Görsel ve basılı medyadaki reklamlar ne kadar etkili?

İzlediğiniz,duyduğunuz veya gördüğünüz bir reklamdan etkilenip almayacağınız bir ürün aldınız mı? Evetse neden?

• Evet
    20% (2)20% (1)20% (3)Oy Ver
  • Hayır
    80% (8)80% (4)80% (12)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
isimleşmiş kalıplaşmış ürün isimleri var mesela selpak(kağıt mendil yerine geçen marka ismi).Ya da bir çok kez başıma gelmiştir markete gidip bir tane kola verirmisin derim cevap aynen şöyle "kola yok pepsi var" yani algı şu kola=coca cola..

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• evet mesela ped yerine de orkid i kullanırız o da kalıplaşmış artık.. geçen kız arkadaşım bana orkidin var mı dedi bendeki başka markayı acaba gerçekten orkid i marka anlamında mı istedi yoksa ped anlamında mı istedi diye düşündüm :))

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• bir şey alacaksam eğer buraya sorarım ve ya netten bir araştırma yaparım olmadı çevremde kullanan insanlar vardır mutlaka ona göre alırım. ama yemek konusunda tv de bir reklamda bir şey görmüşsem ve o an canım çekmişse hemen gider alırım :P :))

0|1
    0|0
  • kullanıcı yorumlarını araştrmadan bişi almıyrm ben reklamlardan

0|1
    0|0
  • Hayır almadım ama bir yere kadar etkililer tabii ki. Bir tarafta adını bilmediğin diğer tarafta sürekli reklamlarda gördüğün bir şey varsa gördüğünü seçersin.

0|1
    0|0
  • hayır!

0|0
    0|0
  • evet algıda bozulma oluyor.eti browni sevdiğimi düşünüyordum.bir gün uykuyla uyanıklık arasında uykuya daha yakınken ben bir arkadaşım bana browni yedirmiş.iki dakika sonra ağzımdaki iğrenç tat beni kaldırdı.ne bu dedim browni dedi.o zaman bildiğim tadı alır gibi oldum.ama kaç zaman browni yemedim yiyemedim.şimdilerde bilincim yine bulanmış olacak ki arada yiyorum

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • hayır almadım

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• mesela susayinca kola içme isteği insanlarda daha fazladir cünkü sürekli içenlerde bir rahatla oluşur reklamlarda ve bu bilinç altina yerleşir bundan dolayi siz neden istediginizi bilmeden kola içesim geldi dersiniz ama aklinizin derinliklerinde o reklamlar vardir.

reklamlarda sistem böyle işler

gelelim hiç almayacaginiz bir ürün kismina ... genellikle bu tür ürünler toplumda ki sosyal statünüze etki eden ürünlerdir mesela yeni çikmiş bir ayakkabi araba taki eşyasi reklamlarda bunlari alanlara hayranlikla bakiliyormuş gibi gösterilir sizde bu yüzden o ürünü sırf bu yüzden alirsiniz

0|0
    0|0
  • ben etkılenmem ki.

0|0
    0|0
  • oldukça etkili, etkili değil diyenler bile bir şekilde etkileniyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...