"Aşk bu kızıl ötesi yaralı müzesi hareket edemem" nedir yaa :D?

Yıl olmus 2014 gecenin bu saatinde bu sarki sözü takildi aklima :D Serdaaar Serdar Allah belani galdırsın :p :p :D :D :D nerden söyledin su sarkiyi :D anlayabilen varsa aciklama istiyorum arkadaslaar?

Güncellemeler:
Arkadaslar bu elim. ve mühim mevzuya cevap bulamasaydim sözü ateyizlere birakacaktim :D Allah razi olsun sizden :D

0|0
1316

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 15

• Anlamak beyhude sevgili dostum, tadını çıkarmaya bakın. Kalabalıklar mantığıyla hareket etmez, onlar düşünmez. Sadece duygulanır. Ortak hislerin "güvenli" kucağına kendilerini bırakır. İş ki bu duygu yönetimini iyi bilen bir hatip çıksın.
    Serdar Ortaç, burada gamalı haç kuşanmış, kalabalığa seslenmiştir.

Bu şarkı, Türkiye müzik tarihinin Kayıp Otoban'ıdır. Bu yola analiz amaçlı çıkan nice yiğit telef olur.

Ya da ne bileyim, en flusundan bir Rene Magritte tablosudur. Mesela 'Aşıklar'dır, "çuval"a ve altındakine dair spekülasyon yapar dururuz.

Can kız. benden size acizane tavsiye;
    Kazara girdiğiniz o otobandan derhal çıkmaya bakın.

Zaten Lynch ve Magritte'nin kendisi bile eserlerini açıklamıyordu. Tabii nerede onların sanatı, nerede kızıl ötesi; o da ayrı.

1|0
    0|0
  • Yani demiş ki aşk kızıl ötesi yani farklı bir alem ;) Yaralı müzesi derken de hani kalpleri yaralı bırakıyor ya
    hareket edemem diyor yani aşkta hareket edemem diyor farklı bir alem yaralanırım demiş ;) :Dd

1|0
    0|0
  • aşk bu kızıl ötesi derken kırmızı ateşli çok fena aşık abimiz yaralı müzesi derken eskilerden çok yara almış hareket edememek de yaralı ya şimdi bu bir daha cesaret edemem diyor. Serdar ortaç dinleyen biri olarak :)

1|0
    0|0
  • İnternet explorer mı kullanıyosun sen ya :)))
    Anca mı dank etti :)))))

0|0
    0|0
  • Bu sözleri 2 başlık altında incelemeliyiz.
    1. kısım : Aşk bu kızıl ötesi
    2. kısım : Yaralı müzesi hareket edemem.

Şair burada aşkın Eskiden kızılötesi olan telefon kullananların birbirlerine şarkı gönderme çabası gibi yan yana iyice sokularak (!) yaşana bileceğini vurgulamıştır. :D Bu olaydan sonra bir çok ınsanın muzelık olacak kadar eskıdıgını ve yaralı sayılabilecek derecede yıpranmalarından dolayı 2. kısmı da ekleme ihtiyacı duymuştur.

0|0
    0|0
  • Ahmet kayaaa
    Bir fidandim devrildiim
    Firtinaydim duruldum
    Yoruldum cok yoruldum
    Siz benim neler cektigimi nerden bileceksiniz sarki budur bence

0|0
    0|0
  • Aşk bu kızıl ötesi = aşk görünmezdir.

Yaralı müzesi = aşktan herkesin kalbi kırık ve yaralıdır ;)

0|0
    0|0
  • yani diyor ki aşk da kızıl ötesi gibi dalgalarla karşındakine bağlanırsın sonuç hep hüsran olduğu için hüsrana uğrayanları toplarsan adeta yaralı müzesi oluşur, müze de seni mumyalarlar sergilemek için ve hareket edemezsin AÇIKLAYAMADI

0|0
    0|0
  • derin anlamlar var anlayamayız biz :) bir necip bir nazım birde serdar bunlar dünyaya yön vermiş adamalar :)

0|0
    0|0
  • Şimdi ilk olarak Serdar Ortaç I'n hayatında hiç müze görmüşlüğü varmıdır önce buna bir açıklık getirmek lazım. gitmişmidir demiyorum bak. Kızıl öteside kızın saçlarına gönderme bence

0|0
    0|0
  • iste ustalik burada devreye giriyo sozlerini oyle kimse anlayamaz (serdar fani degilim tam tersine hic sevmem)

0|0
    0|0
  • hiç bu açıdan bakmamıştım :)

0|0
    0|0
  • sevgilisi varmış kızıl... ona gönderme yapıyo

0|0
    0|0
  • kım ne demısse yazmıs

0|0
    0|0
  • guzel bir konuya parmak basmıssın:)