GÜNEY KORE hakkında... Ne düşünüyorsunuz?

Güney Kore insanı, kültürü, tarzları ve korefanlık hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yargılamayın yargılayanlar -1 geri kalanı +1 şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

• Sıcak bakıyorum
    21% (8)34% (21)29% (29)Oy Ver
  • Yani pek sevmiyorum
    10% (4)18% (11)15% (15)Oy Ver
  • Kızları taş gibi
    5% (2)33% (20)22% (22)Oy Ver
  • Erkekleri tam evlenmelik
    36% (14)2% (1)15% (15)Oy Ver
  • Orada yaşamak isterdim
    23% (9)11% (7)16% (16)Oy Ver
  • Müzikleri süper
    5% (2)2% (1)3% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ben B seçeneği dışında hepsi ve daha fazlası diyorum

0|0
41|66

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 65

• Kimseye düşmanlık beslemem fakat yakın bulmadığım bir ırk. Sebepleri ;

- Ağızlarını şapırdatarak yemek yiyorlar. Farklı görgü kuralları var.
    - Tutucu ve yobazlığa varacak derecede yoğun şekilde din baskısı var.
    - Zeki oldukları kesin ama eq'ları iq'ları kadar yüksek değil.
    - Bağıra bağıra konuşmaları rahatsız edici.
    - Gangnam style gibi tuhaf şeyler hep Koreden çıkıyor.
    - Öğrenmeye daha doğrusu adapte olup uyum sağlamaya Japonlar kadar yatkın değiller.

Güney Kore'den hoşlanmıyorum. Benden uzak olmalarını tercih ederim

1|0
    0|1
    • Şapırdatarak yemek yemeleri yemeği beğendikleri anlamına gelir aksi takdirde yemeği sevmediği sanılır
      Dinleri onları ilgilendirir ve din konusunda gayet genişler ateist hristiyan budist müslüman her dinden insan yaşayabiliyor rahatça
      Gangnam style çok iyi bir şarkıydı kabul et
      Çünkü eğlenceyi çok seviyorlar öğrenmeye adapte olmaları bu yüzden zorlaşıyor

• Hayır eleştirileri kabul edebilirim ama ben sadece konunun dışına çıktınız siz ben maddeleyin demedim ben sadece sevip sevmediğinizi sordum bu kadar detaya gerek yok

• Değerli dostum sayın majestetuncay,
      teşekkür ederim.

bir insan bir fikir sunduğu zaman bunun sebeplerini ve nedenlerini anlatırsa tezi inandırıcı olur, değil mi?
      Ben anlıyorum sizi. Sevdiğiniz bir konu hakkında bir adam çıkıp doğru ve gerçekçi nedenlerle olumsuz görüş bildiriyor. Bu da sizi rahatsız ediyor.
      Fanatiklik derecesinde sahiplenmemelisiniz. Ayrıca iyi ve kötü yanlarıyla bir bütün olarak kabul ederseniz daha çok Özümsersiniz. Yine de körü körüne savunmayın. Akılcı ve mantıklı olmaya özen gösterin ki savlarınız kabul görsün.
      sadece sevmiyorum dersem inandırıcı olmazdım hatta muhtemelen tarafınızdan olumsuz tepki görebilirdim. Şimdi ise gerçekleri doğru şekilde anlatmanın rahatlığını yaşıyorum.

• güneykoreyı severım, onlarda bızı cok severler, cekık gozlerı olmasa bızden sayılırlar sempatık sıcakkanlı ınsanlar, kore savası sırasında gelışmış cok buyuk bır sevgı beslerler halkımızada.. boylesı dostlukları bulunmalı ulkelerın..2002 dunya kupasında ıkı takım arasındakı sıcaklık tum dunyaca kıskanılmıştı

1|0
    0|0
  • Şahsen tanımıyorum ama iyi insanlar, tarihsel bağımız da var...
    2002 Dünya Kupasındaki şu sahneyi unutmuyorum;
    https://www.youtube.com/watch?v=jeoMyldJKJU

1|0
    0|0
    • Adamlar Türk olmadıkları halde bayrağımızı dalgalandırıyorlar.+ birde yenildiler. insanlık böyle birşey saygı böyle birşey. bizim Türk takımları içindeki maçlarda bile millet birbirini yiyor. bunu görüp utanmalı birileri.

• Güney Kore candır onlar bizim kardeşimizdir Kore Savaşında omuz, omuza sanki kendi topraklarımızmış gibi savaştık çok iyi asla bozulmamak üzere dostluk kurduk bizim Dünyadaki en büyük destekçimizde Güney Kore'dir insanları çok sıcak kanlıdır özelliklede Türklere karşı ve bugün bize çok büyük yatırımlar yapıyorlar, değer veriyorlar birlikte gelişiyoruz tabi kardeşlerimiz teknolojik anlamda bizden bir adım önde. :D

1|1
    0|0
  • Kardes ulke kardes halk, beraber savastik, Onlar bizi sever biz onlari asyada bir Guney Koreyi severim birde Japonya'yi. Dilleri super ve kan bagimizda var eski Turkler ayrildiginda doguya batiya ayrilmislardi kuzeye ve guneyede tabi doguya ayrilan kisim suanki GUNEY KORE aslen Turkluk var yani. Cok severim onlari !

1|1
    0|0
  • Saydıkların hakkında bilgim yok..
    Ama Samsung ve Hyundaiye gözüm kapalı güvenirim..

1|1
    0|0
  • Çalışkan, akıllı, iyi niyetli, sevecen insanlar, bize çok ters dolayısıyla bizimde onlara çok ters gelenek ve göreklerimiz var, gezilir eğlenilir fakat evlenilmez.

1|0
    0|0
  • kızları güzel

1|0
    0|0
  • Güney Kore, Japonya Ne mutlu Türküm diyene ama keşke orda yasasaydim.

1|0
    0|0
  • Acaba güney kore benim hakkımda ne düşünüyor?

2|0
    0|0
  • Hiçbir şey bilmiyorum :D

1|0
    0|0
  • Japonya bana daha güzel geliyor :D

1|0
    0|0
  • Köpek eti yerler yaygındır. Öyle ki caddelerde köpek eti kokusu bile hissedilmektedir.

Farklı egzotik kültürleri var.

Dizilerden filan bahsediliyor KS de bence fazla aldanma yın.

1|0
    0|0
  • bir kore lobisi var burada bugun bir film seyrettim kore yapımı bilmiyorum ama enteresandı güzeldide

1|0
    0|0
  • Güzel bir ülke. Sanayileşmeye bizimle aynı zamanda başladılar. Onlar Hyundai ile ilk beşe girerken biz geriledik. Çoğunluğu ateisttir. İnsanları sıcakkanlıdır, kızları da güzeldir :)

1|0
    0|0
  • Orada yaşarsam sıcak bakıyorumdur, müziklerini dinleyebiliyor ve seviyorumdur, taş gibi hatunlarıyla muhabbet edebilme ve belki de daha fazlasını yapma imkanı bulabiliyorumdur :D Bu yüzden E şıkkı :)

1|0
    0|0
  • Sevecen ve tatlı insanlar gibi gözüküyorlar, iç savaş zamanında Türk ordusunun yardımından dolayı
    aramız iyi güneydekilerle

1|0
    0|0
  • şirketin tüm araçları kore malıdır iyi ülke adamlar savaştan çıktı araç üretiyo bizim türkler yan gel osman :d

1|1
    0|0
  • Herşeyiyle + veriyorum tarz müzik olarak :)

1|0
    0|0
  • Severim koniçivaları

1|0
    0|0
  • kızların tamamı lee da hae, kim hyun Joo, lee ha-nee gibiyse güney kore <3 ben

1|0
    0|0
  • Kendisi Çin kültürünün bir uzantısıdır. Özünü ABD'liler tarafından kaybettirilmiş glişmiş bir sömürgedir sadece. ABD'nin Çin'e karşı olan bir kalkanıdır efendim. Kendisi ne yazık ki Çin'in bir omuz atmasına bakar..

1|1
    0|1
  • kızları Taş

1|0
    0|0
  • hiç gitmedim ama
    kuzey korenin güneyinde olduğunu düşünüyorum :D

1|0
    0|0
  • Insanları çok tatlı ve samimi.

1|0
    0|0
  • uzak doğu ülkelerini çok ama çok merak ediyorum

1|0
    0|0
  • Taktiksel ve işlevsel anlamda çok zekiler hele oyunlarda, League of Legends de SKT T1 takımı olarak 2013 yılında Dünya şampiyonu oldular.

1|0
    0|0
  • Kızları taş gibi ağustosta oradayım pattaide

1|0
    0|0
  • Sizin bu kore takıntınız ne anlam verebilmiş değilim. Hintliler ve Korelilerin filmlerini izleyip zevke falan mı geliyosunuz :S

0|0
    1|0
  • C şıkkı agir basiyor gibi :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    35

Kızlar Ne Diyor 41

• Bütün kore dizilerini severek izliyorum ve fırsat buldukca ıkı gunde bır dızı bıtırıyorum. Korelı ınsanları sevıyorum koreyı sevıyorum. Kore muzıklerını yemeklerını takıp edıyorum. İstanbul'da acılan kore muzelerıne gıdıp koreden gelen seylerı alıyorum gezıyorum korelılere mesajlar bırakıyorum. Kendı kendıme kore dılı ogrendım. Istanbula turist gelen korelılerle kısa konusmalar yapıyorum dılımın dondugunce cok cana yakınlar cok sekerler. Ve en buyuk hayalım unıversıte bıtınce ılk para bırıktırmemle yeterınce para olması sartıyla guney koreye gıtmek sevgım yeterınce net sanırım koreye karsı :)

2|0
    0|0
  • Güney Kore çok ve düzenli, ancak biraz pahalı. Ama yinede yaşamaya değer bir ülke, İnsanları zaten çok iyiler hele birde Türklere karşı tarihten gelen bir bağ var, kardeş iki toplum. Pahalılık kısmını falan Seul'e göre söylüyorum diğer şehirlerine gitmedim bilmiyorum.

1|0
    0|0
    • Buraya gelenlerde bizim ülke için pahalı diyor :)

• Belki sadece Seul pahalıdır. :) Diğer şehirler ucuzdur, diğer şehirlerden buraya gelenlere burası pahalı geliyordur. :) Olamaz mı bence olabilir :D

• Mantıklı olabilir veya seoul den gelip İstanbul'da da olabilir para birimleri farklı ya :))

• bende beğeniyorum gerek kültürlerini gerek dizilerini filmlerini.(erkeklerini :D:D ) şu an üniversitede olduğum için yüksek lisans için düşündüğüm bir ülke bakalım umarım olur.:D he birde her ne kadar çekik olmalarından onlar hoşlanmasalarda ben çekik olmayı çok sevimli buluyorum :)

1|0
    0|0
    • Aaaaaaa yıllar önce kaybettiğim kardeşimi buldummmm :)))) bende aynı düşünüyorum dizileri bir harika müzik desen her hal için müzik var süperler hele Super Junior'dan Lee Donghae :)))

• school-i hear your voice+doctor stranger:D evet beraberlerdi

• Süpersin :D woo bin ve lee min ho ve donghae muhteşem üçlü hele o ryeowook yani zürafa yok mu o tatlılık abidesi :)))) hangi dizileri izledin :)

• Çok sıcakkanlı ve sevecen insanlar. Ülkemizi ve halkımızı çok seviyorlar. Gezi amaçlı gelenler mutlaka tekrardan geliyorlar. Bizleri samimi buluyorlar. Geleneklerimiz birbiriyle uyumlu. Kültürü ve insanı bu kadar. Tarzlarını gelince hayranım. Keşke o stili Türkiye'ye de getirebilecek. Birkaç internet alışveriş sitesi var ama pahalı. ://

1|0
    0|0
  • Romantik olanlar haric süper filmleri var. Bide bebek gibi hatunlari ve kizlari bile kıskandıracak kadar güzel erkekleri var.

1|0
    0|0
  • Yaşamak istiyeceğim yerlerden biri (:
    Ama okdar büyük bir hayranlığım yok yinede çok sıcak bakıyorum.

1|0
    0|0
  • sicak buluyorum..
    erkekleri tam evlenmelik :D
    muzikleri guzel..

bu arada diizileride cok guzel :))

1|0
    0|0
  • önyargılarım şöyle : fazlaca şirinlik yapıyorlar, erkekleri duygusal , kızları biblo gibi, yemekleri iğrenç, arabeksler ve çocuksular

1|0
    0|0
  • Korece konuşabiliyorum. Yakında gideceğim koreye. Arkadaslarim da var. Onlari tanidikca onlar adina üzülüyorum. Bir cogu misyoner ve acikxasi soguk insanlar..

2|0
    0|0
  • Muzikleri evet cok hos
    Yabanci dizi koreden baska. izlemem cok severim
    Yemekleri helede ramen gordukce maksrna az yapip yemedim:)

1|0
    0|0
  • Gecen seneye kadar dizi ve filmlerinin sıkı takipcisiydim sinav falan derken ara vermek zorunda kaldim. Kpop ve danslari da cok hosuma gidiyor velhasıl kelam sevilmeyecek gibi degiller. :D

1|0
    0|0
  • Cekik ggogozgozlgozligozlgozlugozlu gru

1|0
    0|0
  • Bayiliyorum korelilere yaa 😍 kulturleri yemekleri erkekleri dizileri hepsi cok guzel firsat buldukca korece ogreniyorum insallah birgun giderim <3 <3

1|0
    0|0
  • Bir öğretmenim vardı 2 sene orda yaşamış insanları sıcakkanlı falan diyodu :D

1|0
    0|0
  • Ben de bir zamanlar kore hayraniydim.:)

1|0
    0|0
  • Erkekleri çok yakışıklı le min ho reis hastasıyız :))

2|0
    0|0
  • Herşeyiyle dört dörtlük bir ülke...

1|0
    0|0
  • Güneyde olan bir ülke :D

1|0
    0|0
  • Onlar bir tane yaaaaaa <3

1|0
    0|0
  • kim hyun joong gibi yakışlıklı erkekleri vaar ve Lee min ho

2|0
    0|0
  • Çok itici. Eksile beni

0|2
    1|1
  • begenmiyorum

1|0
    0|0
  • Giyim, teknoloji ve dans konusunda onları kimse geçemez ve de dizilerini çok beğeniyorum. (>^-^<)

1|0
    0|0
  • Nu'est JRım derim ben ;) bitiyorm ya o çocuğaa! ♥

1|0
    0|0
  • severim

1|0
    0|0
  • sadece guneyde oldugunu dusunuyorum :) baska birsey cazip gelmiyor

1|0
    0|0
  • Cevap D ve şunu itiraf edeyim erkekleri hem karizmatik hemde sexy:)

1|0
    0|0
  • Erkekleri tam evlenmelik♥

1|0
    0|0
  • Erkekleri tam evlenmelik :)))

Yaşamak isterdim, kültürü hoşuma gidiyor.

1|0
    0|0
  • Erkekleri tam evlenmelikkkk :DD Lee Min Hoo <333

1|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11
Yükleniyor...