Evet erkekler neden sizlerin sinirlerini bozuyoruz? sebepler şunlar mı acaba?

Çalışan kadın sayısı çoğaldı ve ekonomik özgürlükleri arttı
Doğru kararlar vermeyi artık çok iyi bilir hale geldik
Şiddet, aldatma vs. gibi konularda sizi terk edip gidebilme gücümüz artık var.
Kültürel anlamda sizden daha üstünüz ve bilinçliyiz.
Sizin paranıza muhtaç olmadığımız için artık size boyun eğmiyoruz. Köleniz gibi kullanamıyorsunuz. Çünkü maddi anlamda artık sizlerle eşit hale geldik.
Bu yüzden mi kısıtlanmaya çalışııyoruz? Bu yüzden mi çalışmamıza yasaklar konulmak isteniyor? Heyy bakın bir ne diycem ; Yaşasın Feminizm -Yaşasın Kadın Dayanışması !

0|0
0|26

En İyi Erkek Görüşü

• keşke o dediklerin çoğalsa türkiyede... işgücüne katılım yüzde 23de geri kalan kadın ev hanımlığı ev kızlığı gibi meslek uydurmuş... milletvekili kadın sayısı 550 kişide sadece 78 yahu ne roman yazan kadın var ne akademik bir çalışma yapan kadın.. üniversite mezunu kadın sayısı avrupaya göre en sonda.. okuma yazma yerlerde.. sivil toplum örgütlerinde.. sendikalarda kadınların oranı yüzde 10 bile değil.. geneli hala kocasının partisine oy atıyor... çoğunluğu hala kocasının.. babasının sosyal güvenliğini kullanıyor.. lümpenlik türk kadının ruhuna işlemiş.. asgari ücretle çalışıp özgür olduğunu sanan modern olduğunu sanıp hala sulh hukuk mahkemelerinde nafaka ve tazminat peşinde koşan türk kadını.. ucuz feminizmi bunlar..

0|0
    0|1
    • ben değilim en azından. ve görüyorum ki brçoklarını rahatsız ediyorum.

• birey olmak güzel ama insan olmak birey olmaktan ve cinsiyetimizden daha önemli..

Erkekler Ne Diyor 25

• örgütlülük ruhu içinde ifade ettiklerin yadsınamaz gercekler. ama bu cografyanın da erkek egemen bir yer oldugunu düşünürsen bu türden çıkışlar pek anlayışla karsılanmayacak daha cok kavga ortamnı için bir neden olacaktır. karsılıklı saygı ve sevginin ortaya cıkmasını saglayacak eylemler ve söylemleri desteklemek bu bakış açısıyla ifadeleri kurgulamak daha anlamlı olur diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • bence düşüncen doğru ama bunları yapan erkekler insanlığından nasibini almamış kişilerdir. ben eğer evli olmuş olsaydım bunlara karışmazdım emin olabilirsin.

0|0
    0|0
  • Evetle cümle kurulmaya başlanmaz, tabi öncesinde sana sorulan bir soru yoksa:)) bu kadar derin düşüneceğine bu konulara dikkat et;) çünkü; yaşadığımız, konuştuğumuz dil bu.. Her zaman karşımıza çıkan bir şey;))

0|0
    0|0
    • evet'le cümle kurulur. eğer dediğin gibi olsaydı " eveeeet" diye başlayan cümleler literatürden kaldırılırdı. aklınca ters köşe yapmak istemişsin ama olmadı be canım.

• ahh bunu bilmemen ne acı...

• Öğretmemen daha acı, yanlışım varsa merak etme kabul edip özür dilemesini de bilirim:)

• maddi manevi anlamda eşit olman erkeğinde işine yarar ona yük olmazsın hayatı bilirsin günümüzde çok bayan var al getir giycem istiyom diyen memnun olmayan sona sorunlardan erkek erken çöktü paylaşım olması güzel değilmi erkeğinde yükü azalıcak dinç kalıcak

0|0
    0|0
  • Sen boyle konusursan evde kalırsın. Zaten egon tavan yapmıs bıraz daha zorlasan narsistsin. Ee ekonomık ozgurlugun var dıye artistliğin kıme erkekler mılyonlarca yıldır aılenın gecımınden sorumlu sız 50 yıldır calısmaya basladınız hemen egolar bıseyler... cok sacma

0|0
    0|0
  • Feministin biri daha geldi :D ahahaha yazık ya la.

0|0
    0|0
  • sen Feminizm çok yanlış anlamışsın. Feminizm kadınlarında var olduğunu kanıtlama üzerine bir düşünce , üstünlük değil... Ne erkek kadından üstün , ne de kadın erkekten, ama tabi senin beklediği cevap;

"bir erkeği anlamak için yarım beyin gerekir, bir kadını anlamak için iki beyin"

0|0
    0|0
  • karı bir erkekden fazla maaş alırsa o evde huzur kesinlikle olmaz kadın dedigin kölelige erkegin hükmüne alıskın olacak o kadar.

0|1
    1|0
  • Ben artık kızlara ya da kadınlara baktığımda aile sıcaklığı görmüyorum. cok nadiren var tabii. rahat takılan evli kadınlar. Ne aradığını bilmeyen kizlar.

0|0
    0|0
  • bunları söylemene rağmen hala çok güçsüz ve aciz hissettim seni :)

0|0
    0|0
  • köle gibi kullanabileydik iyiydi :)

0|0
    0|0
  • Al sana bir Kezban daha

0|0
    0|0
  • kapitalizme meta oldugunuz icin :)

0|0
    0|0
  • Bak ne güzel sormuşsun , helal olsun... keşke gizli sormasaydın. Ozaman daha anlamlı olurdu.

0|0
    0|0
  • Bunlar beni tam aksine mutlu eder. Örnek veriyorum ilerde çocuğum oldu ve ben çocuğumuzun doğumundan sonra öldüm. Olur mu? Olabilir. Böyle bir durumda eşim ona ben olmasam bile iyi bakacaktır kimseye muhtaç etmeyecektir kendisini.

0|0
    0|0
  • O kadar özgürsen o kadar cesursan neden gizli olarak soruyorsun :)

0|0
    0|0
  • Feminizm -_-

0|0
    0|0
  • Ne içtin lan sabah sabah?

0|0
    0|0
  • feminist misin :D

0|0
    0|0
  • Çoğulcu konuşma kardeş

0|0
    0|0
  • Sinirlerimizi falan bozdunuz yok. Gereksiz feministlik var :)

0|0
    0|0
  • sen kadınla erkeği rakip olarak mı birbirlerine eş olarak mı görüyorsun

0|1
    0|0
  • Bu gerizekalılar bir bitmedi be :D

0|0
    0|0
  • Sen mallın birisin de ondan erkeğin neden eşini çalıştıramadığını hala anlamıyorsun salak senin o olacak eşine Allah sabır versin.

0|0
    0|0
  • Hey senin sinirlerini hangi erkek bozdu böyle tamam söylediklerin çok doğru eskiden bunlar yoktu kadın 2. sınıf hatta daha da kötü konumdaydı ama artık nerdeyse eşit, nerdeyse diyorum çünkü hala milletimiz tam olarak aşamadı bazı şeyleri bu durum bir erkek olarak benim de hoşuma çünkü benimde bir ablam var ve doktor olmak üzere anneme baktıkça üzülüyorum çünkü görücü usulü evlenmiş biri ablam kendi ayaklarının üzerinde durabilicek hadi kendimi geçtim toplumu düşünelim ilerde bu kadar kadın ölümleri olmicak çünkü kadın o evde yaşamaya bağımlı olmicak çekip gidebilicek istediği zaman dava açabilicek ve daha pek çok şeye sahip olucak. Bu konuya tepki gösterebilirsin ama feminist olmak biraz abartı sanki :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...