Bir Cemal Süreya modasıdır gidiyor, siz seviyor musunuz, neden?

bu şiir sokakta olaylarıyla iyiden iyiye yayıldı şiirleri gerçekten anlayıp seviyor musunuz yoksa modayı mı uyuyorsunuz veyahut uyuyolar mı

Güncellemeler:
cemal süreya'yı küçümsediğim yok Allah aşkına bana bunlarla gelmeyin

0|0
14|5

En İyi Kız Görüşü

• Şiire en ufak bir ilgim yok malesef. sosyal medyayi kastediyorsan facede twitterda gördükleri sözlerden başka Cemal Süreyya bilgileri yoktur eminim. Ergen işleri işte herkes onu seviyor bende seviyim herkes onu paylaşıyor bende paylasiyim

0|1
    0|0
    • aynen tam da bundan bahsediyorum adamı tanımıyolar bile ama sorsan aşıklar tanısalar zaten en azından adındaki iki 'y' harfinin birisini bir iddaa sonucu kaybettiğini bilirler süreya yazarlar herkes cemal süreya aşığı anasını satim

• Bu ilginç bir bilgiymis bak :) boşver millet hergün başka bişeye takıyor bir aralar herkes filozof oldu sonra bir ara tüm kizlar futbol aşığı oldu evde annesini üzen kiran adamlar anne diye durum paylaştı bu aralarda ramazani moda yaptilar. Gül geç takılma

Kızlar Ne Diyor 13

• Bu bir moda değil ki bu bir akım. İkinci Yeni'nin ikinci kez doğuşu. Ayrıca sadece Cemal Süreya değil, Edip Cansever ve daha niceleri.. Edebiyatı anlamak, şairleri anlamak ise her yiğidin harcı değil maalesef. Derin düşünmek, derin okumak, derin bakmak gerek.

0|0
    0|1
    • inş dediğin gibidr fakat ben insanların öyle derin düşünüp derin okuyup derin baktığını filan düşünmüyorum zaten ondan dolayı böyle bir soru sordum

• Yanlış sulardasın o zaman :)

• Ben senin; sevgilin, eşin, ağabeyin, arkadaşınım. Biri bitse biri kalır. Seni hiç bırakmayacağım.
    #Şiirsokakta
    En sevdiğim şiiri :)

2|1
    0|0
  • Şiirleri çok güzeldir öncelikle şiir sokakta olayının yayılması toplumun şiire olan ilgisini ve bilgisini arttırdı gayet hoş destek veririm her zaman :)

0|1
    0|0
  • Alakası olmayan çogu kişi sosyal medyadan bir kaç sözünü beğenir yazıyor. En azından bir kaç gerçek şair tanıyorlar bu iyi, ki ben çok fazla severim çoğu kitabını almışımdır. Cemal Süreya sevilmez mi hiç

0|1
    0|0
  • Moda deyip geçiştirmeyin şu adamı

1|0
    0|1
    • ben sana ne diyorum sen bana ne diyosun adam dünyanın en iyi şairide olsa şu an bir modası var tartışma konusu moda olması değil millet gerçekten peşinden gidicek kadar seviyor mu yoksa moda diye mi her yerde o var

• Sevilmez mi!

ayışığında oturuyorduk
    bileğinden öptüm seni

sonra ayakta öptüm
    dudağından öptüm seni

kapı aralığında öptüm
    soluğundan öptüm seni

bahçede çocuklar vardı
    çocuğundan öptüm seni

evime götürdüm yatağımda
    kasığından öptüm seni

başka evlerde karşılaştık
    iliğinden öptüm seni

en sonunda caddelere çıkardım
    kaynağından öptüm seni.

Ah Tomris...

0|0
    0|0
  • Bence Modaya Uyuyorlar alıp ta bir şiirini doyasıya okumuş ondan anlam çıkarttıklarını sanmıyorum ! facebook'dan ya da Twitter'den kopyala yapıştır yoluyla bır kerede olsa okumuş oluyorlar kesinlikle mantıklı bir soru !

0|0
    0|0
  • Ben çok seviyorum Cemal Sürayya` yı. Şiirleri ve sözleri aşkı çok güzel anlatıyo. Romantik biri miyim kesinlikle hayır odunun tekiyim genç asdfghjkl

0|0
    0|0
  • Vurucu şiirleri. Tek darbede indirir. En çok lisedeyken severdim. Keşke daha çok yazsaydi okumaya doyamiyor insan.

0|0
    0|0
  • Modayla falan alakam yok da cemal Süreya severim bayaa canım sıkıldıkça okurum şiirlerini

0|0
    0|0
  • Cemal Süreya'yı hep sevdim:) Moda olmadan da önce. İçli, duygusal adam :)

0|0
    0|0
  • Evet şiirlerini seviyorum

0|1
    0|0
  • Sozlrri anlamli ve derin.. Anlayabilene

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Şiirleri gerçekten de severim. Özellikle Cemal Süreya'nın şiirlerini.

Alışırım seni yalnız düşlerde okşamaya
    Bunun verdiği mutluluk da az değil ki.
    Çıkar giderim bu kentten daha olmazsa
    Sensizliğin bir adı olur bir anlamı olur belki...

0|0
    0|1
  • Kim nerede ne zaman ne yapıyor bilmem. Hele modadan hiç anlamam. Ama Cemal Süreya'nın kitaplarını okudum. Şiirlerini de ara sıra tekrar tekrar okurum.

0|0
    0|0
  • Daha çok Hüseyin Nihal Atsız şiirleri okurum ve beğenirim. Cemal Süreya'da çok büyük şairdir ama zevk meselesi işte :) okuduğum şiirde kendimi buluyorsam severim o şiiri

0|0
    0|0
  • Moda değil bence modası hiç geçmez bunun

0|0
    0|0
  • Bence muhteşem bir moda devam etmeli şiir her yerde olmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...