İstanbul mu yoksa İzmir mi? Neden?

Sizce hangisi İstanbul mu yoksa İzmir mi? Nerde yasamayi tercih edersiniz? Biri size ikisinden birine tasinmak istiyorum derse nereyi sec dersiniz?

Eger Izmirse neden Izmir? Peki Istanbulsa neden Istanbul?

Hadi anlatin guzel Istanbulu, guzel İzmir etkileyin :)

• İstanbul tabii ki :)
    38% (5)46% (13)44% (18)Oy Ver
  • İzmir tabii ki :)
    62% (8)54% (15)56% (23)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|30

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 29

• İstanbul kendisine katlanabilene güzel. Ruhu yaşlanmış, sesten gürültüden sıkılmış, hayattan ve çileden uzak bir yaşam isteyen bir insan için yaşanılmaz bir yer olabilir. Evet sağladığı imkanlar İzmir ile kesinlikle kıyaslanmaz ama dışarıdan gelen insan da ona fazla katlanamaz. Mesela son 1 seneyi Ankara'da geçirdim. Hani Ankara'dan kalkıp bir insan İstanbul'da gidip yaşayamaz. İstanbul'da böyle gerçekten garip bir karmaşa var. Bende bunu 1 sene Ankara'da kalınca anladım. Tabiki ne olursa olsun İstanbul'dan vazgeçmem. Birde İstanbul Türkiye'de her kültürden insanın bulunduğu tek şehir gerçekten. Birde paran varsa kesinlikle Türkiye'de İstanbul'dan başka insanı tatmin edebilicek bir şehir olduğuna inanmıyorum ama parası olmayan insan için de çok acımasız bir şehir kabul ediyorum.

0|2
    0|0
  • Mecbur kalırsam İzmir'i tercih ederim. Ziyadesiyle güzel ve hoş bir şehir. İnsanlarının çoğunluğu aydın görüşlülerden oluşuyor ve kesinlikle yobaz değil. Kültürel yapısı, mekanları ve coğrafyası bakımından oldukça ideal.
    Bunun haricinde İstanbul'da ki gibi her köşe başında ölüm ve kazalar pusuda değil. Hele İstanbul'un o dillere destan trafiği çilenin ta kendisi.
    İstanbul'da yaşayanlara helal olsun.

0|0
    0|0
  • izmirr

1|0
    0|0
  • İstanbul'da doğdum burada yaşıyorum ama tabi ki İzmir diyorum. Belki İstanbul'da doğan başka yerde rahat edemez ama İzmir ayrı. İnsanı olsun doğası olsun denizi olsun başka bir yer. İstanbul'un çivisi çıktı kalabalığı ayrı dert, trafiği ayrı dert. Tamam gece hayatı çok hareketli olabilir ama İzmir'in de geri kalacağını sanmıyorum bu konuda. O yüzden İzmir İzmir İzmir. :D

1|0
    0|0
  • izmir... çünkü;
    gevreğe gevrek denir, simit yüzmeyi bilmeyenler içindir
    çiğdeme çiğdem denir, çekirdek karpuzun içindedir
    Domata domat denir, domates bir ispanyol hanımefendisidir
    Kumruya kumru denir, kanatları peynirdendir
    Çupraya çupra denir, çipura rakısız rokasız yenendir
    izmirde yaşamadan bunları anlayamazsınız::):)):)))):):

0|0
    0|1
  • İzmir'e gitmek nasip olmadı henüz.

0|0
    0|0
  • 15 ay (askerliği eskifoçada yaptım) izmirde kalan birisi olarak, her şekilde istanbul.

0|0
    0|0
  • İzimiri çok bilmiyorum. Fakat yazın denize girmeye ve insanlarının medeni oluşuna göre İzmir diyorum

0|0
    0|0
  • doğma büyüme istanbulluyum baska bir şehirde yasamayı düşünmüyorum yapamam herhalde orda ama İzmir güzel memleket ordada yasanır sahil kesimlerinde :))

0|0
    0|0
  • İzzzzzmmmmmmiiirrrrrrr

0|0
    0|0
    • Neden peki?

• Bende izmirdeyim neden i İstanbul kadar kalabalık değil insanları sicak kanli ne bileyim seviyoruuuuuum İZMİRİ seviyorum iste ;-D

• İzmir tabiki de..

0|0
    0|1
  • Bir izmirli olarak İzmir tabiki hem daha düzenli hem daha rahat hem kızları daha güzel :DDD

0|0
    0|0
  • Izmiri hiç gezmedim ama resimlerde gordum ve bayildim

0|0
    0|0
  • İstanbul İstanbul hayattır gel gör

0|0
    0|0
    • Ne gibi hayattir?

• Hayir ben Istanbulu biliyorum fakat yurtdisinda yasiyorum. Istanbulu biliyorumda acaba İzmir daha mi guzel daha mi iyi onu merak ediyorum.

• İzmiri bilirim. Sadece yazın güzel oda çeşme yakın olduğu için.

• ana gibi yar olmaz İstanbul gibi diyar olmaz

0|0
    0|0
  • İZMİRİM <3 <3

0|0
    0|0
  • İstanbul. Eksiği yok fazlası var

0|0
    0|0
  • İzmir degil çünkü biçok yeri köy gibi mezkezi yerler iyi ama istanbulla yarışamaz :)

0|0
    0|0
  • İstanbul cok kalabalik sıkıcı bence yaşanmaz gezilir ama. İzmir yaşam eğlence hayat varr :)

0|0
    0|1
  • Trafik çilesini bir kenara koyabilirsek İstanbul.

0|0
    0|0
  • Sen nereliysen orasi:)

0|0
    0|0
  • İstanbul derim. izmiri hiç görmedim

0|0
    0|0
  • İstanbul vazgecilmezim :-)

0|0
    0|1
  • ist an bulllllllllllllllllllllllllllllllllllll

0|0
    0|0
  • Ben Beyoğlu çocuğuyum tabi ki İstanbul :)))

0|0
    0|0
  • Kafa dinlemeyi sevdiğim için Izmir<3

0|0
    0|0
  • İstanbul :) Manzarası yeter ya :D

0|0
    0|0
  • ist de olan biriyim isten gitme isteyende biriyim iş güç burada die buradayım işte

0|0
    0|1
  • yahu İzmir tambi köy huzur evi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• İzmir. Hep hayalimdir İzmir'e yerleşmek. Benim karakterim kaldırmaz bir kere İstanbulu. Her cins insan İstanbula toplanmış. Kim iyi kim kötü bilmiyorsun. Hep bir yere yetişme çabasındasın. Hep bir stres. İzmir öyle mi ama? Ben huzuru seven bir insanım. İzmir huzurun sözlük anlamı benim için.

0|0
    0|1
  • tabikide izmirrrr :)

0|0
    0|0
  • Doğma büyüme istanbuluyum.
    18 senem geçti. artık bıktım. boğuyor bu şehir beni.
    O yüzden hiç düşünmeden izmir.

0|0
    0|1
  • İzmir tabisi ne istanbulu

0|0
    0|0
  • İstanbul cünkü orda aglayanlar bile bahtiyar.

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşayan biri olarak burada yaşanmaz diyorum...

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yasanilir mi bilmiyorum ama hayran oldugum. gidip gormek istedigim. tek sehir :)

0|0
    0|0
  • İstanbul güzel ama nemi çok fazla insan yazın bunalıyor. izmiri bilemem

0|0
    0|0
  • İzmirede istanbulada defalarca kez gittim iki sehirdede yasamiyorum. Fakat kesinlikle izmir. İstanbul'da boyle insanin ici daraliyor sikiliyor İzmir ise oyle degil insan daha rahat hissediyor kendini.

0|0
    0|1
  • İzmir kesinlikle !

0|0
    0|0
  • İki şehirde de yaşanmaz :D Ama ben İstanbul hayranıyım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...