En güzel tavuk sote yemeği için neler yapabiliriz önerileri alayım :) ?

Ben patates ve havuçlu bezelyeli bir garnitür aldım piştikten sonra katmak için. Biraz da domates salçasının yanında biber salçası da koyayım diyorum. Bana en güzel yemek için tüm sırlarınızı yazar mısınız? Yanında pilav taze fasulye ve salata da yapıcam.

Güncellemeler:
Tavuk etini kuşbaşı doğrayın. Soğanları piyazlık, biberleri julyen doğrayın, domatesleri de küp küp doğrayın. Dört farklı doğrama şekli. kuşbaşı ne jülyen ne piyaz ne küp küp ne şimdi :(

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• Engüzel tavuk sote için önce tavuğun güzel olması gerekir. Bulabiliyorsanız doğal tavuk. Doğla tavuğun eti beyaz olmaz, bildiğin kırmızı et gibidir. Şayet doğal tavuk bulamıyorsanız, tavuğun budundan yapın sotenizi. Asla göğüs eti kullanmayın, kuru yavan lezzetsiz bir yemek oluyor. Sotede soğan, domates ve biber kullanın. Baharat olarak siz ne seviyorsanız onları ilave edin. Kuşbaşı doğranmış etleri soğanla birlikte kısık ateşte soteleyin, 20 dakika sonra kontrol edin, et piştiyse biber ve domatesi ilave edin. Kısık ateşte bir 20 dakika kadar daha ağzı kapalı pişirin. İndirmeye yakın tuzunu baharatını ilave edin.

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim bunu keşke ben göğüs eti almadan önce söyleseydiniz neyse bir dahakine butla denerim umarım yumuşak olur

• Ama siz göğüs eti almadan bana sormadınız ki ;)

Erkekler Ne Diyor 8

• ÖNCE ETİ HAŞLA DAHA SONRA SOĞANI ACI BIBERINI VE DOMATESINI KOY VE TUZUNU AYARLA VE EN ÖNEMLİ ŞEYLER BAHARATLAR KIMYIN VE KARABIBER FAZLA ABARTMICAK ŞEKILDE KOY YANINADA NOHUTLU PİRİNÇ PİLAVI ONUN İÇİNE DE 1 ya da 1 BUÇUK ET BULYON BIRAZ KARABIBER USTUNE YANINA DA AÇ bir PEPSI AFIYET OLSUN :)))

0|0
    0|0
    • Ne pepsisi ya salata yapıcam ve buz gibi içme suyu kola içmesin şimdi sevgilim zararlı o :)) bütün gün oruç tuttu ya bir de pepsi sevmiyorum ya koka kola daha güzel

• SALATADA OLUR YANINA GÜZEL bir ÇOBAN SALATASI ON NUMARA OLUR :)))

• ramazan geldi yemek soruları çoğaldı sanki :D

0|0
    0|0
  • bence mantar, biber, soğan, domates kat soteye o aldığın garnitürle anca rus salatası olur:))

0|0
    0|0
    • Yaa biraz koyiyim :( koymiyim mi sotenin yanında rus salatası nasıl olur? iyi gider mi

• rus salatası her türlü gider ya bence:) soteyi dediğim gibi yap

• Apacı biberleri dolduracaksin icine biber tavuk domates yeterli bence guzel bir tavuk sote icin aci olacak ama apacaı oric oruc canim cekti :(

0|0
    0|0
    • Allah kabul etsin iftardan sonra da bıkkınlık geliyo insana açlık ve tokluk hissi birbirinden ne kadar da farklı durumlar değil mi..

• Ben hiç şişene kadar yemek yemiyorum ben doyduğumu hissedebiliyorum bırakıyorum yarım da kalsa tabak

• Seni tebrik ederim ama benim karnimmdoyar gözüm doymaz :D

• kekik kullan

0|0
    0|0
  • Az bisey şöyle cay kassigi yaris silme kori koy bak tadina harika oluyor

0|0
    0|0
  • Acıktım bee :D

0|0
    0|0
  • ben güzel yaparım tavuk soteyi :D

0|0
    0|0
    • Hayır ben daha güzel yaparım :D

• Ya benim pek bir baharatım yok evimde bu sıcakta da hiç çıkıp alamam ama tuz karabiber kekik koycam biraz da acı biber salçası hmm enfes

• patatesler küp olmalı az nane kekik koyma derim

Kızlar Ne Diyor 5

• tavuk mantar bıber sogan sarımsak da olmalı.. domates salcası yerıne rendelenmıs domates kullan.. yapılısını bılıyorsun zaten baharat koyabılırsın kekık tavuk etıyle guzel olmuyor kırmızı etle daha aromatık

0|0
    0|0
  • Ben mantarlı yapıyorum salçayı cok kullanmam domates rendeliyorum bde kekik güzel oluyo :)

0|0
    0|0
  • Tavuğa köri, kimyon, karabiber ve az bir şey kekik at güzel olur

0|0
    0|0
  • kımyon kullan tavsıye ederım :)

0|0
    0|0
  • Ne yapılır bilmemde abim çok iyi yapardı be

0|0
    0|0
Yükleniyor...