Tek başıma İrana gideceğim. nelere dikkat etmeliyim sizce?

evet bu yaz yalnız başıma irana gideceğim 10 günlüğüne. farsça bilmiyorum ama zaten güney azerbaycana gidicem (Türk şehirleri ) . orda nelere dikkat etmeliyim? daha önce gidenler var mı? kaç para yeterli olur ve nasıl giyinmeliyim?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• benim bildigim tahranda falan cogu insan Turkce biliyor ve milletin anlattigi ile alakasi yok. Acik cok giyinme gidince bakarsin ortamin nabzina gore giyinirsin. Ame ortadogudaki her ulkenin mutlaka baska bir yonu vardir orada yabancilari bulursan beraber takilirisiniz.

0|0
    0|0
    • Tahranda Türkçe bilen sayısı çok olduğunu sanmıyorum. Tahran tamamen Farslardan oluşur. Urmiye, tebriz, merend, erdebil şehirlerinde Türkler çoğunlukta.

• Benim Iran'a giden cogu arkadasim dil skinti yasamadan gezdiler. Dil bilmedigim cok ulkeyi gezdim, dil bilmenin cok bir ekstrasi yok bir sekilde anlasiliyor.

• urmiye kürdistandır la onu da mı sahiplendiniz dhdhgfjghjgk

Erkekler Ne Diyor 9

• tamam da ordaki türkler azerice konuşur anlaşamazsın ki kolay kolay

0|1
    0|0
    • Azerice değil , Azerbaycan Türkçesi. Türk lehçelerini biliyorum.

• yav bunlar ne bilsin iskan politikasını bilmem neyi hafız kime anlatıyorsun bunların tek bildiği ırkçılıktır

• Bunlar sığ ırkçılar. Tarihi gerçeklerden sadece birini tokat gibi vurmak susturmaya yeter.

Şuda bir gerçek yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

• bence irana gitmenın hiç zamanı değil işid falan tır şoforleri gitmioo

0|0
    0|0
  • Normal olsun giyimin ve dikkat et kendine iyi yolculuklar

0|0
    0|0
  • Recm edileceksin :)

0|0
    0|0
  • ölmemeye dikkat et bu aralar.

0|0
    0|0
  • türkiyede kadın olmak zordur ama iranda daha zordur :D

0|0
    0|0
  • Azerice kolay değil. Haberin olsun zorluk çekersin çok o konuda

0|0
    0|0
    • Azerice değil, Azerbaycan Türkçesi :) ben Türk dillerini biliyorum.

• azerice derken lehçe ismi olarak söyledim direkt :D biliyorsan sıkıntı yok. abim her ay gider oraya alışması zor oldu ondan dedim :D

• Aman dikkat et bacım asarlar valla:)

0|0
    0|0
  • sokakta başörtüsü zorunlu. takmayanı din polisi gözaltına alıyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• İran'a gittim. Giyim olarak başını örtmelisin. Her ne kadar oranın vatandaşı olmasada baş kapak yasa olarak sayılıyor. Dar kot pantolon gibi vucüt hatlarını çok belli eden şeyler giymemeye çalış. Makyajında abartıya kaçma.
    Sokakta yüksek sesle konuşmamaya çalış, insanlara -özelliklede erkekleri- bakmamaya çalış, gece çok geç saatlerde sokakta olma.
    İran'da psikolojim bozuldu. Umarım yardımcı olabilmişimdir...

0|0
    0|0
  • Iranlisin demi?
    cok fazla bilgin var iran hakkinda

0|0
    0|0
Yükleniyor...