Kapat

Müzik sizin için ne anlam ifade ediyor? ayrıca, her tür müziği,(özellikle metal müziği) neden seviyorsunuz/sevmiyorsunuz?

umarım soru kafa karışıklığı yaratmaz...

profillerini ziyaret ettiğim çoğu kişide müzikle ilgili ibareler görüyorum. türk müziğinde çok değerli insanlara sahip olsak da bu sanat adı altında yapılan uyduruk tıngırtılar yüzünden, zaten düşük seviyede olan müzik kültürü daha da dibe batıyor. bu bağlamda sanat, emek, yetenek ve kurgu anlamında müzikal geriplana ne kadar dikkat ediyorsunuz?

ya da müzik, sizin için sadece sözlerden mi ibaret? yoksa mesela bir gitar soloda tüyleriniz diken diken oluyor mu?

Güncellemeler:
benim gibi yüzünü beyaza boyamadan, siyah tişörtler giymeden insan gibi metal müzik dinleyen yoh mu?
yukarıda anlatım bozukluğu oldu ya, neyse...

0|0
5|1

En İyi Kız Görüşü

• Ruhuma hitap eden her bir melodi benim için değerlidir. Tüyleri diken diken eden bir gitar solosu, zarif ellerin çaldığı piyanodan çıkan tınılar, kasvetli çalan çellolar, blues için çalan hüzünlü harmonikalar ya da aşka çağıran saksofon... Bunlar hele bir de manalı sözlerle yoğrulmuşsa gel de dinleme... Ha, tabi bu nokta da "kime göre neye göre mana?" sorusu devreye girer. Bu yüzden böyle kişisel durumlarda kesin yargılara varmak doğru olmaz sanırım.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 4

• Müzik olmadan yaşayamayacağıma inanıyorum. Hatta müziği sevmeyen insanların bile yaşayamayacağına inanıyorum. Açıklamasını şimdi kelimeleri toparlayamadığım için yapamayacağım ama bence öyle. Rockerım ve rock müzik seviyorum. Diğer her şey de dinlerim ama. Sözler önemli tabi ama solo da olur farketmez çok. Moda göre dinlerim. Bazen müzikten ve sanattan uzak şeyler dinlediğim de oluyor açıkçası. Nedenini bilmiyorum ama yargılanacak bir tarafı yok. Çünkü sürekli öyle şeyler dinlesem, evet bu biraz zekayla kültürle ilgili bir şey olur ama arada dinleyince duygusal hareket ettiğini anlıyor zaten insan. Müzik, bir şeyi tamamlamak ya da yeniden yaratmak gibi bir şey.
    -Gecen bol olsun.-

0|0
    0|0
    • sağ ol. sana o zaman link vermeden bir öneri yapacağım; EToS'tan sırasıyla "sakura no rei", hemen ardından "sinister rain". ancak çok dikkatli dinle ve kesinti yapma. birbiriyle bağlantılı iki parçadır bu. şimdiden teşekkür, dinlediğin için.

• yarın mı? "film izle" demedim yahu... topu topu 7 dk bir şey. :) neyse sen bilirsin.

• Modumda değilim:)

• Oluyo evet rock ve hard rock favorilerim metalde nadiren dinlerim soloları çok severim ama benim asıl dinleme amacım sözlerim sürekli aşktan bahsetmemeleri özgürlük temaları isyankarlıklar çok hoşuma gidiyo :)

0|0
    0|0
  • Muzik herseydir. Hersey muziktir

0|0
    0|0
  • Herseyden önce sözler gelir benim icin mana barındırması lazım.

0|0
    0|0
    • keşke benim müzikten aldığım hazın 100'de birini alabilseydin. maalesef müzik bu değil... şiir oku :)

• önyargılar... benim beğendiğimi herkes dinlesin diye bir diretmem yok. bu ülkede aileler, çocuklarının çoğu zaman sanatla uğraşmasını istemezler. tamam bunun geçerli ekonomik kaygılar yüzünden olduğunu söyleyebiliriz. ancak bu durumun sonucunda insanlar müzikal açıdan cahil kalır. yani olay, senin sevdiğin, benim sevdiğim değil. senin beynindeki müzikal kapasiten ve bu doğrultudaki bakış açının genişliği. benim derdim işte budur, insanların müzikal kapasitelerini arttırabilmek. sana karşı maalesef "keşke" diyorum.

• bir cevabın yok mu? yoksa benim hakkımda yanıldığını itiraf mı edemiyorsun? neyse her iki durumda da benim sorularıma bundan sonra yorum yazmaman gerektiğini umarım anlamışsındır.

Erkekler Ne Diyor 1

• dayı ben her türlü müziği dinliyorum. arabesk dinleyenler bağrı açık gömlekler elinde tesbih, metalciler kara kara tişörtler, rapçiler bol bol kotlar şapkayı yan takmalar vs vs.. dayatılan yaşam tarzlarını kabul etmiyorum ama metalika tişörtü hoşuna gider giyersin ya da bir rapçi şapkasını beğendiğin için takarsın... lakin maymun olmaya gerek yok..

0|0
    0|0
Yükleniyor...