Okuduğun bir kitapta seni etkileyen en güzel yada en ilginç söz ne?

Mesela benim ki(Bir Tereddüdün Romanı (Peyami Safa):

"Bir roman ya yazılır ya yaşanır.Ben sana hemen tutkun olduğumu hissettim,fakat yazmak için değil , yaşamak için!...Ben sana kollarımı uzatıyorum ve sen ,bana ellerini,dudaklarını uzatacağın yerde,yazmak için mürekkepli kalemimi uzatıyorsun.”

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Aşka zahmet etmemişti kalbi; yükü olan şeylerden uzak durmayı bilmişti…

murathan mungan-kadından kentler

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Ah,Sermed'in ne kadar hakkı vardı...Böyle mutlu bir aşkın yanında bütün hayatın anlamı neydi?O halde bu aşkı kaçırmamak,onu sürdürmek için bütün hayat feda olunmazmıydı?Bir gün bu aşkın öldügünü,yaralanmış,incinmiş,düşman eden derin bir gücenmeyle ruhunda girdaplar açtıgını görmemek mutlaka gerekliydi.Sonsuza kadar,sonsuza kadar mutlu olmak için bu gerekliydi.

Mehmet Rauf - Ferda-yı Garam

1|0
    0|0
  • bir başkasının güclenmesine yol acan kendi sonunu hazırlamış olur. cünkü güçlenme beceriyle yada zor kullanarak saglanır ve güçleşmiş olan bu iki durumdanda sakınmalıdır

1|0
    0|0
  • Ah milena ah denize düşmüşüz sanki

birileri bizi ordan oraya sürükleyip duruyor

Boğulmuyosak buda kötülük olsun diyedir .

1|0
    0|0
  • Ve adamın pipisini kesti kadın.

0|0
    2|0
    • Buranın yarısı azeri beb,

• Olabilir :)

• kitabın ismini hatrlayamıyorm askerde okumuştum =)

"Şimdi rahat dur ki, dengenin tekrar eski haline dönmek için bir şansı olsun"

1|0
    0|0
  • sıze hayat hakkında bır ıyı bır de kotu haberım var.

ıyı haber: kotu olan herseyın bır sonu vardır.

kotu haber: iyi olan herseyın bır sonu vardır.

1|0
    0|0
  • İçinizden yarısını arzuladığımın yarısı kadar tanımıyorum,yarınızdan azını da hakettiğinin yarısı kadar sevebiliyorum...Bilbao baggins

Tolkien

1|0
    0|0
  • olasılıksız

1|0
    0|0
    • Ne o FBI dan mısın :D

• ya varsındır ya yoksundur benim hayatımda gibi yoktur.

1|0
    0|0
  • ruhun yarasını dikiş tutmazmış (Ahmet Ümit - İstanbul Hatırası)

1|0
    0|0
  • no gut, no glory!

Jack Welch

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• macera büyük bir ibadettir.çünkü onun eserini tanımanın başka bir yolu olduğunu görebilmiş değilim.kendi payıma ben dünyayı rüyalarımla keşfetmeye çalıştım.bu yeterince cesur olmadığımın göstergesi olablir.aynı hatayı seninde yapmana yol açmak istemiyorum (oğluna diyo) sana izin veriyorum git ,git ve benim göremediklerimi gör , benim dokunamadıklarıma dokun ,sevemediklerimi sev ve hatta bu babanın çekmeye cesaret edemediği acıları çek.dünyadan ve onun binbir halinden korkma.uzun ihsan efendi tamamladığı dünya atlasını çıkarıp oğluna verir:daima yanında taşı ve atıldığın bu macerada yolunu kaybedecek olursan bu düş atlasının sayfalarını karıştırabilirsin fakat kendini sakın kaptırma.Adına DÜNYA DEDİĞİMİZ KİTABI OKU. (İHSAN OKTAY ANAR - PUSLU KITALAR ATLASI )

1|0
    0|0
  • "artık mektup yazmayacağım sevgilim. aşkım değil, sana anlatacaklarım bitti. ben aşığım, ben kötüyüm, ben çocuğum sevgilim, diye yalvarıyorum ama hala başka bir kadını sevmekte diretiyorsun. bir prenses ya da bir anarşist olmaktan çoktan vazgeçmiştim, hep kandırdım seni. dün, pazarda dolaşırken kestane kasasına dalıp gitmişse gözlerin, o kestane kasası kadar inanmalısın bana. elinde bir marul demeti tutan kırmızı mantolu küçük kıza adını sorarken, saçlarını okşamaya uzanırken avcunun içinde sakladığı kestanesiyle, bu hayat bizle ilgili nasıl bir işaret veriyor sana."

umay umay - veda busesi

1|0
    0|0
  • mesneviyi okuyuroum hangisini yazayım bebeğim yaa hepsi birbirinden sahane :)

0|0
    0|0
  • Hatırlayamıyorum ki.

0|0
    0|0
  • "ah" dedi tilki, "sanırım ağlayacağım."

0|0
    0|0
Yükleniyor...