Hz Adem yaratılmadan önce insan toplulukları var mıydı?

Bu soru düşüncenin dibine vuruyor ve derinliklerine daldırıyor. Benim inancım hiç değişmedi ilk insan topraktan yaratılan Hz Adem ve Hz Havva insanlık bunun devamı. bir ara bu konuya çok takmıştım araştırdım herkes bir kafadan çalmışti mantıklı cevap yoktu. aslında cevabı yine Kuran'ı kerimde geçiyor ilk insan Hz adem fakat ilk çağdaki karanlık çağdaki mağara insanları kim? ondan öncesi neydi? Neyse soruyu soru açıyor :)

0|0
3|17

En İyi Erkek Görüşü

• Dindar biri olarak dini anlamda yorum yapmayacağım.
    Okumuş oluduğum bazı kaynaklar Hz. Adem'den başlayan ve günümüze kadar gelen sürenin 309 bin yıl olduğundan bahseder.
    Hatta din kaynaklarında bu güne kadar gelen peygamberlerin 124 bin olduğunu söyler.
    Bazı rivayetlerde 224 bin olduğu yazılıdır.
    Yani bunlar 309 binlik insanlık serüveni ile birlikte paralel olarak gözükmektedir.
    Fakat bilim insanları bu neo bilmem ne insanından bahseder.
    Bazı bulunan fosiller yüzbinlerce yıl öncesine dayanan yani 309 bin yıl öncesine dayanan insan varlığının kaynakların varlığı ortaya koyarlar.
    Çok derin ve karmaşık bir konu bu.
    Fakat ilgini çekiyorsa din dışı olan dünya dışı varlıklar ile iletişim kurulduğu iddaa edilen
    Ra Bilgileri 1-2-3-4
    Kasyopya Celseleri adlı kitapları okumanı öneririm.
    Kitaplarda yaratılış, evren, insanlar, dinler, kutsal kitaplar, geçmiş, gelecek, kavimler, Mu, Atlantis, Mısır, Maya, pramitler aklına gelebilecek her şey hakkında bilgi vardır.
    Bir kaç yerde Ademden önceki insanlardan bahseder.
    Ama doğru mu değil mi orasını bilemiyoruz.
    Ancak düşünerek doğru olabieceği kanaati oluyor.
    Kuranı iyi okumak lazım ayrıca.
    Ademden önce insan olup olmadığından bildiğim kadarı ile bahsetmiyor.
    Allah meleklerine ben yeryüzünde bir halife yaratacağım diyor.
    Belki yeni bir halife yaratıyor yüce Yaratan.
    Yani inanıp inanmamak insanın elinde fakat yine de bilgi olsun diye okuyabilirsin o kitapları.
    Çok fazla bilgi olduğu için kafana takılan soruların yanıtlarını da bulabileceksin ama sadece o kitaplara göre hüküm vermemekte lazım.
    Yalnız anlatılanlar dinimiz ile birbirleri ile çok uyumludur.
    Aydınlatıyor insanı.
    Hatta öyle bilgiler var ki şaşırıyorsun yani.
    Dilersen kitapları eğer interntten bulamaz, indiremezsen e posta alarak atabilirim.
    Saygılar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Mağara adamlarıda onlardan gelme işte.. Neanderthaller falan... Rivayete göre 1000 küsür yıl yaşamış hazreti adem ve havva aleyhisselam.. her defasında ikizleri olmuş, bir kız bir erkek, bir önceki erkek ile bir sonra ki kız birbiriyle evlendirilmiş. İnsanlık öylelikle çoğalmış.. O çocuklarda çok uzun süre yaşamış..

Hatta Kabilin Habili öldürmesi de bu yüzdendir. Zira Kabilin habilin kardeşi ile habilinde Kabilin kardeşi ile evlenmesi gerekmektedir. Lakin kabil habilin kardeşini beğenmez kendi kardeşi daha güzeldir. Habilden kendi kardeşi ile evlenmesini ister böylelikle kendiside kendi kardeşi ile evlenecektir. Detaya girmezsek bu da Allah (cc) tarafından kabul edilmeyince kabil habili şeytanın kandırması ile öldürür..

Sonrasında ise bir de nuh Tufanı var. Rivayete göre Nuh peygamber 650 sene yaşamıştır. Tufandan sonra bir kendi bir de eşi vardır. Mantık olarak insanlar Nuh A. s tekrar üremişlerdir. Bu durumda biz aslınd abir nevi Nuh peygamberden gelmeyiz de denilebilir.

1|0
    0|0
  • Bu konuda hiç kimsenin geçerli ve yeterli açıklamasının olabileceğini sanmıyorum. Konuya dair tek etken kuran. Kuaranı da bazı ilahiyatçılar ve bu konuda bilgisi olanlar kafasına göre yorumluyor. Hal böyle olunca doğruyu bulmak pek mümkün olmuyor. Mesela dünyaya 124 bin peygamber gönderilmiş, fakat kuranda 28 peygamberin ismi geçiyor. Diğer peygamberler hangi kıtalara ve kimlere gönderilmiş hiç bir bilgi yok. Bir hadiste insan kan pırtısından, bir hadiste topraktan, bir hadiste sudan yaratıldığı söyleniyor, bunlarda bir çok insanın kafasını karıştırıyor. Dolayısıyle bu konularda soruların cevabını bulmak mümkün değil.

1|0
    0|0
  • Hz. Ademden önce hiç bir insan ırkı yoktu. insan ırkının başlangıcı Hz. Adem ile başladı. eski çağlardan kalan mağara belgesellerine kanmayın zira onları yayınlayanlar neandertaller gibi ve insanların sürüngenlerden geldiği gibi daha nice saçma şeyler sürdüğü ap açık ortada. eğer bir kalıntı var ise bunlar Hz. Adem den sonra gelen insan ırkına ait cisimlerdir.

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
  • Hz. Adem (a. s) yaratıldığı zaman cennetteyken hersey öğretildi, dünya ya gönderildiği zaman da dumanla, ya da birbirleri ile el işaretleri, resimlerle anlaşma falan olmadı. Yaklaşık dünyadayken 1000 sene sonra Hz. Havva (a. s) Validemizle karşılaştı. Allah her çağa her kavime ya peygamber göndermiş ya da evliyalar göndermiştir, ancak arada boşluk olan bir zaman var ona karanlık zaman deniliyor hiç bir peygamber ya da evliya gönderilmemiştir, onlarda ahirette sorumlu değillerdir ancak ne kadar süre devam etmiş o zaman tam bir bilgim yok.

1|0
    0|0
  • Konu hakkında bkz.
    http://youtu.be/e1xkSzWMbG0 :D

1|0
    0|0
  • yoktu sadece ALLAH ve melekleri vardı hz adem yaratılmadan 40 yıl gibi süre önce kainat ALLAH CC tarafından 6 günde inşaa edildi ve 6 günde yaratılmmasının nedeni ise bizlere sabrı ve aceleyi ön görmemesi bu kavramı göstermesi diye söyleniyor hocalar tarafından magara adamı felan geç bir tas devri vs ALLAH yazmayı vs bir çok şeyi hz ademe öğretti gerisi teferruat..

1|0
    0|0
  • Ilk insanlar Adem ve Havva'dir. Ama Kur'an yaratilis sureci anlatilmiyor. Sadece toprak , balcik ve su kelimeleri geciyor. Benim dusunceme gore Allah canlilari bizim bildigimiz adiyla evrim teorisine gore yaratti.

1|0
    0|0
  • Adem ve Havva efsanesindeki asil sorun cocuklarinda nasil oluyorda koyun gutmeyle ilgileniyorlar? caglar arasi gecis yok hem tarihe hem de bilime aykiri anlayacagin. Cevabi merak ediyorsan evrim teorisine bir bak derim.

2|0
    0|2
    • Evrim teorisi Mantıklı gelmiyor bana

• O ortak tek hücrenin tesadüfen oluşumu bana saçma gelen kısmı dinle bilimi bir tutmuyorum tabiki

• Ilk hucrenin tesadufen olusmasi diye bir sey yok ilk hucre nasil bir sey bilinmiyor zaten evrimle bir alakasi yok ilk hucrenin. Evrim butun canlilarin o ilk hucreden geldigini gosterir ilk hucrenin nasil olustugu icin cesitli kuramlar da var abiyogenez gibi eger evrimle alakasi olmayan bir sey disinda sorun yoksa sen evrimi tamamen kabul ediyorsun

• Çok karmaşıkmış sorun yeterli bilgimiz yok senide yanıltmalayalım

1|0
    0|0
  • yoktu kardeşim ilk insan Hz. Adem

1|0
    0|0
  • ben cinler bizden önce dünyadaıdı diye biliyorum

1|0
    0|0
  • Yoktu liseli.

1|0
    0|0
  • Hayır yoktu. İlk insanlar Hz. Adem (as) babamız ve Hz. Havva annemizdir

1|0
    0|0
  • Din yok diyorsa bence de öyle

1|0
    1|1
  • Peki Adem bundan kaç yıl önce yaratıldı?

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kesin bilgi veriyomuyum bilmiyorum ama ben şöyle biliyorum; Hz Adem ve Hz Havva Allah tarafından cennette yaratılmış ve orada yaşıyorlardı. Şeytanın oyunuyla dünyaya indiler. Yani dünyaya inen ilk insanlardı. Dünyadaki ilk insanlar.
    (Bundan sonrası alıntıdır) Hz. Adem ile Havva cennetten çıkarıldıkları vakit yeryüzünde Arafat’ta buluşurlar, beraberce batıya doğru yürürler. Kabenin bulunduğu yere gelirler. Bu esnada Hz. Adem, bu buluşmaya şükür olmak üzere Rabbine ibadet etmek ister ve cennette iken, etrafında tavaf ederek ibadet ettiği nurdan sütunun tekrar kendisine verilmesini diler. İşte o nurdan sütun orada tecelli eder ve Hz. Adem, onun etrafında tavaf ederek Allah’a ibadet eder. Bu nurdan sütun Hz. Şit zamanında kaybolur, yerine bir taş kalır. Bunun üzerine Hz. Şit, onun yerine taştan onun gibi dört köşe bir bina yapar ve o siyah taşı binanın bir köşesine yerleştirir. İşte bugün Hacerül Esved diye bilinen siyah taş odur. Sonra Nuh tufanında bina kumlar altında uzunca bir süre gizli kalır.

Ayrıca mağara adamı diye bişey yok, ama hz Adem'den sonra farklı felaketler oldu. Hz. Nuh zamanında insanlar tükendi. Yeni bir hayat başladı. :)

1|0
    0|0
  • Hayır ilk insan o ondan öncesi yok..

1|0
    0|0
  • yoktu canım hz. adem yaratıldıktan sonra sıradsıyla biz olduk işte

1|0
    0|0
Yükleniyor...