ÖNÜMÜZDE EVLİLİK VAR. krediyle ev aldım maaşımın yarısı oraya gidiyor?

Evlilik var maaşımın yarısı krediye gidiyor.
Evlilik için altındır şudur budur hiçbişey almadım.
ben nışanı düşünü şunu bunu nasıl yaparım sizce arkadaşlar ya.. babamın durumu pek yok. yani ailemin katkısı pek dokunmaz. kendim halletmem gerekicek.
evi satsam krediden kurtulsam mı?
o zamanda kiraya gidicek zaten yarısı pararnın ama şöyle bir avantaj olacak: evden geri kalan parayı faizli yatırırsam bankaya kirayı o faiz karşılar bir miktar.
aklıma bu geldi..
başka çözümü olan varmı?
kızı çalıştırmayacağım.

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşım. Sıkılmana gerek yok. Evlilik için en önemlisi ev. Altını sonrada ala bilirsin 5-6 yıl sonra. Zaten altın alınınca takılıyor mu ki? Atarlar bir köşede durur. Önemlisi evdir. Sen evlenmeden önce durumu sevgiline anlat, umarım anlayışla karşılar. Zaten evlilik yapan kişiler aile için her fedekarlık yapar. Bir olduktan sonra maddiyat bir yerde önem taşır, gerisi boş. Altınla, şunla bunla borç kredi kira içinde yaşamak da iyi değildir. Evlenirler ölene kadar borç öderler. Bu mu iyi olan? Gereksiz şeylere bir sürü masraf ederler

0|1
    0|0
    • peki evi 90 bine atıp, 35 bin kredi borcunu kapatıp paramı alsam ve faizli yatırsam getirisiyle kirayı öderim.
      maaşımla da hem evi geçindiririm hemde şu düğün mevzusunu çözmeye çalışırım.
      maaşım 1250. tl az olduğu için böyle yapıyım diyorum.
      mantıklımı sence?

• rica ederim fazlasıyla hakettin bence :)

Kızlar Ne Diyor 1

• Evi satma kiraya daha cok gider bu devirde kira zor. Esin çalışıyor mu kizin ailesi nisani yapar hem Nisan yapmasaniz olmaz mi :/

0|0
    0|0
    • bilmiyorum konuşmadılar aileler o konuları daha.
      kız çalışmıyor, çalıştırmakta istemiyorum zaten.
      çok kafam karıştı ya, bir sürü altınlar evin eşyaları bu kadar şeyi nasıl alıcam ben.
      25 yaşındayım bir ev aldım az çok ederi 80 milyar,30 milyar kredi borcum var paranın gerisi benim.
      bir tanede arabam var fiyatı 13. bin tl civarında. ama onuda satmak istemiyorum :( sonuçta eşimede bana da lazım olacak o araba..
      ne yapsam sence?

• Kizin elinde bir mesleği varsa calistir en azindan evin borcu bitene kadar bir de aileler yardim eder ev dursun bence :(

• iş yerleri insanları zorluyor. onun iş yerinde zorlanmasını istemiyorum. çalıştırmam onu 2 iş yaparım gerekirse mecbur.
      teşekkür ederim çözerim ben allahın izniyle :)

Erkekler Ne Diyor 3

• Adama sorarlar

O zaman neden evlendin?

0|0
    0|0
    • milletin kızını sürmektense evlendim derim bende :)

• O zaman kuzu gibi gecineceksin. Tek olsan para sorunun olmazdi diye dusunuyorum yanlis miyim?

• şu an bir sıkıntı yok çok şükür. tekim ailemle kalıyorum

• allah yardimcin olsun dostum zor bu devirde ev bark sahibi olmak evlenmek

0|0
    0|0
    • amin kardeşim. kız tarafı kolaylık yapmazsa yandık gibi

• çokzor

0|0
    0|0
Yükleniyor...