Cumartesi sabah Ankara'dayım ve gece tekrar İzmir'e döneceğim

bu bi günü en iyi şekilde geçirmek için tavsiyeleriniz nereye gidilir ne yenir?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• madde 1: Yeni başlayanlar için Ankara Aştidir. soğuğun içine işlediği anda başını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alışırsın.

madde 2: Ankara'da deniz yoktur. Deniz kenarında bir kentte bir şekilde bulunmuşsan, denizi seviyorsan, Ankara'yı kısa vadede sevemeyeceksin, hiç kasma. Yine de çeneni kapa, 'Ankara iyi güzel de denizi yok abi bea' kabilinden düşüncelerini kendine sakla, bu muhabbetleri defalarca kez duymuş olan Ankaralılar pek sevecen davranmazlar, sıcak yaklaşmazlar. baygınlık verirsiniz. yapmayın etmeyin gözünüzü seveyim.

madde 3: Ankara'yı İstanbul ile, İzmir ile kıyaslamaya kalkmayın, bu da sevilmez, hele İzmir karşılaştırması tiksinti yaratır. yok Kordon vardı yok Çiğdem vardı bilmem ne.. Gölbaşı'nda denize dökerler adamı Allahıma..

madde 4: Ankara'da kış soğuk geçer.rüzgarı keser, ayazı süründürür. kalın giyinin, bere ve eldiven edinin; öğlen dışarı çıkıyorsanız ve geç saatlerde dışarda bulunmanız gerekecekse havaya aldanmayın. Coğrafya dersinde karasal iklim için neler söylerdiniz onları hatırlayın. Ya da en iyisi bir gece iliklerinize kadar üşüyün, sonra gece-gündüz sıcaklığı arasındaki büyük farklı anlayın.

madde 5: Çinçin mahallesi denilen yere gece gitmeyin. Gündüz de gitmeyin.'İlla gidecem ben gezerim görürüm hoplarım zıplarım' diyorsanız, en fiyakalı, en pahalı giysilerinizi giyin,telefonunuzu boynunuza asın öyle gidin.

madde 6: Ankara'da deniz yoktur. Alışın

madde 7: Elektronik malzeme, korsan cd falan arıyorsanız Kızılay'da vakit kaybetmeyin, Teknosa arayıp kazık yemeyin, Maltepe pazarı'nı öğrenin. 'Ben öğrenciyim abi' sözünü motto bilin, her alışverişte işe yarar.

madde 8: Öğrenciyseniz, kendi evinizde kalacaksanız, bir şekilde İtfaiyeMeydanı'na gidin, dibine kadar araştırın, az parayla süper ev nasıl döşenir görün. Ya da beni çağırın göstereyim.

madde 9: Atakule'de bir halt yok,boşuna meraklanmayın, Çankaya'ya sırf Atakule için tırmanmayın. Ha eğer 'Ben illa bozkır manzarası görecem edecem' diyip de gidecekseniz, hemen aşağıdaki Botanik parkına da uğrayın.

madde 11: Metro'ya girin, kaybolun, ama alışveriş yapmayın.

madde 12: Odtü, Bilkent, Hacettepe yahut Başkent üniversitesi öğrencisi iseniz, araba almayın, otobüs ve servisi tercih edin. Eskişehir yolunun her sabah yaşadığı tıkanıkta tuzunuz bulunmasın. Sizin yüzünüzden sınava geç kalmasınlar

madde 13: Banliyo trenleri güvenlidir, çekinmeyin kullanın.

madde 14: Kaybolursanız kimseye asla ve kat'a yol sormayın. Sorduğunuz her yüz kişiden kırkı gitmemeniz gereken yönü, otuzu bambaşka bir tarafı gösterir, kalan otuz da bilmiyorum abi ben buraların yabancısıyım der.

Karanfil Sokak'ta Sağlık bakanlığı nerede diye sorarsınız, adamı Kocatepe Camii'ne çıkarırlar, yapmadıkları şey değildir. Harita edinin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• ankara festival şehri şu sıra alışveriş yapıp o günkü konser ve defilelere katılabilrsin

0|0
    0|0
  • bir izmirli ve ankarada yasayan birisi olarak sana tavsiyem atakuleye cıkabilrsin. tai ne için gittiğine yada kimle olcagına da baglı.. tek geziceksen kızılayda hertürlü mekan bulabilrsin yok kız arkadasın filan warsa atakuleye cık derim ya da göl kenarına gitmek istosan mogan gölü etrafı cok güzel lokantalar var cay içmek için yerler war :D tavsiyelerim bukadar :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...