En beğendiğiniz Türk yönetmen kim?

En beğendiğiniz Türk yönetmen hangisi? Benim Fatih Akın, tarzını beğeniyorum, Demirkubuz ise son filmiyle gözümden düştü. Özpetek'in son filmini izledim sıradan buldum, Çağan Irmak'ın ilk filmi berbat, Babam ve Oğlum (evet ben de ağladım) da ise sömürü yapmış. Nuri Bilge Ceylan sanatsal olarak başarılı olabilir ama bana hitap etmiyor. Sizin fikriniz nedir?

0|0
10|9

En İyi Kız Görüşü

• bence çağan ırmak artık hep aynı tarzda yoğunlaşmaktan bunaltmaya başladı.yeni şeyler denemesi gerek.insanları ağlatmak ver duyguyu ver gazı demek yetmez bence.ewt fatih akın fena değil ama yenilerden "Aytaç Ağırlar"ı tavsiye ederim ben incir reçelini beğenmiştim.tavsiye ederim tabii renkler ve zevkler tartışılmaz ama bence bir deneyin :)

0|0
    0|0
    • valla bugün bu incir reçeli'ni üçüncü görüşüm, mutlaka izleyeceğim merak ettim

• aslında ben sempatikliğini beğendim ve şu post itleri.galiba adamın manyaklık derecesinde bağlılığını içimde hissettim.bu kadar övdükten sonra bumuymuş diyeceksin kesin.aslında yeni gördüm evet bir kaç yerde daha bahsedilmiş bu filmden...dedim ya çok albenisi yok ama küçük ayrıntılar incelikler var.umarım beğenirsin

• doğalsa beğenirim eminim.

Kızlar Ne Diyor 9

• Ferzan Özpetek yine daha iyi gibi.

0|0
    0|0
  • Nuri Bilge Ceylan

0|0
    0|0
  • Atıf Yılmaz

1|0
    0|0
  • Fatih Akin

0|1
    0|0
  • Nuri Bilge Ceylan.

Hastasıyım.

0|0
    0|0
  • çagan ırmak

0|0
    0|0
  • cemal şan

0|0
    0|0
  • çağan ırmak

0|0
    0|0
  • Çağan Irmak. Adam işini biliyor bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Seninle aynı fikirdeyim. Ferzan'ın filmlerini hep aynı seviyede uyduruk bir Woody Allen ya da uyduruk bir Almodovar gibi görüyorum. Woody Allen ne yapsa 6.5-8 arası veriyorsam. Ferzan'a 5-6 arası veriyorum.

Demirkubuz'un çıkışı çok daha iyiydi. Masumiyet gibi olmuyor tabi diğer filmleri.

Çağan Irmak hakkindaki düşüncem Acun Ilıcalı'nın sanatçı version'u olduğu. Biliyor Türk halkını neyi sever neyi sevmez, neden etkilenir. Ve duygularını sömürüyor. Yani dünyanın hiçbir yerinde en meşhur dramalarda dahi ağlayan bir insan kelle çekimleriyle, gözbebeklerine kadar giren kadrajla gösterilmez. Gösterilse de bu bir filmde 43 kere yapılmaz. Yapılsa da 4-5 saniye sürer. Çağan Irmak Kadının Sesi'nin sinema version'unu yapıyor.

Kadının Sesi programlarında da birileri çıkıp ''Kızıma tecavüz ettiler.'' ''Annemi hiç görmedim.'' ''Babam evi terketti.'' diye çıkıp ağlıyor. Ve kameralar o programlarda da ağlayan insana zoom in yapar, yayın yönetmeni bu kareyi 10 dakika ekranda tutar. Doğal olarak izleyici de etkilenir. Karşında bir insan ağlarsa sen de insansan biraz etkilenmen doğal. Empati diye de bir şey var değil mi? Özetle en sevmediğim insanlardan biridir dünya üzerinde.

Nuri Bilge Ceylan'a gelirsek okul yıllarımda salonda film incelemesi yapıyorduk kamera teknikleriyle ilgili bir derste. Ayağa kalkıp Nuri Bilge'ye hayran bir sınıf karşısında kendi fikirlerimi söylemiştim ve hoca da aynı fikirde çıkmıştı. Bence Nuri Bilge Ceylan sinemacı değil. Sanatçı olabilir ama kesinlikle berbat bir yönetmen. Yalnızca kendini ''Entel'' olarak gören. Boş kağıda bile bakınca sanat diyen insanların beğenebileceği türden birisi. Görüntü seçimleri her ne kadar iyi olsa da bu durum onu iyi bir sinemacı yapamıyor, üzgünüm. O bir fotoğrafçı. Foto Nuri.

Fatih Akın'a gelirsek. Gurur duyduğum, her filmine bayıldığım. Gerek hikaye anlatış tarzı, gerek hareketli kamera çekimleri, gerek işlediği bu Türk/Alman kültür farklılıkları. Fatih Akın yüzünden bir ara Hamburg'a gidip orda Master yapmayı bile düşünmüştüm. Ben de oralarda okuyayım. Oranın havasını soluyayım diye. : ) En sevdiğim filmi de Auf der anderen Seite'dir (Yaşamın Kıyısında)

0|0
    0|0
  • eskilerden:

ertem eğilmez

natuk baytan

osman f. seden

ömer kavur

kartal tibet

atıf yılmaz batıbeki

yenilerden:

nuri bilge ceylan

zeki demirkubuz

semih kaplanoğlu

fatih akın

reha erdem

0|0
    0|0
  • Reha Erdem. "Korkuyorum Anne" ile deneyebilirsiniz.

1|0
    0|0
  • Ertem eğilmez

0|0
    0|0
  • lo lo mahsun

0|1
    0|0
  • Osman sınav ı beğeniyorum . Bir çok yapımı var.

0|0
    0|0
  • Ömer Faruk Sorak

0|0
    0|0
  • ... Çağan IRMAK !

0|0
    0|0
  • Taylan Biraderler iyidir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...