Neden hep bilimsel , tarihi, siyasi sorulara erkekler cevap verir de abuk subuk önemsiz konularla kızlar ilgilenir?

Bu siteye yaklaşık 1 yıldır üyeyim. Ne zaman teknik, bilimsel, siyasi sorular sorsam cevapların çoğu erkeklerden geliyor. ama işte yok saçımı nasıl yapiym, yok sevgiliniz şöyle derse ne yaparsınız , cilt güzelliği bilmem ne gibi şeylere hep kızlar cevap veriyor. niçin böyle anlayamıyorum

Güncellemeler:
sevgilinize nasıl davranırsınız gibi bir soru sorsam cevapların çoğu kızlardan , ama mesela, dünya içinde yer çekimi ivmesi neden azalır gibi sorulara cevapların çoğu erkeklerden geliyor.

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bu konuda haklı bir tespitte bulunmuşsunuz.
    Erkekler daha çok teknik ve bilimsel konulara yoğunlaşırken, kızlar daha çok sosyal konularda yoğunlaşıyorlar. Bunun açık örneğini eğitim hayatında görebilirsiniz. Fen bilimlerinde az sayıda kadın bulunur. Tıpkı çalışma hayatında olduğu gibi.
    Ülkemizde kadının rolü belirlenmiştir. Kadın annedir, evde oturur çocuk bakar. Son sözü erkek söyler. O yüzden karar mekanizmasına fazla karışmaz. Ama bir yandan da kendini tatmin edecek bir şeyler vermek gerekir. Örneğin magazin, alışveriş, televizyon gibi. Bu erkek üstünlüğündeki dünyada kendini kabul ettirebilmesi için aklını kullanmak yerine bedenini kullanması telkin edildiği için güzelliğine önem verir.
    Türkiye'de kadınlar karakterlerini sergilemekten çok uzaklar. Hem yetersiz oldukları için hem de kendilerine bu haklar tanınmadığı için.

Mutlu mahkum rolü oynamak, savaşıp yorulan isyankar olmaktan kolay geliyor olmalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kızlarımız için hayat maalesef dış görünüşten ve erkek muhabbetlerinden ibaret.. Başbakanın kim olduğunu bilmeyip en son moda akımlarını takip eden o kadar kız gördüm ki üniversitede.. Bunları kızlara sormak lazım.. Böyle yüce bir varlığı böyle amaçsız kullanmaktaki sebebi yine kızlardan daha iyi kimse açıklayamaz sanırım..

0|0
    0|0
  • ayakta alkışlıyorum bu tespitinizi hanımefendi.
    sanırım erkekler bu yolla sizin dikkatinizi çekeceklerini düşünüyorlar pozitif bilim algı yorum vb vb. bayanlar da erkeklerin dikkatini çekmek için sosyal mevzulara.

1|0
    0|0
  • O kadar güzel bir tespitte bulunmuşsun ki seni tebrik ediyorum.

Siyaset belki olmayabilir ama bilimsel konuları pek bayanlar sevmiyor sanırım.

Teknik konularda ise nasılsa erkekler biliyor düşüncesi hakim büyük ihtimalle.

Ha bilen birisi varsa memluniyetle konuşmaktan dolayı büyük zevk duyarız (:

0|0
    0|0
  • yani böylesi hoş bir tesbiti bir bayanın yapıp dile getirmesi :))) bence bu durum fevkaladenin de fevki :)))

0|0
    0|0
    • aslında ne oluyorsa ergenler yüzünden oluyor... kız veya erkek... her ikisi de aynı bildiğin ergen:)))

• Erkekler daha çok teknik ve bilimsel konulara yoğunlaşırken, kızlar daha çok sosyal konularda yoğunlaşıyorlar.

0|0
    0|0
  • Sizler ailenin iç işleri bakanı
    Bizler ailenin dış işler bakanıyız

böyle düşün :D

0|0
    0|0
  • Napıcaksın mukadderat :D

0|0
    0|0
  • Kadınlar aklen eksik yaratılmışlardır çünkü, tek işleri erkeklere hizmet etmektir.

0|0
    1|0
  • Kızlar bu sizin sorunuz buyurun :P

0|0
    0|0
  • Ilgi alaka algida secicilik filan...

0|0
    0|0
  • erkekler daha zeki de ondan :((88

0|0
    0|0
  • Kafa meselesi

0|0
    0|0
  • Kizlarin dunyasi ve vizyonu dar oldugu icin

0|0
    0|0
  • İbretlik tespit.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• ben neden görmüyorum o soruları?

0|0
    0|0
  • İyi dee sen fena genellemissin be abicim :) bence kizin o pozitif bilimlere cevap vereni olduğu gibi erkeğinde o abuk subuk şeylere cevap vereni vardır. Cinsiyetle alakası yok bu islerin bence.

0|0
    0|0
    • ama genele bir bak istersen. kızlar sevgiliniz sizi aldatsa ne yaparsınız gibi bir soru sorsam en az 30 cevap gelir. ama mesela manş tüneli nin yapım tekniğiyle ilgili bir soru sorduğun zaman cevapların hepsi erkeklerden geliyor.

• birazda ilgi alanı diyelim kızlar genelde duygusal yani bu konularda daha iyiler sanırım ; sen illaki bilimsel bir konuda bir kızla konuscam diyosan ben cevapların konusurum senle yorma kafani :D

• Kadınların erkeklerden daha zeki olduklarını söyleyenler buyursun. Arkadaş haklı..

0|0
    0|0
  • Valla ağda ile ilgili bir soruya 9 erkeğin, 2 kızın cevap yazdığını görmüştüm.

0|0
    0|0
Yükleniyor...