Siyaset öğrenmem lazım yardım?

Arkadaşlar siyaset konusunda cahilim. Siyasetten aslında hiç hoşlanmam. Hiç bir partiyi de sevmem. Ama bişeyleri öğrenmem lazım. Yakın geçmişimize dair. Bana kitap öneren var mı? Ama kısa ve öz olsun sıkıcı olmasın

0|0
5|25

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• Ahmet Taner Kışlalı

Gökhan Atılgan

0|0
    0|0
  • bebeğm siyaseti böyle öğrenemezsn. mutlaka zaman tecrübe ile olur bu. ama yinede nerden başlasan o kardır. ve haberleri hiç kaçırma. güzel kannallarn haberlerine bak. taraf seçen kanallara bakma. ve ne olursxa olsun milletin seni etkilemesine kanma. her zaman sana uyan tercih sana uygun tercih. yani icraati olana bak. karalayan tarafa kötü cahil kısımı seçme yeter :D zamanla az çok çakarsn. ve merak ettiğn terimlerin anlamlarınada netten bak araştır güzelm...

0|1
    0|0
    • Öncelikle bebeğimli güzelimli yavşakça konuşmazsan sevinirim. Tavsiyelerin için saol

• yavşklık degil bn böyleym sadece.

• Tek Taraflı Öğrenilmez Siyaset Hepsinden Birşeyler Kapman Lazım..! Anca Doğrusunu Böyle Bulursun Aşağıda Bazı Kafatasçılar Ya'da Ne Biliyim Cahiliye Devrinden Fırlamalara'da Aldırış Etme...

HDP'yide, AKP'yide Hangi Parti Olursa Olsun Ufaklar'da Dahil Hepsini Dinle...

0|0
    0|1
    • Haklısın hepsinin okumak gerek ama o da zor

• Okumaktan Ziyade Önce Videolarını Dinle YouTube'den Özellikle Meclis Konuşmalarını...

Sakın Ama Sakın, Birinin Dediği Yolu Takip Etme Özgür Bir Bireysin Unutma Kendi Doğrunu Kendin Bulabilirsin...

• siyaseti kitaptan öğrenemezsin siyaseti bu filmden öğren tayyib aga gibi :D http://www.youtube.com/watch?v=b38vof4SWwI

0|1
    0|0
    • AKLIMA SOKTUN FİLMİ BULDUM İZLİYORUM YÜZÜNCÜ DEFA

• Allah rahmet eylesin Aziz Nesin " Zübük " adlı eserinde resmen Tayyip'i anlatmış.
      Okumadım kitabı ama " Belediye başkanlığından " geldiği yazılı olduğunu görmüştüm kitapta.
      Zübük neyse Tayyip odur.

• sadece tayyipmi agam bu milleti zamanında atatürkçüyüz dediler yeyip bitirdiler... ecdadına söven bir millet haline geldik. atamızı dinsiz bildi çoğu eğitimsiz kişi. atamızı kalkan olarak kullandılar.. şimdi sıra dinimizi sömürmeye geldi ondada tayyip bey allahı peygamberi kalkan olarak kullanıor bize... allah bildiği gibi yapsın bu zübükleri...

• İnsan ve Devlet - Osman Pamukoğlu

Siyasete direkt olarak girilmez, önce devletin yapı taşları ve sinir merkezleri öğrenilir.

0|1
    0|0
  • siyaset öğrenmek öyle basit değil öncelikle ilgili olman lazım. Türkiye tarihine merak sarman gerek. en yakın darbe döneminde başla okumaya.

0|1
    0|0
  • Erdoğan türk halkına geçiriyor bunu bil yeter reis

1|1
    0|0
  • Ugur Mumcu
    Necip Hablemitoglu
    Cengiz Ozakinci
    Soner Yalcin

Bu kisilerin kitaplarini oku neyin ne oldugunu bastan asagi ogrenirsin.

0|1
    0|0
  • Platon - Devlet

0|0
    0|0
    • Alakasız oldu

• Hadi ya :) Platonu biliyorum ztende eski dönemlerden sıkılırım diye dşündüm:)

• Tercih meselesi iyi akşamlar :)

• 15 sene siyasetle uğraştım ve sana şunu söylemem gerek uzak dur orası kurtlar ile çakallar sofrası

0|0
    0|0
    • Ben uğraşmıcam. Sadece öğrenmek isitourm temel birtakım şeyleri cahil kalmıyım diye o da

• onun için illa kitap okuman gerekmez haberleri izle haber sitelerine bak sana az çok gündem üzerinde neler olmuş gösterecektir

• Kısa öz ve sıkıcı olmasın diye bir şey yok öncelikle.1923-2008 diye bir kitap var Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihini anlatıyor yazarı hatırlamıyorum ama kitapçılarda onu bulurlar

0|0
    0|0
  • Telefonuna haber programi indir surekli haber tekip et ogrenin zamanla

0|0
    0|0
  • bence boşverrr hiç bulaşma

0|0
    0|0
  • İlber Ortaylı - Türkiye'nin Yakın Tarihi

ile başlayabilirsin

0|0
    0|0
  • sen tarih öğrenmek istiyosun siyaset değil :) siyaset şudur eğer siyasetin kurtluğunu bilmezsen ezilir gidersin. Bundan dolayı nerdeyse hiç bir dürüst adam siyasette yükselemiyor. Siyaset dönen dalaverelerdir zaten. bıktırıyo insanı başlama bence

0|0
    0|0
    • Evet önce tarih öğrenmek istiyorum ardından birazda siyaset bilgim olsun istiyorum :)

• insanların fikirlerini al onları birleştir kendi düşünceni oluşturmaya çalış her 2 tarafın fikirlerinide al. tek isteğim takım tutar gibi tutma partiyi :) çünkü türkiyenin yarısından çoğu böyle yapıyo :)

• 0|0
    4|3
  • Ilk once yalanci olman lazim :) sonra bana sor hen sana herseyi anlatiyim :)

0|0
    0|0
  • bilmek zorunda deilsin herkesin ilgi alanı farklıdır :DD

0|0
    0|0
  • Uğur Mumcu okuyabilirsin :)

0|0
    0|0
  • tarih öğrenmeden siyaset öğrenemezsin
    1071'den itibaren okuman lazım : )

0|0
    0|0
  • siyaset kitapları ağır olur roman tadında sıkıcı olmasın tarzı bir kitap yok.

0|0
    0|0
  • Aferin bu cabani takdir ettim:)
    Oktay sinanoglu okuyabilirsin iyi baya;)

0|0
    0|0
  • aklına takılanları sorabilirsin ama bir kitaptan siyaset öğrenemezsin çünkü siyaset taraftır ve bir çok tarafın yazdıgı kitapları karşılaştırarak öğrenebilirsin

0|0
    0|0
  • Klavye silahşörlerimizin bildiğinin aksine siyaset için önce tarih sonra siyaset tarihi sonra anayasalarımız ve tarihleri iyi bilinmeli ardından orada burada sallamak yerine gerçek siyaset okulu olan siyasi partilere girmek gerekir arkadasım.

1|0
    0|0
    • Evet bende zaten önce tarihle başlamak istiyorum o yüzden kitap önerisi istedim. Çok fazlasevmiyorum o yüzden de sıkıcı ve uzun olmayan tercih ettim

Kızlar Ne Diyor 5

• Sağ ve sol olayı var, sağ bir yazarın kitabını okursan onun gibi düşünürsün ya da sol bir yazarınkini okursun öyle şekillenir düşüncelerin.

0|0
    0|0
  • Bal Tuzağı.

0|0
    0|0
  • sağ ve sol kavramı var tatlım 70 ve 80lerdeki sağcılar nasıl değiştiyse solcularda değişmiştir. üstü kapalı oynuyo şimdikiler. en baştan başla tek partili dönemden bu güne kadar gel yeni açılan partiler öncekilerin devamı oluyo genelde

0|0
    0|0
    • Evet bide o kavramlar var. Daha onu bile tam bilmiyorum :)

• Haber izle zaten öğrnenirsin

0|0
    0|0
    • Haber pek izlemiyorum elimden geldiğince

• yakin gecmis ne kadar yakin gecmis? ortam mi yapcan kiz neden lazim :)

0|0
    0|0
    • Ya işte kenan evren deniz gezmiş falan :D
      Ya öğrenmek istiyorum işte herkes bir partiye mensup benim destekledğğim kimse yok :)

• Bakıyorum içlerinde düzgün var mı diye ama yok bence hiçbirine ısınamadım ama oy kullanmak zorundayız ne yazık ki :) Kötünün iyisini bulıyım en azından :)

• kötünün iyisi diye oylar hep o malum kisiye gidiyor nedense :)
      ama evet haklisin

Yükleniyor...