Neymiş bu şeriat anlatın o zaman?

şeriatı savunanlar hep "şeriat bu değil ama :(" diyip duruyor neymiş bu şeriat söyleyin de bilinçlenelim?

1|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Laiklik iyidir.

0|2
    0|0
    • Canım benim Müslüman isen, Allah'ın adaletinden neden bu kadar rahatsızsın sen söyle? Bak Laikim diyorsun, cumhuriyetçiyim diyorsun ama terörist adam parti kurunca ilk olarak sen tepki gösteriyorsun. Bütün bu rezillikler hep sizin laikliğinizin ve cumhuriyetinizin sonucu. Anlıyorsun değil mi? Şeriat olsa hepsinin kafası gitmişti.

• süvari kardeş yazsana hadi? benim soruma cevap ver şeriatı kabul edeceğim

• Ben cevapliyim istersen. Seriata gore kafir olmak bir suctur ve kafirlerin katli vaciptir.
      Eger musluman olmayanlarin olmesini istiyorsan destekle :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Şeriat bu değil demiyorlar, gerçek İslamiyet bu değil diyorlar. Aynı şey değil. Tarihin hiçbir döneminde aynı şeriat hükümlerini uygulayan devletler olmamıştır. Şeriat; Hadisler ve Kuran'ın yorumuyla, din adamlarının bilgisiyle oluşturulur. Bu nedenle elbette sonuçta İslamiyet'e tam olarak uyar diyemiyoruz. Gerçek İslamiyet meselesine gelince de İslamiyet nefret etmemeyi, dışlamamayı, zorlamamayı emreder. İnsanlar yaptıkları her türlü yobazlığı İslamiyet kisvesi altında yapınca elbette 'Gerçek İslam bu değil' diyoruz.

0|1
    0|0
  • güzel soru.. helal olsun

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bak kardeş, buradan anlatmak için çok uzun bir konu ama dilimin döndüğünce bahsedeyim sana. Şimdi bir Müslüman adam önce Allah'a iman etmiş olması gerekir. Allah'ın kesinlikle haksızlık yapmayacağına, her şeyden münezzeh olduğuna inanmış olması gerekir. O, insan değildir, insanların özelliğini taşımaz. Rabbimizi de farklı kılan budur. Eğer bizim gibi olsaydı O, Allah olmazdı.

Şimdi madem en mükemmel varlık Allah, madem bizim için en iyisini isteyen Allah ise O'nun emirlerinde, yasaklarında saçmalık ve yanlışlık olabilir mi sen söyle? Eğer O'nun emir ve yasaklarına güvenmiyorsan, O'na iman etmemişsin demektir. O'nu yanlış anlamışsın demektir. Bugün kü Müslümanlar saçma-sapan yollarda diye suçu Allah'a atamazsın. O, bize doğru yolu göstermiş, bunu beceremiyorsak, sapıtıyorsak suç Allah'ta olabilir mi? O halde Müslümanlara bakıp da İran'ın Şialığını, Suudi Arabistan'ın Vehhabiliğini sakın Şeriat sanmayın. Son Şeriat devleti Osmanlı idi. Gerisi yalan...

2|1
    1|2
    • Sadece Turkiye'de Muslumanlar mi yasiyor peki? Devletin her vatandasina esit mesafede olmasi gereklidir bu yuzden sonuna kadar laik Turkiye Cumhuriyeti.

• Ayrica seriat senin dinini yasamana engel degil ki. Mesela ben ateistim bir inanca bagli kalmadan yasiyorum sen muslumansin dinini diledigin gibi yasiyorsun hristiyan da kendi dinini diledigi gibi yasiyor. Kimse kimseye neden boyle yapiyorsun vs. falan demiyor herkes hesabini inandigi yaraticiya verir kimseye bisey zorla dayatilmiyor herkes inancini diledigi gibi yasiyor bence gayet iyi bunda eksik olan ne ki? Sonucta her insanin hur iradesi vardir ve bunu diledigi gibi kullanir.

• Iyi tamam da bu ulkede laiklik ve demokrasi gerektigi gibi uygulanmiyor sorun orda. Yolsuzluklar vs. var bu sorun seriatta da olabilir eger adalet yerini bulsa boyle insanlar cezasini alirdi zaten ha kafasi kesilmezdi ama muebbet yerdi iskence falan cekerdi. Eger haksizlik adaletsizlik varsa bunu yoneim sekline baglayamayiz.

• Şeriat, İslam hukukudur. Bu disiplinin kaynakları şunlardır: Kur'an, sünnet, İcmâ ve kıyas.

Ceza sistemi gibi özellikleri için detaylı bilgisinin bulunduğu siteyi http://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eeriat kullanabilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Gercek Islam bu degil diye de soylenir surekli ama nedense biz hep radikal kafa kesen pedofili muslumanlar goruyoruz.

1|1
    0|1
    • Müslüman olmayanlar, devlete cizye vergisi verir. Artık o Müslüman olmayanların bütün haklarını, tıpkı Müslümanmış gibi devlet korur. İslam, zaten laik bir dindir sen rahat ol. Korkmayın bu kadar. Sİz bile daha mutlu olursunuz ama işte anlayan kim.

• Tamam zaten ben de muslumanim ama ben Allah'in huzurun da yargilanmak istiyorum isledigim gunahlardan oturu devlet tarafindan degil. Ayrica Osmanli zamani ne kadar hos gorunsede bir diktatorluktu kimse padisaha bisey diyemezdi ben bu biat kulturunun bir parcasi olmak istemiyorum.

• Allah yazdıysa bozsun istemem

0|1
    0|2
    • Şeriat, Allah'ın emri demek zaten. Allah'ın emrini Allah bozsun diyor ya komik çocuk.

• şeriatten bukadar korkmayın sanıldıgı gibi öyle taşlayarak öldürme gibi zırvalıklar yok aslolan kısasa kısas dır ve cezaları caydırıcıdır. Osmanlı şeriatla yönetilirdi ve 500 yılda idam edilen insan sayısı 10 u geçmezmiş.

1|0
    1|1
Yükleniyor...