Fizik, Astronomi (Astrofizik), Dinler ve Felsefe konularıyla ilgilenenler var mı?

Son dönemde bu tip konular beni aşırı sarmış durumda. Liseden beri bu tip dersleri bile doğru düzgün almadığım halde İslâm inancimla dinle başlayan sorgulamalarim Astronomi, fizik ve felsefenin de içine girmesiyle iyice genişledi ve dünyadaki insanların % 90ninin merak etmediği bilmediği düşünmedigi seyleri düşündüğümu düşünüyorum. Varliklar alemi, evren, Kur'anda evren hepsi bie bütün. Cok zevk alıyorum bu konulardan. Sizlerden bu konulara düşkün olanlar var mi? Kafasina takilan sorulari olan veya şu cok ilginc ne dusunuyorsun diyenler?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Ya yeni dunya bulmuslar atmosferi falan var kendi yildizi etrafinda donusunu 30 gunde tamamliyormus gorunusu ayni dünya fakat dünyanın 5 katı ve 16 ışık yılı uzaklikta. Yani en iyi ihtimalle su an hala yapim asamasinda olan bir uzay araci varmis o eger tamamlanirsa en cabuk 300 kusur senede gidebiliyoruz.
    bir bu ilgi cekici bir de kara madde

0|0
    0|0
    • Ben bunu duymadim okumadim. Cok şaşırdım. Nerde okudun link var mi? 16 ışık yılı çook uzun bir mesafe yaklaşık 160 trilyon kilometre mesafe falan. Iyi tespit etmisler dogruysa. Link atsana. Kara maddeden kastin kara delikler mi?

• haberturk. com/yasam/haber/962617-yeni-dunya-kesfedildi-gliese-832c bu gezegenle ilgili olan haber :)

Kara madde uzay boslugunu dolduran bir sey dogal olarak icerigi falan bilinmiyo bununla ilgili bir belgesel izlemistim gittikce büyüyormus falan filan:)

• Kara delik işte ayni seyden bahsediyoruz :) gorunmeyen ama var olan enerji yildizi :) parlakligini kaybetmis ama enerjisini muhafaza ediyormus. Boşluk gibi ama bosluk degil cok ilginc bir sey bütün evren ve sistemler bir karadelik çevresinde dönüyormus zaten dünyanında varmis ama biz baya dışardaymisiz uzakmisiz ona :)

Kızlar Ne Diyor 4

• Benimde ilgilimi çekiyor. Evrenin oluşumu, Boyutlar, Solucan Karadelikleri, Bulutsular gibi bir çok şey...
    Felsefeyle de ilgiliyim ama daha çok psikoloji felsefe ilişki ilgimde. Çok değişik olarak düşündüğüm şeyler Andromeda Galaksisi, Üçgen Galaksisi gibi şeyler. Onlar içinde henüz bilemediğimiz cisimler, objeler...

0|0
    0|0
    • Ne güzel sen de detaylara kadar inmissin tartismak istersen mesaj atabilirsinn andromeda rn yakin galaksi diye hatirliyorum bizimkine

• Doğru hatırlıyorsunuz.
      Tartışmak pek çekici gelmiyor. Elbet olaylar masaya yatırılıp bakılmalı. Teşekkürler.

• Bende ilgileniyorum bir de Uygarlık Tarihi dersi gördüğümüz için binlerce yıl , tarih öncesi insanların yapamayacağı derecedeki şeyleri nasıl akıl ettiklerini gördükten sonra insanı daha da içine alan konuları var.

0|0
    0|0
  • Ben varim felsefe degilde fizik ve Astronomi ile ilgiliyim bu aralar finle ilgili sıkıntim var

0|0
    0|0
  • Columbia Universitesinde astrofizikciyim ve panteistim. Kuranda , Bilim'le celisen milyon yalan var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Hz. Muhammedin 9 10 yaşlarında bir kız çocuğuyla evlenmek istemiş diyorlar dogrumudur

1|0
    0|1
  • ergenliğimin başlarında çok düşünüyordum bu yüzden adam akıllı ergenlikte yaşayamadık sonra ateist oldum filan bayadır takılmıyorum ama hala bir parçam bunların içinde.

1|0
    0|0
  • Saçmaladığının farkın da mısın? :D

http://www.youtube.com/watch?v=Hl31iitw0c4

0|0
    0|0
    • :D ahahhaha çok iyi ya bu adam :D

• abi sorun güzel de millet bırak bu konularla ilgilenmeyi daha fiziğe giriş yapamadı sen de bunlara soru soruyosun :D Cem Yılmaz özetle açıklamış zaten :D

• Ahaha :D kardrs aslina bakarsan ben de fizik formullerini kuramlarini hatirlamiyorum. Bu olayi hobi olarak arasitirirken okurken inan fazla da lazim olmuyor. Ben daha çok ne nasil oluşmuş islevleri hareketleri falan neler onlara takiliyorum. Formullerle işim yok fizikçi degilim zaten :D ama cem abimizin de dediği gibi fazla ugrasmayacagiz aslında bu islerle :D

Yükleniyor...