İlahi dinlemeyi sever misiniz en güzel ilahiler nelerdir?

Eskiden küçükken kasetli teypler vardı. Babam çok dinlerdi bizde çok dinlerdik. Bazıları çok güzel ama ben yaş biraz ilerleyince ilahi söyleyenlerin özel hayatlarına bakınca kişisel olarak etkilenmeye ve değişmeye başladım. Allah'ın Peygamberin adını şarkı söyler gibi nakaratlarla türkülerden çeviri müziklerle hatta arabesk tarzı müzikleri bile ilahi yaptıklarını duyunca artık bu işin ticaret olduğunu anladım. Laf olsun diye konuşmuyorum. Çok değerli Yusuf İslam gibi gerçek sanatçılar biliyorum. Ama bizdeki Abdurrahman Önül gibi türkücü olmak isteyipte sesine ilahiye uygun gördükleri için bu yola girmiş bir sürü tekerlek çıktı piyasada

• İslami giyim mağazalarında çalıyor sürekli
    0% (0)29% (2)22% (2)Oy Ver
  • Hac eşyaları satan yerlerde dinleniyor
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Koku misk tespih satan dükkanlarda dinleniyor
    0% (0)14% (1)11% (1)Oy Ver
  • Seyyar el arabasıyla kaset cd satanlarda dinleniyor
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Cemaatçiler Menzil gibi çeşitli tarikatlarda dinleniyor
    50% (1)57% (4)56% (5)Oy Ver
  • Yaşlı Hacılar dinliyor genelde
    50% (1)0% (0)11% (1)Oy Ver
  • Cami wc işletmelerinde dinleniyor
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Ahmet Özhanı çok beğeniyorum gerçek bir sanatçı ve Yusuf İslamı çok beğeniyorum. Arapça ilahilerde güzel ama fazla hareketli geliyor. Özellikle Filistinlilerin neşhidleri çok hareketli. Zikir gibi ilahiler.

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Abdurrahman onulun ilahilerini duyunca kalkip oynayasim iki gerdan kirasim geliyor o ne be?

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Cok severim. bu aralar Hasan Dursun Özledim Rasulu dinleyip duruyorum. canlipoerformansi var cok guzel..

1|1
    0|0
  • facebook. com/video/video. php? v=425539597091 geçenlerde tvde bununla karşılaştım çok hoşuma gitti

0|1
    0|0
  • Minik dualar.

0|1
    0|0
  • maher zain dinlemeyi cok seviyorum.

0|2
    0|0
    • bilirim onu ama Rahian daha çok hoşuma gidiyor

• rahian reyhan demek malezya ilahi ekibidir yusuf islam ve zain bhikana ile ortak kasedleride vardı Hasan Kılıçatan adında bir Trkte var bu kasette sevdim seni mabuduma ilahisini söylüyordu

• anladım kardeşim cok sağol

• sordum sarı çiçeğe <3

0|0
    0|0
    • hahahha bu çok klasik oldu eskiden beri din dersi kitaplarında vardı

• en güzel ilahi mesela bitanesi vardı... şöyleydi yanlış hatırlamıyorsam: jingle bells jingle bells.. jingle all the days.. filan gibiydi.

0|0
    2|0
    • yıl başı değil mi bu?

• neden yahu hristiyanlığı da sizin allahınız göndermemiş mi..

• iyide hz. İsaya rahat mı verdi yahudiler? Her yerde kovalandı en sonunda yeni gelecek Ahmet adındaki peygamberi müjdeleyip gökyüzüne yükselmedi mi? İncili en az elli defa değiştirmediler mi?

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...