Nedir bee bu modern konuşma sevdası ananız 3 gün evvel ramazana ıramazan leğene ileğen tas cikcik diyordu?

Sanki resmi kuruma dilekçe yazıyoz gonuş istediğin gibi hacıııı

0|0
6|25

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Türkçeyi doğru konuşmak yanlış öyle mi? zaten Türkçeyi katlediyorsunuz bir de uyarana laf ediyorsunuz

0|0
    0|0
    • Ya hu adam kanka pıtırcığım ne bileyim frend diyo modern oluyo ben gardaş diyince mi bozuluyor ayrıca senden iyi eski türkçe kelime anlamı çıkartırım :)

• benden eski Türkçe anlamı :) merak ettim neymiş o
      ayrıca o kanka frend dıye konuşanlardan nefret ederım onlar alfabe devrımınden sonra bır gecede cahil kaldık dıye Türkçeyi kötüleyen ama İngilizce tabırler kullanan asalaklardır bu arada bizde angara bebesiyiz gardaş ama Türkçeyi de güzel kullanmak gerekiyor

• Goyden mi geldin bacım? 0.0

1|0
    0|0
  • he valla le istedin gibi gonuş gı

0|0
    0|0
  • Hay ağzın bal yesın kanks

0|0
    0|0
  • Annen ve babanın yaptığı herşeyi yapıyormusun sen.. ikincisi ne oluyor argo konuşunca hacı filan yazmışsında en güzel konuşma türkçeyi güzel kullanmaktır.. açıklayıcı olmuştur umarım argo konuşan insandanda hiç haz etmem. Tercih meselesi ama bu sonucu değiştirmez..

0|0
    0|0
    • Gayserili hooop ben argo konuşmam şivemi konuşurum sadece gardaşy dediğimm için bana kimse argo konuşuyon diyemez ve ya hacı üstad yiğenim emmimoğlu değim için ;)

• Tamam..

0|0
    0|0
  • Ne ediyim 1800 lere dayana İstanbullu aile kokenini ve konusma tarzini senin icin bozak mi baci hii?

0|0
    0|0
    • Gardaş karşındakine ğöre konuş nasıl gonuşuyosa gonuşuyo karşıdaki dışlamanın manası ne? Benim şivem bu :)

• haha. afferin gı. valla ben vereceğim cevaba göre değiştiriyorum yazımı. İşin ciddiyetini anlatmak istiyorsam düzgün yazarım. Yoksa sallar geçerim

0|0
    0|0
  • Gene diyor sorun yok

0|0
    0|0
  • Ben bir ara devlet kurumunda stajyerlik yaptığım için ister istemez bir modern konuşma şeyi bulaştı bana.

0|0
    0|0
  • Süpersin hacııı..)))

0|0
    0|0
  • aynen gardaş başını yisin ya la :D :D :D

0|0
    0|0
  • Ede notin :)

0|0
    0|0
  • Senin bahsettiğin sive sadece ve İstanbul'da büyüyen birinin anadolu sivesiyle konuşması çok zor.

0|0
    0|0
  • ısıcağmış gardaş :D

0|0
    0|0
  • sadede gel

0|0
    0|0
  • Benimde konuşma tarzım böyle. Sende böyle konuşanları yargılayamazsın.

0|0
    0|0
  • o zamn neden nikin yunan kökenli bir kelimeden geliyor daha bizden bişey bulamadın mı bacı -.-

1|0
    0|0
  • Hahaha Aynen :)

0|0
    0|0
  • Koylu gızı:)

0|0
    0|0
  • Ağzın bal yesin PUHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

0|0
    0|0
  • Herkesin tarzı farklı.

0|0
    0|0
  • Hahah :D gulesim yoktu :D fakat ben doğuştan düzgün konuşuyorum :D böyle konusanlarida pek sevmem :D

0|0
    1|0
  • ilk defa bir soruda rahatlama isteği duydum.
    zaaart paaaat güüüüm ohyyyş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ona modern değil düzgün türkçe konuşma deniyor
    bu da iyi bir şey
    ayrıca yerel ağızla konuşan kimseye neden böyle konuşuyorsun denmiyor ki
    düzgün türkçe ile konuşana modern densin
    kibarlıkda iyi bir şeydir
    tam tersi kabalık tasvip edilmemeli
    soran sen neye takıldın şimdi? :)

0|1
    2|0
  • Benim dedem emekli subay. Ve babaannem de emekli öğretmen. Değil annem, babam babaannem veya dedem bile böyle konuşmuyor.
    Hayır anlamıyorum, düzgün konuşmamızın neresi size batıyor?
    Türkçe böyle güzel.
    Böyle akıcı..

0|1
    0|0
    • Hayırda.. Subay öğretmen le şive ne alaka bende zabıt katibiyim resmi bir dille konuşmak mı akıcı kendi şivemden örnek vereyim napyon gardaşş diyen biri benim için samimidir nasılsınız efendim diyen dağil hadingari gidek diyen birisi samimi gelir gidelim mi diyen soğuk türkçeyi katletmekten kanka frend demekten bahsetmedimmm.. Zaten o modern konuşanların konuşması hani çok şekilsiniz ya dimi.. Ayrıca öğretmenle felan alakası yok istediğin yöne çekme

• He canımmm heee o zaman böyle konuşanlar öğretmen olamaz nasılsa benim bir çok öğretmenim kendi şivesiyle gonuşyoduu hatt aile hekimimde eee onlar mesyek erbabı değil mi :)) güldümm

• Ben hiçbir şey anlamıyorum.

• Benim ailem öyle konuşmuyor, napıcaz şimdi?

0|0
    0|0
  • Ne alakasi var turkce kurallarina uyarak yazmak ne zamandan beri modernlik oldu

2|0
    0|0
    • Yazmakla gonuşmak arasında fark var benim şivemde gardaş var yani napıyım demiyimmi :) demi.. Karşındakine göde gonuş :)

• Aynen yaaa :)

0|0
    0|0
  • Türkçeyi düzgün kullanmak sosyal açıdan önemli de aile arasında hadi gari demişliğim olur :)

1|0
    0|0
    • Aynen yanii bir çıt gırıldım bune ya hu dimi :)

• Aynen şiveyle gaba konuşmak farklı şeyler zaten :).. Hadi gari diyen biri beniz için candan olur lann çekil dedikk gaba tabir ayırt etmek lazım :)

• Aynen çok güzel özetlemişsin :)

Yükleniyor...