Kısa film çekmek için ayrıntılar? bilgi sahibi olanlar?

eğlence amaçlı televizyon felan okumuyorum pek bilgim yok
sadece eğlence amaçlı bir deneyim olsun istiyorum tiyatro film çok sevdiğim alanlar arkadaşlarımızla bir kadromuz var
ama kamera çekim neler gerekli senaryo nasıl başlayabilirim?

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yardımcı olurum... Ama daha öncesinde bir kaç bişi oku

0|0
    0|0
    • öğrende gel diyosun peki okumaya başlayalım :D

• sen işin ehlisin sanırım teorik bilgi edinmeliyim evet tamam bir bakayım kaynaklara

• Kısa film, 100 dk lık hikayeyi 20 dk anlatmak değildir. 20 dk lık hikayeyi 20 dk da anlatmaktır ve sanıldığı kadar basit değildir. Makaleler oku

Erkekler Ne Diyor 6

• Zor iş ekipman lazım sağlam ekipman sonra kurgusu var ışığı var var oğlu var bu sevdadan vaz geç ^_^

0|0
    0|0
  • kamera önü oyunculuk yapın, tiyatro gibi oynamayın.

0|1
    0|0
  • Bende çok meraklıyım ve bilgiliyim
    Farklı şehirlerde olmasaydık paslaşırdık.

0|0
    0|0
    • hemşerimmişsin :Dd

• kayserinin nereisnden merkezmi :D oralar çok kötü olmuş haklısın bişey yokuda geçtim insanları evrim geçirmiş bir garipler

• Evet merkez
      İnsanları yobaz, görgüsüz ve kapitalistler :(

• Mesela nasıl birşey istiyor konusu ne olacak ben yaptım daha önce

0|0
    0|0
    • konusunu daha belirmedik oturup hep birlikte bir senaryo yazalım diyoruz
      kamera ekipman hiçbişey yok şu an elde tam olarak öğrendiğimde bunları tedarik etmeyi planlıyorum
      nerden başlamalıyım veya sence ne tür bir konu seçmeliyim

• kadromuz yeterince var ama senin kısa filmin nasıldı engin bilgilerinden faydalanırsak neden olmasın

• Youtubede vardı kaldırdım videoyunsana nasıl gönderebilirim bir izle istersen

• Amatör Bir Şey Olacaksa Kemera + 2/3 Ekipman Yeter..

0|0
    0|0
  • feridun akyürek in senaryo yazmak kitabını oku harikadırrr.. ki okumalısın senaryo kolay iş değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Senaryo, ekipman (kamera, tripod, ses, kaliteli olsun isterseniz ışık) ve en önemlisi iyi bir ekip ve tabi iyi bir oyuncu..

0|0
    0|0
  • Bende çok istiyorum. Kitaplar var okuyabilirsin ben öyle yapıyorum. Bir de bol bol kısa film izle

0|0
    0|0
    • hımm iyi fikir tavsiye edebilceğin bir kitap varmı?

• D&R a gidip bir bak bence. Bende ordan aldım yani bende çok bilgili değilim tavsiye edecek kadar yani. Iyi mi değil mi kitap bilmiyorum ama okumaya başladım işte

• anladım tamam sağol

Yükleniyor...