Senaryo yazmak hakkında bilgisi olan yardım edebilcek olan var mı?

arkadaşlar muazzam bir hayal gücüm var... aklımdakiler adeta gerçek gibi kelimelere dökülüyo... konuştuğumu adeta yaşatan biriyim... senaryo yazıp bunu filme hatta kitaba dökmeyi bile düşünüyorum nasıl olduğuna dair fikri diil de bilgisi duyumu olan varmı...

• Senaryo yazmak kolaydır
    17% (1)0% (0)10% (1)Oy Ver
  • çok çetrefilli bir iştir
    17% (1)25% (1)20% (2)Oy Ver
  • haylinde bir ürün varsa ve kelimelere dökebiliyosan operasyonu başlatabilirsin :) biz senin için budayız :)
    66% (4)75% (3)70% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Kütüphanelerden senaryo metinleri ödünç al oku, tiyatro kısmında bulunur genelde :)
    Bir kere bu sitede onunla ilgili bir şey sormuştum. Biri altyazı oku demişti, tabi bunu derken kendini de çok zeki sanıyordu :D
    Altyazı ile senaryo aynı şeyler değildir. Okuyunca göreceksin. Ve hiç de zor değil yazmak.

0|1
    0|0
    • ya isim seçimi sahneye döküş canlandırılcak karakterlere kişilik seçimi ben basit düşünemiyorum o yüzden de beceremiyorum... eğitim sistemi bizi perişan etti... adın ne diye sorduklarında dahi direk adımı veremiyo bir ton laf söylüyorum farzı msal :)

• hım denemelerle büyüt diyosun sanırım... Demek istediğim şu ahmet hırsız olsa mehmet bakkal burdan hırsızlık öyküsü çıkar ama... hımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm anladım bişiler yaaa tişikkür ettim :)

• rica ederim :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Senaryo yazmak icin fikir; yazmanın en zor kısmı
    ne yazacağını bilmektir: Bunun için hem
    içinizde, duygu ve hayal dünyanızda hem
    de fiziksel gerçeklerin yaşandığı dünyada
    araştırmak ve bilgi toplamak, gözlem
    yapmak çok önemlidir.

0|1
    0|0
    • bunlar mevcut teşekkür ettim :) gözlerimden dünyaya baksan yorulursun :) belki de çoktan yorulmuş da olabilirsin :) daha gözleme ihtiyacım kalmadı yazmayı düşündüğüm alanlarda...

• İyi bir konu dışında biz izleyici-okuyucular her zaman sürprizleri sevmişizdir. Ama işte bunu gerçekten zekice yapabilecek kabiliyet varsa hiç durma al aklımızı.

0|0
    0|0
    • waaay :) cidden şu klişeyi yaşatan bayanlardan birisin sanırım her erkeğin ardında başarılı bir kadın yatar :) mükemmel desteğin için ciddi ciddi çok teşekkür ederim ya... :)
      Genelde insanlar ket vurur başarılı olunacak dallara gaz vermez senin şu sözün al aklımızı...
      Umarım gönlünün ihtiyacınca mutluluğa, aramaya ihtiyaç duymadan erişirsin... :) vay be ne insanlar var yaaaa...

• Başarılarının devamını diliyorum.
      Çok naziksin teşekkürler.:)

• teşekkür ederim bende desteğiniz için:)
      hoşça kalın :)

Erkekler Ne Diyor 3

• dinlemek isterim seni ben de yazıyorum

0|1
    0|0
    • :) kardeşim bana nasıl bir girizgahta bulunduğunu şablonu taslağı nasıl oluşturduğunu söyle 2 yıl sonra ya kitaplarımı oku ya filmime git ya da çalınmış senaryolrıma :) kendmi o kadar övmiim de benden haberin olur :)

• senaryo basit olur zaten yönetmen şekillendirir ve farklı anlam çıkar. gogıla senaryo örnekleri diye yaz senaristn nasıl yazdığını görürsün

• adamsın kardeşim ya tiyolar yönlendirme eyvallah :)

• Kimine kolay kimine zordur. Ama şunu söyleyebilirim, o yazdığın senaryoyu öyle ya da böyle bir yapımcıya okutamazsan istersen süper bir senarist ol, bir işe yaramaz yazdıkların.

O yapımcılara da günde belki onlarca senaryo gidiyor, senin gibi bir sürü kişi var. Onlar da hepsini tek tek okuyup, "aa bu iyiymiş, bundan film olur" falan diye değerlendirmiyorlar, vakitleri de yok zaten.

Sana tavsiyem, yazıyorsan gel bunları bir sitede yayınlayalım derim, eğer bir yapımcıyla dayı-yeğen bağlantısı bulamuyorsan...

0|0
    0|0
    • şu an aklımda senaryo için bir kaç model var... Yayım aşamasında sıkıntım yok... para için diil insanlara bişiler vermek için ypcam filmleri olursa tabi... kitp olyı ise başka... ma teklif için teşekkürler...

• Anladım kardeşim, Sen yine de internet sitesi seçeneğini ara sıra düşün derim, Şimdiden başarılar dilerim.

• çok sağolasın ama aklımın kenarına yazdım ;) tavsiyelere açığım...

• hiç beceremem , zor iştir bence :)

0|0
    0|0
    • ya hayal kuruyosan kurduğunu kağıda yazıyosan sıkırtı yok ;)

Yükleniyor...