Güzel kurgusu olan , zekice senaryo ile yazılmış film önerebilir misiniz?

Lütfen bilindik filmleri yazmayın. Örneğin ; Esaretin Bedeli , Cesur Yürek , Piyanist , Prestij , Zindan Adası , Başlangıç , Dejavu , Son Samuray , Koku , 3 İdiots , Fanaa , Her Çocuk Özeldir, Yeşil Yol , 12 Yıllık Esaret , Hızlı ve Öfkeli , 6. his, Ghajini , Adım Khan...

Bunları izlemeyen kalmamıştır zaten^^

Türk filmlerinden de yazmayın lütfen. Beni sarmıyor.

1|0
8|21

En İyi Erkek Görüşü

• Yazmadıklarından yazayım, belki bilindiklerden de izlemediklerin vardır.
    Pulp Fiction, Fight Club, American Beauty, İnglourious Basterds, (The Good, the Bad and the Ugly), Godfather, Dead Man, Only Lovers Left Alive (Filmde seneryo daha çok düşünce olarak gerçekleşiyor. Jim Jarmusch tarzı.), Fearless (Huo Yuanjia), The Wolf of Wall Street, Django Unchained, Collateral, The Great Gatsby, Sin City, Leon;The Professional, Saving Private Ryan, Scarface, Snatch, A Scent of Woman, Memento (Ghajini bundan uyarlanmıştır. Kısaca orijinali bu), The Truman Show, Kill Bill, Benjamin Button, Taken, Shame, Hunger, 12 Years for A Slave, Catch Me İf You Can, The Day After Tomorrow, Lock Stock and Two Smoking Barrels, Children of Man, Rain Man, Seven Pounds, Vanilla Sky (Penelope Cruz'un da oynadığı ve bunun uyarlandığı ispanyol versiyonunu da izleyebilirsin.), Brothers.
    Daha çok yazarım da, şimdi yazarken sıkıldım. Çok film izlerim, sorarsın gene dara düşersen. Bazılarında direk serinin ismini yazdım.

0|0
    0|0
    • Donnie Brasco gibi Al Pacino filmleri de var, bakarsın İMDb'den.

• Filmi bir bütün olarak düşünmelisin, bir filmin arkasında seneryo yazarı ve yönetmen var, sadece oyuncular değil, belkide oyuncular filmin gerçek başarısının (Popülariteden uzakta olarak) %30 luk bir kısmını kapsıyordurlar. Bu bir sanat, sana verilen duyguyu ve düşünceyi alıp almaman önemli. O adamların amacı senin içindeki bir duyguyu harekete geçirmektir her zaman, filmde kendinden bir şey bulmalısın. Gerek duygu, gerek düşünce.. Çoğu film seneryonun tamamını yansıtamaz, yönetmen ve oyuncular bunu başarınca işte başarı geliyor. Godfather bunu çok iyi yapmış ama Leon'u ben de pek sevmedim doğrusu gerekirse. Al Pacino kadar iyi bir oyuncu görmedim şimdiye kadar, o yüzden Godfather'a söz yok. Kendinden bir şey bulmadığın ve senin gıpta ettiğin şeylerin sergilendiği özendirici filmler değil öne çıkan filmler, ben filmleri bu felsefeyle izliyorum.

• Yani bu başarıyı, beni harekete geçirmeyi başarmış her filmin ekip olarak başarısına bakıyorum, puanı ona göre veriyorum. Bunu bir sanat olarak gördüğüm için hepsi izlenmeye değer, emek var sonuçta.

Erkekler Ne Diyor 20

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...