Dünya Klasiklerini seven var mı? Size göre en iyisi hangisi?

Genelde polisiye/gerilim ve tarihi romanlar sevsem de Dünya Klasiklerinden de bir kaç tane okumak istiyorum fakat bu konuda çok fazla eser var.

Size göre Dünya Klasikleri içerisindeki en iyi kitap hangisi?

Bu kitap okunmaya değer dediğiniz kitap hangisi?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Victor Hugo :Sefiller, Dosteyevski,: Suc ve Ceza ki hukuk ogrencisi Raskolnikov un bazi insanlarin yasami haketmedikleri ve yargic cellat rolunde bu ijnsanlarin infaz edilmesi boyutunda kendi icindeki cekisme beni orjinal dunyayada bu gozlemle bakilmasi acisindan etkilemistir.

0|0
    0|0
    • Teşekkürler , Suç ve Ceza kitabına bakacağım

• Recebi vedik aklıma geldi :))))) ahahahhahaaha

• Rus klasikler için İletişim yayınlarını tavsiye ederim hele ki Ergin Altay ise çevirmen gözün kapalı alabilirsin. Ben klasik için çok memnun kaldım iletişim yayınlarından.

Erkekler Ne Diyor 12

• Dosto abinin Suç ve Ceza' sını bugün kim okursa okusun kendine bir pay çıkartır. Bugün bir avukat da okusa bir kamyon şoförü de okusa hayatında büyük değişiklikler olacaktır. Ha dersen ki oldu mu sipirmincim... Hayır.
    www.encanlihaber.com/.../...6856345973325788_n.jpg

0|0
    0|0
  • dünya klasiklerinin nerdeyse hepsini okudum. ama beni en çok etkileyen Gustave Flaubert'ın Madam Bovary kitabı. okumadıysan okumalısın.. okudysan Alexandre Dumas Fils'in Kamelyalı Kadın kitabına dene tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Tolstoy Diriliş.15 yıl oldu okuyalı ama hala unutmadım içeriğini. Kesinlikle tavsiye ederim. Anna Karenina da süper. Albert Camus'un Düşüş vardı o süper kitaptı... Sonra bir de Suç ve Ceza tabi.

0|0
    0|0
  • Kumarbaz'ı çok sevmiştim Dostoyevski'nin. Beyaz Geceler'i favorimdir. Yeraltından Notlar bambaşkadır. Kısacası Dostoyevski diyorum :D

0|0
    0|0
  • valla şimdiye kadar okuduğum hiç bir çok satan kitabı sevmedim. genele hitap eden şeyler bana hitap etmiyor. popüler kültürün edebiyat üzerindeki baskısıyla para kazanma arzusu ile yazılmış basit özelliksiz değersiz şeyler.

0|0
    0|0
    • Güzel bir cevap haklısın fakat bu Dünya Klasikleri kitaplarının yazarları neredeyse bu kitaplardan para kazanmıyorlardı yani para için yazmıyorlardı. Asırlar sonrası bu kitapların değeri anlaşıldığı için Dünya Klasikleri adı altında toplandı

• o zamanların şartları ile alakalı. kitaptan para kazanmak mümkün değildi o zamanlar ama başka bir popüler kültür yaşıyordu o zamanlar da. toplumun değer yargılarına inançlara yaşam tarzına göre oluşan bir onaylanma ihtiyacı içinde yazılmış o yazıların hepsi. bugünküler onaylanma karşılığında para kazanıyor o zamankiler başka kazanımlar elde ediyordu. neredeyse epsi doğrucu davut kıvamında.

• Victor Hugo - sefiller

0|0
    0|0
  • Alfabe. onun da sonunu iyi bağlayamamışlar: v y z. biraz aceleye gelmiş gibi..

0|0
    0|0
  • Ezilenler dostoyevski idare eder sıkıcıdır çok fazla ama Genç Werther var Goethe oda sonu acıklı birde oblamov vardır tembel herifin deki o eğlenceli ama dünya klasikleri çoğu sıkıcıdr genel olarak oblamov iyidir

0|0
    0|0
    • Bakacağım bu yazarların eserlerine teşekkürler

• zorunluluk görüp kendini sıkarsan kitaplardan soğursun :D

• cervantes don kişot

0|0
    0|0
  • scooby doo bence, kitap degil ama çocuklugumun çizgi filmi ve benim için her zaman bir dünya klasigi olarak kalıcaktır <3

0|0
    0|0
    • :D böyle bir yorumu kırk yıl düşünsem aklıma gelmez allahım ya :D sırf cevap yazmak için yazmayın bir zahmet..
      Adam çizgi film söylüyor amaan yarabbi :d

• biliyorum o çizgi filmi bende baya severim ama sorduğum soruya da böyle bir cevap verilmez ki :D

• aklıma geleni yazdım işte ben ne anlarım kitaplardan ondan bundan :D niye hemen gızıyon seni keserun v_V

• Charles Dickens - İki Şehrin Hikayesi

0|0
    0|0
  • Cin Ali Tatilde çok klasik bir dünya eseridir.

0|0
    0|0
    • offf madem espri yapmak istiyorsunuz bu kadar klişe cevaplar vermeyin. Madem yapıyorsunuz gülelim bari ya her kitap sorusunda aynı yanıtlar

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...