    0|0
  • Kim ne derse desin
    Zevklerini yaşaman için göstereceğin çaba onları dinlemek için göstereceğin çabadan daha az ve daha fazla katlanılabilir

0|1
    0|0
  • ahahaha! ben 7 yaşımdan beridir dinlerim şu an 36yım hala devam:) sorma sanki karakter analizi profesörü adamlar. şu satanist cinayetinde çok dayak yemiştim. asıl satanistler siyonistlerdir şeytan metal dinleyeni napacak lan:))))

0|1
    0|0
  • Merhaba !.

0|1
    0|0
  • İki yüzlü bir müzik değil, ticari kaygılar da metalde her zaman arka planda. İçinde coşku vardır. Sinirlere iyi gelir. Deşarj eder. Kafayı çalıştırır. Sözleri kuru aşk hikayelerinden ibaret değildir.

http://www.youtube.com/watch?v=sZn9xG0CLN4

0|0
    0|0
  • 9 yaşımdan beri metal müzik dinlerim çok karşılaştım bu tür yaftalarla ne tanrınız ne de şeytan umrumda değil dedim hepsine.. uzun saçlarımdan küpemden dolayı çok kavga ettim karakolluk oldum burası türkiye ne yapalım alıştım ben artık..

1|0
    0|0
  • bak bana ben hiç metalciye benziyor muyum? ama dinlediğim parçalara baksan adam kendini damdan aşağı atar :) sen takma kafanı öyle başkalarının ne dediğine. keyfin nasıl geliyorsa öyle yap. hatta gel face de efendi metalciler var. katıl aramıza. sen de efendiye benziyorsun

0|0
    0|0
  • onlar bizi anlamaz :))

0|1
    0|0
  • Gerçek olan bu.

0|1
    0|0
  • Kafa yorucu bence

0|0
    0|1
  • bazı insanlar ninni dinlemek istemiyor belki :P

0|0
    0|0
  • dostum sorun müzikte değil sorun müziği yapanların tiplerinde :D vee bence insxanları dinlediği müziklere göre yargılamak demeyelim de tanımak diyelim daha doğru olur sanırım çünkü bilirsin şarkılar genelde düşüncelerimizi anlatır :))

0|0
    0|0
  • bn severim metali özellikle metalicca :)

0|0
    0|0
  • sen sevmeyenlere aldırma dogru yoldasin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...