Kızlar soruyor ahalisi çoğumuz Er Ryan'ı Kurtarmak, Schindler'in Listesi, Pearl Harbor gibi filmleri izlemişizdir?

Şimdi sorarım size yabancı milletler geçmişte yaşadığı savaşları tarihi olayları milliyetçi bir şekilde filmlerinde bile aşılamaya çalışırken özellikle bunu Amerika Birleşik Devletleri yapıyor. Sizce niye milet olarak milli değerlerimize çok bağlı değiliz milli duygulardan eksiğiz oysa ki bizimde nice yazdığımız kahramanlık destanlarımız var doğrudüzgün kurtuluş savaşının anlatıldığı bir filmimiz yok. Neden?

0|0
416

En İyi Erkek Görüşü

• tabiki de para kazanma arzusu sadece günü kurtarma olayı bizim film endürstrisi bunu amaçlıyor ama hepsi yanılıyor ha bide tabiki oyuncu yetersizliği bizim 1453 gibi aylarca konuşulmuş bir hezimetimiz var koca filme aşk havası katıp saçmalamaktan başka birşey olmayan film tabi görsel efektlere para yatırmamız falan filan uzar gider bizim önce aşk ve entrika saçmalığından kurtulmamız lazım ve ayrıca komedi diye gidip sadece küfür ve hayvanlık filmleri izlememiz lazım

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 15

• Amerikalılar ile yapılan ortak bir tatbikat da onlarla sık temasta idim en önde olduğum için.. Bir gün uzakdoğulu bir ABD askeri gördüm aslını öğrenmek istedim ''Japonmusun'' diye sordum.. Üstüme yürüdü ve ''Ben Amerikalıyım ''dedi... Biz de kime sorarsan Türküm demez mutlaka ya Arnavut, ya Çerkes Ya kürt ya da Araptır.. Çünkü ABD de ilk okuldan itibaren Amerikalılık beyinlere sokulur.. Yoksa adamı kabak oyacağı ile oyarlar. Çünkü orada demokrasi yoktur... Biz de de Yahudi siyonist bize ne sokuşturur ise o gider.. Çünkü bizi idare edenler ne olduğunu söylemedikleri için Türklük yasaktır.. Yıllardır başımıza ben Türküm diyen bir adam gelmedi..

1|0
    0|0
  • haksızlık etmeyelım nıce kara muradlar malkoçoğulları ve battal gazıler cekıldı bu ulkedede, bazı fılmlerın yapımı cok malıyetlı ve kulfetlı, bunu karsılayacak gıse hasılatı zor bu ulkede, duzenlı bır kıtap fılm gazete kulturumuz olsa hersey degısır ve gelısır elbet, bıraz sektor yanasacak bıraz mıllet yanasacak boylece kalıte artacak ınsallah

1|0
    0|0
  • Bizim ülkemizde sanata saygı yok, bunun nedeni bu. Ayrıca sinemanın profesyonelce yapıldığı nadir yerlerden biri ABD. Bizim kültürümüzü bizden başka benimseyecek ülke de yok, bu da etken. Diğer ülkelerden ırkçı ve faşist bir toplum olarak görünüyoruz.
    Pearl Harbor başarılı bir film değil bu arada, bana göre, Kate Beckinsale'i severim ama oyuncular yetmez.
    Saving Private Ryan güzel bir film, filmin başında askerin kolu kopup, kopan kolundan kan akmayıp diğer kolu ile kopan kolunu alıp koşturmasına anlam verememiştim. Deniz suyundan dolayı olsa dedim de, kan alıp denize karışmış olsa adam halsizlikten ve enerjisi yetmediği için etrafta koşturamazdı.1998 de de bilim vardı her halde. Ama 8 puanı da hak ediyor hani.
    Schindler's List ise harika. Liam Neeson otursa ve başka bir şey yapmasa, ben o adamı gene izlerim.

1|0
    0|0
  • En basta tarih kitapalarinda atalarimizin hain. deli, kadin duskunu oldugunu okuduk sonra bunu beyni ve vicdani formatlanmis ogretmenlerin agzindan duyduk.. Baktik ki onlar sovuyor biz de sovmeye basladik. Sahip cikmaya kalkana yobaz dediler (Yobazlar ayri onun dincisi dinsizi olmaz yobaz yobazdir) gulduler asagiladilar, eziklediler..
    Bugun dunya tarihinin 700 yilina damgasini vurmus ve tum dunyada tam anlamiyla bir denge, huzur ve baris unsuru olmayi basarmis ecdadimiza dusman oldugumuz icin boyle filmler cekemiyoruz..
    Son bir yilda gisede rekorlari kiran Turk filmlerine bir baksana nicelik bakimindan, nitelik bakimindan, kalite bakimindan olmasi gereken yerde mi sence?
    Degilse neden hasilat rekorlari kiriyor bunda bir anormallik yok mu?

1|0
    0|0
  • Bu konuda bir eksklik var ülkemizde. Sadece fetih filmi var bu şekilde yapılmış ve başarılı. Daha çok olması gerek

1|0
    0|0
  • Urfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik

1|1
    0|0
  • Olmayan Yahudi soykırımını bile olmuş gibi gösterdiler yıllarca...
    Batı bu konuda çok usta.

Bizimkiler ise olan tarihlerini kötülemekte usta.

1|0
    0|1
  • Bizim sinemamız hala ne yazik ki aksiyon - savaş filmi çekecek kadar gelişmedi. Gelişse bile maddiyatı yüksek , kimse bunlara kalkışamıyor.

1|0
    0|0
  • Türkiyede film yapacak iş yok. Ayrica Abd her konuda olduğu gibi bu konudada yavşak. Her filmde kendilerini kahraman gösteriyorlar zaten.

1|0
    0|0
  • schindlerin listesi adlı filmde herhangi bir milliyetçilik yok yahudi soykırımına kendince engel olmaya çalışan amerikalı bir iş adamının hikayesinde bir milliyetçilik sezemedim

0|0
    1|0
  • Kurtuluş dizisini izlemediysen aç izle film tadında 6 bölüm falan zaten.. birçok filme taş çıkartır.. Nedeni bizimklerde para yok.. Amerikada çekilen bir filmi bütün dünyada milyonlarca kişi izleerken harcamış olduğu bütçeyi çok rahatlıkla kara dönüştürüyor.. Ama bizim filmlrimizi atıyorumki fetih 1453 en çok bütçeli film o okadar kar getirmiyor çünkü fazla izleyeni olmuyor türk yapımı diye... Yani tamamiyle kar ilişkisine dayalı

0|0
    0|0
  • Yakın tarih pek ele alınmaz çünkü devlet ideolojileriyle ters düşeceği aşıkardır.

Kurtuluş Savaşları aslında var. Hatta Osmanlı daki önemli savaşlar üzerine bile birçok film vardır.

Ararsan bulursun.

Bukadarda hazıra konma bul yerli filmleri satın al izle...

0|0
    0|0
  • çünkü bizim bizi anlatmak için filmlere ihtiyacımız yok namımızı yabancı birinden çok rahat duyabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Schildren listesini izlediğine eminmiain dostum?

0|1
    0|0
    • Evet Schindler'in Listesini izledim onu örnek vermemdeki kasıt 2. Dünya Savaşı döneminde yaşanan Yahudi katliamını güzel bir şekilde anlatmaları yoksa milliyetçilik yok filmde onu bende biliyorum dostum.

• Anladım tm

• O filmlerin hiçbirini izlemedim :)

0|0
    0|0
    • O zaman izle bu zamana kadar izlemeyerek çok şey kaybetmişsin :D

Kızlar Ne Diyor 4

• Bence siz körsünüz. Türk sanatçılar da elbette ki geçmişte yaşanan olaylardan film, kitap vs. çıkardılar. Burada sormanız gereken soru çok farklı olmalıydı. Türkiye'de sanatçının önü kapatılıyor, sanatçı desteklenmiyor, sanatını ortaya çıkarmasına izin verilmiyor. Ve eser dediğimiz şey ise özgür olmalıdır. Tamamiyle özgür. Bunun için de sanatçının özgür olması gerekir. Bu yüzdendir ki Roma Dönemi en iyi dönem olarak bilinir. Ki yönetmen de senarist de oyuncu da sanatçıdır.

0|0
    1|0
    • Sen o soruyu sor ben bu soruyu sordum dostum bu kadar sert çıkmana da bir anlam veremedim madem sen kör değilmişsin bir örnek ver çekilen filmlerden.

• Sert çıkmadım ki. Burada eleştirdiğim de siz değilsiniz. Yaptığım yorumun tamamını okuyup tamamını anlamanızı öneririm. Burada eleştirdiğim şey çok farklı, üstünüze alınmanıza hiç gerek yok çünkü ben size yönelik bir şey de söylemedim. Hem sorun sizde de değil sorun tamamen değerler ve toplumda. Biz millet olarak İslamiyeti kabul ettiğimiz yıllarda asırlarca sanatla ilgilenmedik ve nedeni neydi biliyor musun? İslam yüz çizmeyi Allah'a mahsus kılmış ve yüz çizilmesini Allah'a şirk olarak görüp yasaklamış. Asırlarca sanattan uzaklaşmanın tek nedeni buydu. Sadece resim değil, heykel, müzik, dans alanında da bu böyleydi.

• Bu konular işlenmesi gerekirken saçma sapan aşk konularında duruyoruz. Oysa çok zengin tarihi olan bir milletiz ve Amerikalılar her zaman kendini kahraman amerikalı olarak göstermek ister zaten

1|0
    0|0
    • Kesinlikle haklısın tarihi bir şeyler yapacak olsakta osmanlının harem hayatını gösteriyoruz zaten :D

• Hürremimiz gitti ona şükür :D

• Hürrem gitti ama Kösem Sultan geliyor :D

• film ne arar ne türkiye de.. nuri bilge ceylanı bile ecnebi memleketten ödül verdikten sonra tanıdı bu insanlar

0|0
    0|0
  • fetih 1453 ya da canakkale 1915 izlemedin galiba

0|0
    0|0
    • Her ikisini de izledim açıkçası bir Türk olarak film bittikten sonra milli duygularım kabaramadı vay be demedim ama mesela Aamir Khan'ın Sarıya Boya diye bir filmi var orada da milliyetçilik konusu işlenmiş filmden o kadar etkilendim ki. Sarıya Boyayı izle ne demek istediğimi anlarsın.

• ben canakkaleyi her izledigimde aglarim ya bende bir sorun var ya da sende önerdigin filmi bir ara izlerim

Yükleniyor...