Sizce Koreli ve Filipinli birisi Papalık yapabilir mi?

Bildiğiniz gibi son yıllarda Hristiyanlık bu Asya kıtasında hızla yayılıyor. Özellikle Çin Endonezya Malezya gibi ülkelerde ciddi bir artış söz konusu. Şu anki papa zaten arjantinli sizce ilerleyen yıllarda özellikle kore ve filipinlerden bir papa çıkabilir mi? çok yetenekli rahipler var bence bu işi iyi yapacak siz ne dersiniz? Vatikanda bir Koreli Papa görmek nasıl olur sizce. hatta Afrika kıtasından bile çıkma durumu var Lütfen anketide dolduralım

Alakasız/saldırgan/lüzumsuz tartışma yaratmak için yazanlar uzak dursunlar.

• Koreli papa görmeyi isterim
    75% (3)20% (1)44% (4)Oy Ver
  • Filipinli papa görmeyi isterim
    0% (0)40% (2)22% (2)Oy Ver
  • Afrikadan olsun ama hangi ülke olursa olsun
    25% (1)40% (2)34% (3)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Resimdeki kişi filipinli kardinal luis tagle. geçen seneki papalık seçimlerinde adı geçti ancak kaybetti ileride papa olmasına kesin gözüyle bakılmakta.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

• papalık Hristiyan nüfusun fazla olmadığı yerlerde olmalı teşvik açısından iyi olabilir. afrika gibi ve ya uzak doğu

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• şu an hiç hayal edemedim :/

olmaz be ya. papa dediğin latin kökenli bembeyaz kıyafeti içinde beyaz meleksi tenli yaşlı bir adamdır. yanii ırkçılığımız yok olur tabi de olmasın. garip geldi bir an.

0|1
    0|0
    • vatikanda 200 kardinalin 25 tanesi afrikadan 15 kadarı uzak doğu ülkelerinden.. şu an ki papa arjantinli. bu dönem afrikalı kardinallerin adı geçti
      ayrıca resmimdeki kardinalde filipinli luis antonio tagledir.

• kardinal olmaları sorun değil. hatta katolik (evrensel) demek olduguna göre elbette tüm dünyadan olmalı. ama papa yani en baştaki adam... bilmiyorum latin kökenlilere o denli alıştım ki
      yani olur tabi neden olmasın ama garip geliyor. hristiyanlık hele katolizm denince aklımda hala roma imparatorluğu canlanır. o yuzden latin kökeninden kopmak istemedim

• en son bin sene kadar önce avrupa dışından bir papa seçilmişti aslında şu an bile sürpriz oldu arjantinden güney yarım küreden ilk papa seçilmesi

• KORELI papa candir ayyyyyshhhhh <3

0|0
    0|0
    • seni hatırladım ben sen abhazyalı kızsın türk erkeklerine hakaret eden türkleri kimlik arayısına sokmaya çalışan salaksın

Erkekler Ne Diyor 5

• Koreli papa görmeyi isterim

0|0
    0|0
  • Erdoğan papalığa da adaymış... Akpliler öyle diollağ

2|0
    0|0
  • Kim olursa olsun umrumda değil vallaha :)

0|0
    0|0
  • Irkçılık yoksa olur

0|0
    0|0
  • evet islam asyada çok kan kaybediyor haklsızını filipinli papa tercihim

0|0
    0|0
Yükleniyor...