Kapat

Türkiye de 1-2 şehir gezmek istiyorum ama hangisini seçicem karar veremedim yardım eder misiniz? Trollere -1, yardımcı olanlara +1?

Ağustos veya Eylül gibi çıkmayı planlıyorum şehir dışına ama nereye gitmeliyim?

Aradığım özellikler

Kültür ve gezilecek yerler
Fotoğraf çekebileceğim güzel mekanlar, manzalaralar vs. yerler
Yemekleri özellikle farklı lezzetler tatmayı çok istiyorum.

Bana 1 yer önerir misiniz? Marmara bölgesinde olmasın lütfen, anadolu, akdeniz, ege ve karadeniz bölgesi olabilir.

Pide, kırmızı et, beyaz et çeşitleri ve diğer farklı yemekleri güzel olan şehir olabilir fakat önceliğim ettir :)

Yol parası hariç ortalama ne kadar tutar ve yediklerinizi hatırlıyorsanız veya yaşadığınız yerde biliyorsanız fiyatlarını yazar mısınız?

Şuralara gittim bilmeyenler için yardım olayım oruçlu olanlar okumasın bence aşağısını yemek konusunda yorumlarım var.

Çanakkale = Tarihi yerleri gezdim çok eğlenceliydi hem öğrendim hem gezdim fotoğrafları doldurdum :) Bazı esnafları itici ve kaba. Merkezde pek gezilecek yeri yok düm düz yol genelde fakat kilitbahir de balıkçı var çok güzel orası :)

Biga = İnsanları çok itici, serseri dolu, esnafların %90 ı kaba adam dolandırmaya dünden hazırlar. Fakat meşhur olan yiyeceklerini denedim şöyle yorumlayayım.
Köfte = Güzel buna lafım yok ama bayıldım enfes diyebileceğim bir lezzette değil kısacası ahım şahım bir güzelliği yok. Cevizli lokum pek fark göremedim sıradan lokum yani özel kılan bir lezzet bekledim ama beklentim boşa çıktı. Tek güzel olan şeyi peynir tatlısı kaymak ile yapıyorlar ve çok güzel.

İzmir = Gitmez olaydım, insanlar itici ve kaba, egoist, yolları çukurlaşmış patlayan araba tekerlekleri ve kapanan trafik, yoksullar ile dalga geçen burjuvalar, başını telefondan kaldırmayan gençler, lokantalarda ve cafelerde aşırı yüksek fiyatlar ve güzel yemekleri pek yok, tek güzel yanı alışveriş merkezinin olması. Özellikle ulaşım konusunda büyük sıkıntı çektim.

İstanbul = İnsanların çoğu kaba ve itici ama şehir muazzam çok gezilecek yer var ama zamanım kısıtlıydı :) Boğazda balık yemek gibisi yok :)

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Kırmızı et istiyorsan doğu, vallahi hiç sebze yemeği yok. Diyarbakır'da surları köprüleri nehir kırklar dağı var , Şanlıurfa , Mardin kesinlikle gezilesi yerler.

Ama... Karadeniz yeşilliğiyle harika. Ben taştan binalara değil yeşilliğe ölürüm.. karadenizin her yerini gezmeni öneririm ama kültür gezisi için doğu daha iyi:)

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 5

• karadenizi gezmeni tavsiye ederim trabzonu hem çok değişik yemekleri var ve süper bir ortamı var ikinci adresinde mardin olsun eti eğer çok seviyosan orda bol ve tarihi yerleri çok oranında.. iki farklı tarz görmüş olursun

0|1
    0|0
    • Öncelikle teşekkür ederim. Bide gezmesi ve yemesi derken ortalama ne kadar tutar maliyet? Yol parası hariç sadece oralarda.

• Bursaya geldin mı bilmiyorum ama halkı sicakkanlidir :) ve gezecek tarihi ve kültürel yerlerde var :)

0|1
    0|0
    • Ayak üstü gelebildim KoraySpor'a uğramıştım. Bursayı gezilecek listeme ekledim :) Teşekkür ederim tavsiyeniz için :)

• Rica ederim ben bursaliyim , umarim beğenirsin :)

• Umarım :)

• Ben bigada okudum ve hiçte öyle biyer değil ayrıca gezicek çokta yeri var doğal güzelliklere sahip bir yer.

0|1
    0|0
    • Zaten nereye gitsem insanları itici kaba demişsin demekki sorun sende

• Polemige girmiyorum herkes heryer sevmek zorunda değil o koku deri fabrikasindan geliyo haklısın. Ama yabana atilmayacak guzellikleride var abdiaga köyünün oraları gayet yeşillik orman ve küçük küçük akıntılar Şelaler var. Sahmelek çok temiz bir denizi var fakat sen sezon dışı gittiysen eğer sahil temiz olmamış olabilir ayrıca orada kampta yapılıyor. Karabiga sadece kaleleri ve oradaki koylar güzel şehir içındeki denizi hakkında çok bişey diyemem. Ama berbat denilecek kadar kötü bir yer değil.

• Yazın gitmiştim şahmeleğe. Kalelere çıktım ama kepçeler oralarda kazı yapıyordu sanırım tarihi eser veya hazine filan olabilir. İskenderin köprüsü en hoşuma giden kısımdı girmeden önce.

• Güneydoğu ya gitmelisin bence Mardin, Şanlıurfa vs

0|1
    0|0
  • Gaziantep olabilir.

0|1
    0|0
    • He Doğu dememişn İzmir o zaman.

• Anadolu yazdım direk tüm anadoluyu kapsaması anlamında :) Gaziantep ekledim listeme, İzmir'e gittim bir daha gitmeyi düşünmüyorum :)

Erkekler Ne Diyor 3

• konya :)

1|1
    0|0
  • Artvin'i gezebilirsin. Yeşillik bakımından çok zengin ve birçok gezecek turistik yerleri var. İnternetten araştırıp gidebilirsin. Gitmişken Gürcistan'a da geçme şansın var pasaportsuz..

0|1
    0|0
  • giresuna git herşeyiyle mükemmel bir şehir. pişman olmazsın özellikle senin dediğin aylar orası çok daha iyidir

0|1
    0|0
    • Peki neleri meşhurdur gezmesi, yemeği derken ortalama maliyet ne kadar tutar?

• gezikolik. com da giresunu bul. orda bütün detaylar var

• Teşekkür ederim.

Yükleniyor...