Nedir bu kitaplara olan i̇lgisizlik?

Okula gidiyorum, elimde haftasonu almış olduğum bir kitap. Genellikle 200-800 sayfa arası. Sıraya oturuyorum, herkes kendi halinde daha öğretmen falan yok içeride. Bir iki sayfa okuyayım diye çıkarıyorum. Ben daha ilk satırı okuyamadan biri "Ay ben o kitabı bir yılda bitiremem nasıl okuyorsun!" diye bağırıyor tüm sınıfın gözleri bende. İşkence ediliyormuş gibi se bir ses tonu. Bende cevap vermiyorum. Nedir bu kitap hobisi? Öcümü çıkıyor bu kitapların içinden? Zaten okumada en geri ülkelerden biriyiz. Okumamın getirdiği cahillik de bariz. Ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|2

En İyi Erkek Görüşü

• Tüm çirkinliklerin gün ışığında alelade yapıldığı bir dünyada mı?

Siz hala okumaktan bahsediyorsunuz... Ben sevginin dahi insan nedzinde neredeyse bir günah olarak algılandığı, zihinlerin karardığı ve insanların görmekten aciz bir yaratık haline geldiği bir dünyadan bahsediyorum.

Nacizane önerim zindan kapılarının ardında karanlık kalmış bir odada kitap okumanız olacaktır.

Samed Behrengi'nin yasaklandığı bir Türkiye burası.

Tabiki insanlar okumaktan korkacaktır... He, dünya da pek farklı değil hani, ama Türkiye'm daha bir ayrı.

Fahrenheit 451, güzel bir dystopiadır, tavsiye ediyorum. Öyle 800 sayfalık falan bir kitapta değil, hatta bir masal profesyonelliğinde yazılmış; lakin, yazılmış olan en güçlü dystopia olduğu konusunda yemin edebilirim.

He bir de şu yeni nesil, çoluğu çocuğu salmış, evinde sıkıntıdan kitap yazan Türk filmi tadında eserlere de gıcık oluyorum. Okunacak onca güzel şey varken... Best Seller, oh yeah, sıvaz sıvaz sıvaz, kafasındaki insanlar yüzünden okumanın insanlar tadına varamıyor. Avrupada en çok satan kitap, alkıııış. grinin elli tonu. dünyanın eprimişliğinin yansıtıldığı öztantirik bir eser. vay anasını. Bunları da geçmek lazım.

Evet okumak güzeldir de ne bulursan okuma be insan. Vampirellalar falan. Edward edward. Yok kraliçesi, yok boleyndi.

Iıııh, okuyan da okumanın ne demek olduğunu bilmiyor ki. Bunu okuyacağıma Türk filmi izlerim der tabi adam. Neden demesin.

Bu yüzden hala yazılmış en güzel kitap Küçük Prens'tir. Çocuklara yazıldığı için tabi :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Kitap okumayı çok severdim. Sonra çok okuyorum diye annemler kitap almaz oldu.3-4 ay eski kitaplarımı okudum. Artık kitap okumaktan hoşlanmıyorum. Anca sıkıldığımda oturup 3-4 saat okuyorum ve tekrar kitap okuma isteğim gidiyor. Eskiden 1 günde 800 sayfa okurdum. Bilgisayar yüzünden bunlar hep

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Çok haklısın. Bende 500-800 sayfalık roman okuduğum zaman aynı tepkiyi gördüm. Okumuyorlar, okuyanada laf ediyorlar. Okumadan, öğrenmeden konuşuyor milletimiz.

1|0
    0|0
  • evet kimse kitap okumuyor bu çok kötü ben her hafta 1 veya 2 kitap bitirirm bence çok hoş bir şey

1|0
    0|0
  • Üniversite de aralarda edebi kitaplar okuyordum. Yanıma gelip beni okuduğum kitaptan alı koymaya çalışan onca arkadaşım vardı.
    Türk Milleti okumaya özenmiyor bile. Gelişelim diye bir şey yok. Varsa yoksa giyim, kuşam, ev, araba, sevgili...

0|0
    0|0
Yükleniyor...