Türk kızları neden feminist olmuyor?

Tüm yük bizim, benim üzerimde.
Obje olarak görülkmekten bıktım, sen bıkmadınmı

Kendini koru tamam bıkdım, sen bıkmadınmı

hanım hanımcık ol peki?

erkeğine hakim ol. Neden Türk kızı olarak geldik'ki dünya'ya?
eski jenerasyon kesinllikle daha fazla hakim'di. Ama biz'e tekrarlanmıyormu?

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumda kaç kız feminizmin gerçek anlamını biliyor
    Kadınlar okumaya, iş hayatına atılmaya başladıkça haklarını daha çok savunmaya başladılar
    Hatta bazı kesim level atlayıp kendilerini erkeklerden üstün görmeye başladılar
    Sana kendini koru denir, bana da kendini o. kızlardan koru derler (bknz kıskanç kız )
    sen cinsel obje olarak görülürsün, ben cinsel sapık olarak görülürüm (bknz tüm erkeklerin aklı uçkurunda)
    sanaerkeğine sahip ol derler, bana karına sahip ol onunla bununla fingirdemesin orasını burasını açmasın derler

0|2
    0|0
    • Ben biliyorum, ve yakında mega feminist olmaya ilerleyeceğim..

• sakın menist olma sen ben feminist'im diye , bizi anla =)

• çArşı feministe karşı :)

Erkekler Ne Diyor 15

• çünkü feminizm örgütlü bir harekettir.. hem hukuki hem iktisadi hem politik olarak feminist hareketler bütün kolektivist bir şekilde yapılır.. türk kızlarında hem statü kazanamış lümpen yapısıyla feminist br hareket beklemek gülünç.. bir emma goldman çıkmaz türkiyeden..

1|0
    0|0
    • Bir kerede Türk kızlarına köle olsunlar ne olacak?

• abuk sabuk flört muhabbetleri yazıyorsun bu yazdıkların feminizmle alakası feminizm bir ideolojidir kaka erkekler değil..

gülünçlük konusuda zaten türkiyedeki üretime katılan sivil topluma katılan statü sahibi kadınlara bakınca aktif siyasetteki kadınların sayısına bakınca.. sigortasız çalışan kadınlara bakınca gülünç olduğunu zaten açıklamama gerek yok..

• Dur daha açık dile getirmem gerekirse , ben iyi huylu istenilen birisiyim
      kayb etmemiş birisiyim , ama sevmiyorum böyle denilmesini istenilen olmayı, böyle oldukca cinsellikte istediğimi yapamıyorum ozaman ve veren olsam o denilecek!

• Bu türk kızlarının triplerine de hastayım lan sen burada bunu yazdın diye şimdi hepsi feminist olacak.

0|0
    0|0
  • Ya birak feministligi birde tutturmalari yok mu maço erkekte maço erkek. İlerde yicekler sumsugu Kezbanlar bile bile lades diyorlar.

1|0
    1|0
  • bir feministliğiniz eksik kalmıştı. ne bok duyarsanız hayatınıza taşıyın. böylece hem sizin hem de etrafınızdakilerin hayatını çekilmez kılmaya devam edin.

0|2
    2|0
    • ya bir sorudan, bunu'mu çıkardın , genelde sevecenim.
      ama üzerimizde doğruya doğru türk erkekleri öyle bir etki yapıyor ki

• Türk kızları kendilerine değer verdiğini gördün'mü, kendisini erkeğine adıyorlar
      öyle yapmalarını istemiyorum!

kendilerine değer vermeliler, bir. ç uğruna kendilerini hara. p ediyorlar.

• yanlış biliyorsun. hiçbir türk kadını kendini erkeğine adamaz. türk kızları için aslolan kendileridir. gerisi boştur. bence sen bunlar üzerinde biraz düşün. etrafına bir bak. ne sana ne de etrafına bir fayda sağlamayacak olan şeyleri de mümkünse hayatımıza sokmaki hayat daha çekilmez bir hale gelmesin.

• Tamamen hatalı bir yaklaşım olmuş. Beğenmiyorsan türk erkeklerini yurt dışından erkek bul kendine. Aslında ben de türk hatunlara uyuzum ya hadi neyse...

0|0
    1|0
    • beğenmiyorum, yabancıda istemiyorum ama.
      erkeksiz yaparım anlatabildimi?

• burada belirttim dikkat edersen görürsün

• Erkeklerde de fazlasıyla yük var. Öyle milletin lafına bakıp kendini kasıp erkeklere düşman olma derim. Dışarıda çalışıp eve para getirmek kolay mı sanıyorsun. Gözünün üzerinde kaşın var diyip adamı anında kapının önüne koyuveriyorlar.

• türk kızı gibi başka ırk yok basit kolay değiller nerde durması gerek bilirler feminist olmaya gerek yok

0|0
    1|0
    • neden gerek yokmuş

• feminist düşmem karşı cinsi istemediğim anlamına gelmiyor

• yok ablacım senle başa cıkılmaz sen böyle devam et :)

• Ne üzerinde ulan, hayatın her alanında yatıyorsun insafsız bir işin ucundan tuttuğun mu var yük senin üzerinde olsun?

0|0
    1|0
    • ne biliyorsun? beni'mi süzdün

• Türkiyede de hızla yayılıyor feminizm... feministlerin facebookta uluslar arası bir sayfası var orada Türk feministlerinin fotoları sık sık paylaşılıyor.

0|0
    0|0
  • çünkü gereğinden fazla ilgi görüyolar neden dısarıdan gelen kadınlar türklere kesiliyor? cünkü hayatlarında erkeklerden böyle bir ilgi görmemisler

0|0
    1|0
    • ilgi görmek var, bir sıfata konmak var, bu'da türk erkeklerine has bir davranış

• nereden çıkardın feminist olmadıklarını çoğunlukla feministler fakat farkında değiller yoksa neden bütün evren etraflarında dönsün isterler ki. neden hep beğenilmek, kovalanmak isterler?

0|0
    1|0
    • feminislikle alakasını çözemedim, daha fazla gelenlerle alakalı olsa gerek, erkekler kendileri değil, erkekler kendileri veriyor sinyali onlara

• ben karşılıklı sadakate inanıyor ve savunuyorum. yoksa ne erkek kadını kendi egosuna köle yapabilir ne de kadın erkeği buna kimsenin hakkı yok. bir erkek ve bir kadının birbirlerini sevmesi, hatta eşlerini kendi menfaatlerinin de önüne koymaları gerek. sadakat her ikisi için geçerli başka kimsenin nazarı değmemeli o aşka.

• haklısın
      bende sadakate inanan birisiyim, tek bana yüklenmesin o tarafda üzerine düşeni yapmalı

• Besmeleli evlatlar oldukları için.: )

0|0
    0|0
  • Feminizm iyi bişey fuckbuddyler yarattı özgür kız mantığıyla. Ben destekliyorum.

0|0
    1|0
  • Hepsinin tavirlar zaten feminist.

0|0
    0|0
  • femene üye ol kanka

0|0
    0|0
    • kendi çapımda olmalıyım , onlar gösterme derdinde :)

• iyi uslu ol

• emredersin :))

• Türk kızı kezban o yüzden ok

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Çünkü Türk kızlarının %90'ı aptal. Kimse kusura bakmasin ama bu gerçek. Yok şu çocuğu nasıl elde edebilirim, yok şu burç kızıyla şu burç erkeği anlaşırmı. Bide evlilik manyağı bunlar. Eğitimlerini düşünmeleri gerekirken boş işler peşindeler. Araştırma yapmazlar bir halt bilmezler. Böyle birinden feminist olması beklenmez zaten

1|1
    0|0
    • Ben okuyorum, ama yinede kendimi Türk kültüründen koturamadım, anne'likten ne görüyorsam izinde gidiyorum, inş bir serseri'ye gönlümü vermem , sonu iyi olmuyor. Kendimden bilirim.

• Türk kültüründe ne varmış ki? ** He ayrıca şunu da söyliyim bizim milletimiz zahmet edeip feminizmin ne olduğunu da araştırmaz bu yüzden her feminist kadını lezbiyen, erkek düşmanı ya da evlilik karşıtı zanneder ama gerçek feminizm bu değildir bunu okurlarsa öğrenmiş olurlar en azından.

• evet o yönden bakmazlar, baksalar anlarlar zaten!,

• Kanım öyle olsada kendimi Türk kızı gibi görüp hissetmiyorum. Icimden geldiği gibi yaşıyorum. Çevreyi takma~ ve kültür böyle elalem ne der diye kendini koruyorsan hiç koruma..

Klasik Türk kızı olup birazda *zeki* olursan erkekleri kandirabilirsin evleneceğinde. . Hem hayatını içinden geldiği gibi yaşarsın hem adın çıkmaz. .

ama ben duygusal dusunmeni tercih ederim. Kendini gelecegindeki kisiye saygi dutdugun icin. Ama herkes ben gibi dusunmek zorunda degil...

Elalem için yaşama. Dünyaya 1 kere geliyorsun.

0|0
    0|0
    • Ben senin yerine olsam yurt disindan evlenmeyi vs.. dusunurum. Zaten öyle düşünüyorum:D

• Bende sinir olurum buna! Bana da yapıyorlar. Lan sanki onların kokusmus, edepsiz dolleelrine kaldik! Da kendilerine saf temiz kiz ariyorlar..

Öyle değilmişsin gibi davran. Edepsizlik vs yap onlara karşı. Laflarinla iğnele.. özgürce ne yaşamak istiyorsan gizliden yasa

• Yan gözle bakan oluyor, ne serseri olduklarını bilirim yatıp kalktıklarını bilirim, sonra benim gibilerine göz göze geldiklerinde yakın mesafede yavşmaları yokmu, o deli ediyor. Ama yinede negatif bir tepki vermiyorum yoluma bakar oldum

• Ben kendi adıma olması gerekiği ölçüde feministim ama türk kızlarında genel anlamda bir tür kezbanlık ve sahiplenilme arzusu olduğundan böyle bir genelleme yapılabilir. Kocamdır döver de söver de, ben bilmem beyim bilir... Kızlarımız ah kızlarımız diyor , geçiyorum.

0|0
    0|0
    • ya bırak onları erkeği yüceltmekten başka bişey değil,
      bendensin ozaman, çoğu böyle düşünse kayb etmek yerine kendileri 1'sırada olurlar.

• Akıl fikir versin tanrı... bir şey diyemiyorum.

• en iyisini yapıyorsun
      ne demek istediğimi anladın, anlamaynalar oluyor belli ediyorlar kendilerini

• biz milletçe abazayız çünkü etrafımdaki kızlara bir bak 5 dk erkeksiz kalınca krize giriyolar

0|1
    0|1
  • Feminizmi doğru anlayamadıkları için olmuyorlar, olamıyorlar. Türk erkekleri de pekala feminist olabilirler halbuki di mi.

0|0
    0|0
    • doğru olmasa önerirmiydim
      bir arkadaşımı anlatayım, güvendi, istediklerini verdi ve sonra terk edildi,
      bende o yüzden feminist olmaya karar verdim

bunu bir yabancı yapsa o bebeim falanda filan, ama Türk kızı olursa farklı olur tabi.

• benim özgüvenim yerinde.

ama bir arkadaşıma bakacak olursak , o kötü bense iyiyim. Bu tabu'yu anlamyorum

• feminist görüşlü hangi yazarları okudunuz?

0|0
    0|0
    • genel olarak feminist olmaktan bahs ediyorum, takib falan etmeme gerekiyor.
      Ben kendime göre feminist düşünmeye başladım

• bence o devir bitti. erkeğine hakim ol nedir ya:p üniverste okuyan nesil değişti zaten. artık kimse iyi aile kızı diye biriyle evlenmez. ne okudu ne mesleği bunlara bakar

0|0
    0|0
    • sen öyle san her daim iki bacak arasında görenler var. Ve kayb edeni istemiyorlar.

ve kendine hakim olmakta iyidir bir yandan. orta şekil bakmak gerekirse erkekler kendini düzeltmeli

• öylelerinden uzak durmak gerek. özellikle bu sitedekiler kızları belli kalıplara sokmakta ustalar. bakre değil gibi. sinir bozucu gerçekten

• erkeklerin çoğu bakir değil bir kere

• Feminist olmakla ilgisi yok bunun, kadin erkek esitligi, kadinlarin özgürlügü en dogal haklarimiz! Zor gercekten bu dünyada, hele bizim toplumda kadin olmak.

0|0
    0|0
    • ben kızım bırak kendimi kendim yönlendireyim değil'mi bırakın o demeyi, yabancılar yapsın el üstünde tutulsun yine onunla berabersiniz, ve normaldir onlarda dersiniz, sıra bize gelirse tam tersi ve ahkam kesme derdindeler ne gzel dimi?

• malesef öyle canim... adaletsiz bir dünyadayiz...

Yükleniyor...