Gitardan anlayan bakabilir mi?

Gitarda blazer mg marka iyi mi ve nota basmayı öğrendikten sonra neye gecebilirim gitar kursuna başlayıp bıraktım 2 kez öğrenimi az çok var aklımda şimdi tek başıma öğrenmek istiyorum önerileriniz?

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Zaten o öğrenci gitarıdır şimdilik öğrenmen için yeter , ama ileride tınısı hoşuna gitmeyecektir :)
    İlk olarak 4/4 lük ritim atmayı öğren ondan sonra aralıksız 3 5 dakika boyunca o ritmi devam ettir.
    İlk olarak böyle. Ondan sonra teker teker akorları öğrenerek akorları basarak ritim atmayı dene.
    Am-Em-E-Dm İlk önceliğin bu akorlar olsun

0|1
    0|0
    • Ritim atıyorum ama bazen bozuyorum geçişler de çok zorlanıyorum onu nasıl halledebilirim çalışırken neye dikkat edeyim:)

• Peki yazarım elbet :)

• Teşekkürler ;)

Erkekler Ne Diyor 9

• Niyetin tek başına öğrenmekse notayı bir kenara bırak. Nota dediğimiz şey do re mi fa sol la si den ibaret değildir. Başlıca akorları öğren ve internette ulaşabileceğin videolardan kulağını ve ellerini geliştir. Akor kolay kolay unutulmaz ama ellerin tembelleşebilir bunun olmaması için etüt yapmayı ihmal etme. Markalara gelince markaların belli bir standardı yok. Seri üretilmelerine rağmen birçok gitarda falso olabilmekte. Ağaç yapısı perde tel aralığı vb faktörler rahat kullanım ve tatmin düzeyi için önemlidir. Marka tabii ki önemli bir faktör ama bilen biriyle gidip almanda fayda var. Öğrenme aşamasında rahatlıkla kulağının alışacağı ve zor gelmeyecek parçaları hedef edin daha sonra çıtanı yükseltirsin...

0|0
    0|0
    • Notadan kastım benim akordu açıkçası :) teşekkür ederim :)

• Akord teller arasındaki tunu uyumuna verilen isimdir :) kastettiğin şey akor olsa gerek. Aklına takılan bişey olursa sorabilirsin...

• Du ayri aslında akord demedim bende alır dedim uzattım sanirim peki sorarım olursa teşekkürler :))

• Ben kendim. ogrendim. ama bir kitap al akorlarin sekillerinin oldugu. Bakip calis, f akor u seni en cok zorlayan olucak ama basaricaksin ;) kolay gelsin

0|0
    0|0
    • F sadece bir kez calabildim bir dahada beceremedim :d

• Kursa giderken baya hırs ettim onu ama beceremwdim ışte bu sefer basaracagimmm :D

• Gitar basit ya ben 6 ayda ogrendim ama bazi akorlari bilmiyorum o larida transpolize ediyorm

• Blazer öğrenmek için iyidir, sıkıntı çıkmaz öğrenirken kolaydır kullanımı, daha sonrasında neye geçersin bilmem ama ben Valencia gitar kullanıyorum, hangi aşamada olursan ol gideri var..

0|0
    0|0
    • Su classic gitarı bor hallerden elektroya geçmek istiyorum birşeyin sesame bu kadar mi güzel olur :)

• Baska arkadaşı yaptım hacı ya bir dahaki sefere :)

• canın sağolsun, o hak etmiş, evet şimdi okudum :)

• clariz al ama tek başına çok zor öğrenirsin geri kursa başla bence ben tam 3 sene kursa gittim şimdi gözm kapalı çalıyorum þabi gerek yok 3 sene gitmeye

0|0
    0|0
  • Klasik gitardan bahsediyorsan şayet. Başlangıç için Claris ve valencia alabilirsin. Nota dediğin en basit anlamda ilk önce tab var. Arpej de deniliyordu sanırım. Sonra Akorlara geçiliyor. Öyle öyle gidiyor. :)

0|0
    0|0
  • nota basmak? :D

0|0
    0|0
    • Gülme işte anlamaya çalış akır demek istemiştr:D

• nota vurmayı öğrenmek diyebilirsin
      nota yerlerini öğrenmek diyebilirsin
      nota perdelerini öğrenmek diyebilirsin
      notaları ses olarak ezberlemek diyebilirsin
      ama onu deme :D

• Onu diyemem zaten :D öğrenelim de nasıl denirse densin :D

• youtube---> selim ışık gitar dersleri yaz
    adamın dediklerini dinle yeterli

0|0
    0|0
  • Evet başlangıç için iyi ve classik gitar seçmenizi öneririm alışma süreci biraz zorlu olucak.
    Ayrıca youtube gibi bir kaynak var kursa gitmenize gerek yok en azından başlangıç için videoları izleyerek öğrenebilirsiniz. Hayırlı akşamlar.

0|0
    0|0
  • Başlangıç için fena sayılmaz bir süre götürür.

Gitarda ilerledikçe kulağına sesler oturdukça zaten elinden atarsın o gitarı!

Bol bol sol elinle delice parmak egzersizleri yapmanı tavsiye ederim.

Tabları öğrenerek başlayabilirsin biraz ilk aşamada ne yaptığının farkında olmayacaksın.

Fakat önemli olan parmaklarını açıp tellere rahat basabilmenizdir.

4 tane gitarım var 2 elektro 1 akustik 1 klasik.

Torrent kurup bilgisayarına

Torrent Programı

http://www.tamindir.com/utorrent/

kickass.to/...r-complete-1-20-dvdrip-t1974414.html

şu linkten bu eğitim setini indirebilirsin tavsiyem kursa devam etmen yönünde ama :)

0|0
    0|0
    • şu an internetin yok kurarım ama mutlaka teşekkür ederi. :)

• Peki yapmaya çalışırım:)

• Yaparsın güveniyorum ben sana istek var :) Kimsenin dediklerini umursama!
      Apartmanda gürültü yapma diyenler dinlemek için can atıyo artık :)
      + Gece gece çok ritim çalışmayı deneme baya bir tepki alıyorsun (:
      Görüşürüz.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...