Sizce ülkemizdeki ergenler kültürel yönden çok mu zayıf?

Sizce ülkemizdeki ergenler kültürel yönden çok mu zayıf?

0|0
4|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 4

• Fazlasıyla hem de. Kitapların değeri yok, kütüphaneler boş. Bir sürü bilimsel, kültürel makaleler yayınlanıyor üstelik ingilizce bilmek de şart değil artık çoğunun çevirisi var. İnternetin kullanım amacı bile çok değişti. Mesela önceden forum sitelerinde beyin fırtınaları olurdu. Tabi yaşımın küçüklüğünden ve donanımsız oluşumdan pek yorum yapamasam da sadece okurdum oralardan bile bir şey öğrenirdik. Şimdikiler sevgilim mememi tuttu, götümü açtıdan başka bir şey konuşmuyor mesela.

0|1
    0|0
  • Ergenleri geçtim, henüz 25-29 yaş skalasında bir insan bile bu tür platformlarda "fbuddy" tarzında bir kullanıcı adı alıyorken, ergenlerden kültürel anlamda medet ummak hata olur.

Başta yetişkin dediğimiz insanlar kültürel anlamda kendilerini geliştirememişken, bırakalım da ergenler zamanlarını yaşasınlar. Belki "yetişkin" çağına geldiklerinde bazı şeylerin farkına varırlar.

0|0
    1|0
    • O benim kendi zevkim. Sana batıyor olması farklı bir durum. Zoruna mı gitti?

• Senin sahip olduğun vizyonun da... Neyse. Tamam.

• Balkon çocuğu seni :)))

• Olabilir. Bu siteyi ele alırsak tüm yetişkinlerin kültürlerinin gelişkin olmadığını rahatlıkla sordukları sorulardan bile anlayabiliriz. Eğer yetişkinler ergenlere kültürlü olduklarını gösterip örnek olsalardı ortada ''BATI ÖZENTİLİĞİ'' gibi bir saçmalık olmazdı.

0|0
    0|0
  • Hep batıya özeniyorlar

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Yok ki zayıf olsun.

0|0
    0|0
  • Sadece ergenler olsa iyi.

0|1
    0|0
    • Çin'in de etkisiyle ülkemizde başlayan hızlı değişim, insanları cahil bırakıyor sanki. Vicdan, kültür, empati gibi şeyleri kaybediyoruz.

• Sikmişim Çin'i. "Herkez" yazan insan var burada ya. Adam kendi konuştuğu gibi yazıldığını sanıyor düşünsene.

• Çalışma hayatına atılmamış, üniversiteyi bitirmemiş veya askerliğini yapmamış kişilerin yarıdan fazlası bence ergenliği atlatamıyor.

Yükleniyor...