Enver Paşa, Talat Paşa ve Cemal neden kaçtı?

yani kalıp Milli Mücadele'ye katılamazlar mıydı ? neden kaçtılar I.Dünya Savaşı nedeniyle idam edilmekten mi korktular ? ben buna kaçmak derken hakaret amacıyla söylemiyorum gerçekten kaçtılar.

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• bunlar alman hayranı insanlar sırf almanlara olan sonsuz inanaçları yüzünden bir çok mücadeelede stratejik hatalar yaparak milletimizi zor şartlar altına sokup bi çok can kaybına sebep oldular nasıl kaçmasınlarr birinci dünya savaşında kafkas cephesinde 90 bin şehidi bunlar yüzünden verdik, keza diger cephelerde de hep bunlar yüzünden başarısız oldukk faydadan çokk zarardılar iyiki devre dışı kaldılar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Enver Paşa,turancılık için orta asya ya gitti diye hatırlıyorum yıllar önceki tarih derslerimden yanlışta hatırlıyor olabilir hani.

0|0
    0|0
    • orası doğru ama bunu gerçekten yapmak istese yıllar önce yapardı. neticede savaş biter bitmez yurtdışına kaçtı. orada birşeyler yapmaya çalıştı iyi niyetle ona itirazım yok bu uğurda da öldü maalesef zaten

• bende öyle hatırlıyordum zaten basmacı harekatını yönetiyordu sonra ölünce dağıldı her şey falan.bence turancılığı sonradan fark etmiş olabilir yani savaştan sonra anlamış olabilir.bizi ancak bu kurtarır diyerekten orta asyanın yolunu tutmuştur.

• bir tarafları yemedi kurtulusu kacmakta buldular, böyle ınsanlar da var hala var,ne mazide ne gelecekte her zaman.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• çünkü bu memleketin yetiştirdiği evlatlardan değildi bu millet için birşey yapacak insanlar değillerdi

0|0
    0|0
  • 1921 1922 tarihlerinde üçününde infazı gerçekleşti.gizli servis işi.hikayesini uydurrmakta siyasi iş.

0|0
    0|0
  • G*tleri yemedi ondan.

0|0
    0|1
  • hayalleri büyük liderlik vasıfları zayıf olan insanlardı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...