Türkçe rap hakkında ne düşünüyorsunuz?

Türkiyede gerçek hiphop kültürü yaşanabiliyor mu? Türkçe Rapin gidişatı nasıl, ve dinlediğiniz mcler kimler?

0|0
13|10

En İyi Kız Görüşü

• Türkçe rap yaşam tarzı ya, "ergen" laflarına acayip sinir oluyorum -ki bunu diyenler bilinçli dinleyici değiller. Bunun dışında bence eskisine göre daha çok rağbet var. Dinlediğim mcleri sayarsak; hidra, patron, joker, allame, sansar, no.1, red, massaka, sehabe, karaçalı, ados, cumali erfah (sanırım buydu adı), kodes, arada sırada norm ama pek sevmiyorum :D

0|1
    0|0
    • Haklısın daha çok rağbet var çünkü insanların aşırı zaman geçirdikleri facebook da gereginden fazla Türkçe Rap sayfaları var bunun üzerine alınma ama senin dinlediğin mcleri dinlememek imkansız bir duruma geliyor, bence gerçek rap dinleyicisi mclerin katıldıkları partilere gidebilmek ya da albüm almasını gerektirir. Buraya youtube dan dinlediğimiz mclerin adlarini yazmak hoş gelmiyor demi?
      Cumali efrah*
      Jokerallame*

• Peki teşekkürler yorumun için

• Ne demek zenci :)

Kızlar Ne Diyor 12

• Sagopa hariç diğerleri tıs

0|1
    1|0
  • Turkiye de insanlar dinledigin muzige gore seni yargilarlar. Zaten her turlu etiketlemeyi severler. Arastirmalarima ve cevremdeki cogu parlak zekalara gore rap hiphop tarzi muzikler ergen urunu olarak lanse ediliyor. Ben rap dinlemiyorum kolay kolay ama her goruse saygi duyarim en azindan. Bu arada rapperlarin birbirine diss atmasi cok eglenceli.

0|1
    0|0
  • rap dinliyorum dediginde iiyyy ööğğ böög gibi sacma sapan tepkiler veren nefret edilesi buyuk bir kesim var turkiyede

0|2
    0|0
  • Sago KafKef

0|2
    0|0
  • kaliteli rapperlar var gerçekten kendinden yaşamından ödün verip bu işi yapan ama dinleyici kitlesi biraz sıkıntı fanboyluk yaygın ve birde haddini bilmeyen mcler var saygı duyması gerekirden üstadlara küfreden aslında hidra çok iyi anlatıyor bunu
    Rap ne demek bilmiyor diss izler elde çekirdek ve tek dertleri kulise girip
    bir fotoğraf çekilmek
    http://www.youtube.com/watch?v=gVS7-7k6VMo

0|1
    0|0
    • Fanboyluk şöyle yani her insan rap müziğine farklı mclerle dinlemeye başlar. Mesela ben Sagopayı dinlerdim küçükken amcam sayesinde, düne kadar bende Sagopadan başka kimseyi dinlemem diye tavır atardım yani o Fanboylarda bu mc benimserlik döneminde, önemli olan rape bakış açısını sağlayabilmek.

• Yakışıklı mcler hakediyor bence abi dencek tip yok çünkü asjdlfjalf

• ya ben sadece sansara bebegim derim :) oda o anlamda degil

• Yapmayın etmeyin diyorum bazılarını gördükçe

0|0
    0|1
  • 0|0
    0|0
    • Rap anlayışın bu yani

• Yanlis anlama dinlemiyorum ama güzel yapiyo diyorum isini rap pek tarzim degil

• Hm teşekkürler

• Rap, amacı olan yaşamların fon müziğidir.

0|1
    0|0
  • Olmaz olsunnn :D :D

1|0
    0|1
  • hiphop kulturu yaşanmıyor yaşanmazda... trap gelişiyor ama bir yere kadar
    norm ender joker mode xl batarya tankurt manas

0|0
    0|0
  • Dinlemiyorum.

0|0
    0|0
  • Sagopa Kajmer'i tek geçiyorum :)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• .. çünkü hiphop zengin fahiselerin kalçasına ritim değil, sokak çocuklarının beyinlerine kan pompalıyor!

Neyim var ki? Rap'ten gari...

2|1
    0|0
    • Hep çâre vaar aslında

• Özgürlüğümü elimden alırken Allah’ın belası
      Yetim katili Amerika sorar Irak’tan ne lazım
      Gurur kaynağı insanları direnmesi
      Hakkı kaybolan adam dua için dilimdesin
      Kıran kopuklarımız kimse tarafından bilinmesin
      Aklımız fikrimiz hep aynı Ata’m İzindeyiz!

• Malesef Türkçe rap desteklenmiyor.
    Arabesk rap yapan embesiller yüzünden millet rapi yanlış biliyor.
    Şanışer. Sehabe. Norm ender gayet iyi yapıyorlardı farkılı kategoride para olmayınca Norm bıraktı ötekilerde bırakma yolunda
    Yeni yetme hidra allame ais gibi kişilerde var tabikide onlarda hobi olarak görüyorlar.

0|1
    0|0
  • rap dinlemek için kapasite lazım herkes anlamaz rap müzikten.. bu arada arabesk rap dinleyenlerin * içimde kalmasın..

1|1
    0|0
  • gerçekten kaliteli insanlar var vede beat leri çok iyi yapıyoruz herkes allame diyo bende seviyorum ama okadar değil adam karizmatik ama çok da anlamlı değil red daha iyi şehinşah da iyidir ama kral Sago

1|1
    0|0
  • ahhh ahhh zamanın da on yıl o müziği icraa ettim üç yüze yakın demo var şu an ama piyasa bebeler yüzünden ticaret kafasında topluma pazarlanamıyor buda piyasanın büyümemesine sektör olmamasına neden oluuyor

0|1
    0|0
  • sagopa, hidra, alef high, sansar, joker, allame, ceza, no1, saian, norm ender, şanışer, rapozof, piton, mode xl, taladro, sancak
    bunlar boş değil T-Rap boş değil.

http://www.youtube.com/watch?v=YeQZjaNGMA4

0|0
    0|0
  • Hakkını verenler var tabii

0|1
    0|0
  • En nefret ettiğim müzik çeşididir.

0|0
    0|1
  • Rapın Anasını sövüyorlar rapda :D

0|0