Teresa...Aşkı arayan adam...Kısa filmimi nasıl yorumlayacaksınız?

Yıllar önce çektiğim kısa filmimi KS camiası nasıl yorumlayacak merak ettim. Baştaki girizgahtan sonra film başlıyor.

link

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Teresa diye bağıran adam rüyasını negzel bir tesadüfle gerçekleştirmiş. Keşke herkes bu kadar şanslı olabilse. Çok hüzünlendim çook.

-Müziklerin seçimi ve filme entegreleri çok güzel olmuş.

-Oyunculukları beğendim.

-Siyah-beyaz kısımdaki Shawn ve Shelby'nin olaya güzel bir ayna esprisi ile dahil olması hoşuma gitti.

-Teresa'ya aşık olabilirim. (Teresa diye bağıran adam kızmasın bana lütfen)

-Teresa diye bağıran adam Teresa'yı görünce tuvalet ihtiyacını unuttu sanırım. O kadar aradığına göre acil bir durum söz konusu olmalıydı :))

Seçmeleri yapan adam gibi ben de anlamadım sanırım. Elbise askısı ölü bir ağacı sembolize ediyor tamam da yok mudur başka olayı?

Amatör bir gözden bu kadar efenim. Başarılarınızın devamını diliyorum.

3|2
    0|0
    • evet tuvaleti unutuyor, belki bir daha hic cisi gelmemistir :)

elbise askisi sembolik degildi aslinda (daha dogrusu bana oyle geliyordu, bilincalti milincalti biseyler vardi belki) ama bu filmin sembolu oldu sonradan..film yapmak biraz da boyle bisey galiba, sonradan anlamlar oturuyor, neden sectigini bilmedigin semboller, allegoriler yerli yerine oturuyor. bir arkadasim "aski arayan adam" demisti filmin hikayesi niyetine :)

incelikli yorumun icin tesekkurler.

• Rica ederim. Bir sinema sever olarak yenilerini bekliyoruz efenim.

Kızlar Ne Diyor 10

• Ödülleri hak etmiş gerçekten, teresa diye bağıran adamın hikayesiini tamamlamışsınız .. tebrikler bayım :)

0|1
    0|0
    • tebrikleri kabul ettim :) tesekkurler

• modernizme tepki kulagima cok hos geldi :) tesekkurler yorumun icin

• rica eder, ısrarla çalışmalarınzın devamını bekleriz.

• Çok özür dilerim ama bi şey anlamadım:(

0|1
    0|0
    • adam rüyasinda aradigi terasayi buluyor, terasa ona oyunculuk yapabilecegi imkani sagliyor, adam rüyasini sessiz film olarak cekiyor. ben öyle algiladim algida sorun da olabilir (:

• ruyasindaki kiza rastlayan bir erkek evladinin hikayesi iste :)

• 2,5 yıllık üyeyim senizi ilk kez görüyorum :D

0|0
    0|0
  • digeri daha eglenceliydi bence.

1|1
    0|0
  • hmmm cok güzell :) ( bakmaya erndim ya )

0|2
    1|0
  • aşk filmleri acaip sıkar beni.Başka bi konuda çekmiş olsaydın memnuniyetle yardımcı olurdum :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Benim xper'im seninkinden fazla ama sen yöneticisin :) Haa bu arada, ben beğenmedim. Umarım siteden atmazsın beni :)

1|3
    0|0
  • Sade bir kalitesi var yani sıkıldığımı ve beğenmediğimi söyleyemem.Tek hoşuma gitmeyen şey oyuncunun sigara içmesiyle sigarayı bırakmaya çalışmamı baltalaması oldu , bunun dışında gayet iyiydi diyebilirim ...

0|2
    0|0
    • :) haklisin, ne zaman bir filmde sigara gorsem benim de icesim geliyor. tesekkurler yorumun icin :)

• gecenin şu vakti ahmet çakar izlerken reklamda denk gelince idrak edebilmek için zorlansam da bayıldım.keşke imkanlar elverse de devamı olsa.

0|2
    0|0
    • tesekkurler guzel sozlerin icin..belki gelir devami daha uzun bir filmle

• Ciddi ciddi çok güzel olmuş abi.. On numara olmuş hatta..

Bkz: link

(yusuf yusuf yusuf yusuf)

0|2
    1|1
    • eyvallah disco :)

• :) sarkinin orijinali Charles Trenet'nin yorumu..patricia kaas da yorumladi tabii..filmde iki yorum var..boris vian ve charles trenet yorumlari...birkac uzun metraj filmde de kullanildi bu sarki. guzel sarki :)

• Evet bilirim..

Ama bu versiyon daha derin geliyor bana. Ayrıca o albümde diğer genel geçer fransız klasiklerinin lounge versiyonları var.. Mutlaka edin derim. Tam bir ziyafet :)

• ...

Öncekinden iyi.

0|2
    0|1
  • kıllığına 3 yıllık soruyu hortlattım iyi mi?

0|0
    0|0
Yükleniyor...