Ney ile çalınabilecek parçaları paylaşır mısınız?

biraz espirili yaklaştım olaya. arkadaşlar biz arkadaşlarımla amatör bir müzik grubuyuz kendi çapımızda takılıyoruz yani ve tarzımız rock ve ney. biraz ilginç ama yapıyoruz bunu. malum ney her parçaya giden bir zımbırtı değil ve artık aynı parçaları üflemekten çok sıkıldım. sizden yardım etmenizi rica ediyorum bana bak şu parça güzel olur dediğiniz ney ile çalınabilecek parçaları link atar mısınız ya da yazar mısınız? düzgün cevap verecek arkadaşlara teşşekür ediyorum şimdiden. diğerlerinin de canı sağolsun ;)

Güncellemeler:
az önce yorum soruma cevap veren bir üstadın yaptığı uyarıyı dikkate alarak enstürmanıma zımbırtı dediğim için gerçekten utandım kendimden. özür diliyorum üstat ve de neylerim :(

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• jeff buckley-hallelujah

blackmore's night -under a violet moon

rasmus ft ville valo- bittersweet bulunur daha çok..

bence viyola kullanılan parçalar olabilir mesela viyola yerine ney kullanırsın ..gothic metal

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 4

• 0|1
    0|0
  • ilk önce tavrını hiç beğenmedim ve konuya ilk girişmdeki bütün düşüncelerim değişti sen bir enstruman a bir müzik aletine ki en şanlılarından birine zımbırtı dedin !

butun bu eserleri bitirdin mi tam ı tamına ?

neyzen.com/ney_klasik_eserler.htm

0|1
    0|0
    • üstat doğru söyledin ve hemen bu utancımı hemen bir güncelleme yaparak telafi ediyorum çok özür dilerim :(

• benden özür dileme , iyi bakalım yorucudur tabikide ney ama bence başka tür şarkılara geçmeden ilkönce kendi eserlerini bitirmeni tavsiye ederim ben

• çok teşekkür ederim :)

• Demedimmi deme demedimmi kız ben sana söylemedimmi

0|1
    0|0
  • Ben de yazacaktım ney bir zımbırtı değildir diye. Bolehenk mansur kız yıldız neylerle ben çalınmayacak parça bilmiyorum. Çünkü Türk müzik sistemi batı müziğindeki sesleri de içine almaktadır ve bütün eserler ney ile de icra edilebilir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...