4. Murat alkole neden kafayı takmıştı?

yani idam da neyin nesi? bunun tarihte başka örneği yok alkole idam da neyin nesi ? neden bu kadar kafayı takmıştı? Allah rahmet eylesin saygım sonsuz fakat anlayamıyorum. bazen oluyor ki yarım saat falan bunu düşünüyorum.

Güncellemeler:

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• bu padişahların hepsi zaten kendi içinde çelişiyor :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çünkü hakı zapturap altına alıp onları sindireceğini sandı. Yada adap tam bir yeşilay neferiydi ama içkiden 27 yaşında öldü..

Entrikalar entrikalar nedense eninde sonunda yapanı buluyor:)) Bu günde tecavüze ugrayan doğursun devlet bakar demiş akıl hastalığı fena fena

0|0
    0|0
  • bence o da bunu uzun bir süre düşünmüştür.belki de fazla alkol alan birilerinin hoş olmayan davranışlarına şahit oldu.

0|0
    0|0
  • çünkü annesi kösem sultan 4. murat ı içki vs ile uyuşturup yönetimi idare ediyordu. yanlış bilmiyorsam sebebi böyleydi.

0|0
    0|0
  • İdamda abartı ya şimdi olsa demekki bi çoğumuz ölmüştük :P

0|0
    0|0
  • talep çok olup arz da talepi karşılayamadığı için alkollü içkiler karaborsaya düşmüş,murat da bakmış olmıcak "içmeyin ulen şu zıkkımı" diye karar çıkartmış.böylece hepsi ona kalmış.onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.

0|0
    0|0
  • baqımlılık tan baska birşey dğeil galiba ama gaddarca .s.s

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• NE KADAR TARİHİNİ BİLEMEYEN KIT BİR MİLLET OLDUK YOK EFENİM 4.MURAT ALKOLÜ ZİNAYI FUHUŞU AFYONU KEYİF VERİCİ MADDELERİ YASAKLADI AMA KENDİSİ İÇİYORDU BU KADAR MI GERİZEKALIYIZ O KAYNAK VARYA 4.MURAT ALKOL İÇTİ ÖLDÜ NE KADAR İRONİKVE SAÇMA BİŞEY BU KADARMI APTAL DELİ SAÇMASI BİŞİ OLUR AYRICA BELİRTEYİM BU SÖYLENTİ 4. MURAT YASAĞI KOYDUKTAN SONRA ÇEKEMEYENLER TARAFINDAN UYDURULMUŞ BUGÜNE KADAR DA ALKOLİKLERİN BAŞ TACI YAPTIĞI APTALCA Bİ SÖYLENTİ HALİNE GELMİŞTİR BİRİNİZ ÇIKIPTA OSMANLI TARİHİNİ ÇOK İNCE DETAYLARINA KADAR BİLEN BİR TARİH PROFESÖRÜNÜN AĞZINDAN DUYDUMU BEN DUYDUM FAJ-KAT BU SAÇMALIĞI SÖYLEYEN RAHMETLİ PROFESÖR DE ALKOLİKTİ SONU HİÇTE İYİ OLMADI PER,İŞAN BİR ŞEKİLDE ÖLDÜ ECDADIMIUZI O KADAR AZ TANIYORUZ Kİ ATALARIMIZIN MEZAR TAŞLARINI BİLE OKUYAMIYORUZ TARİHTE VARMI BÖYLE MANTIKSIZ BİŞİ DEDEMİN MEZAR TAŞINI OKUYAMIYORUM DÜŞÜN MEZAR TAŞLARINI BİLE OKUYAMIYORSAN HANGİ KAYNAĞA DÖNÜPTTE PADİŞAH ALKOLÜĞÜN TEKİYDİ İÇKİYİ İÇE İÇE ÖLDÜ DİYEBİLİYORSUN HAYIRSIZ İNSANLAR PADİŞAH ALKOLÜ NEDEN YASAKLADI AMACINEYDİ HEMEN KISACA CEVAPLIYAYIM SANIRIM BÜYÜK İSTANBUL YANGININIDA BİLİRSİNİZ ARTIK EFENİM BURADA ÇIKAN YANGIN BİNLERCE EVİN YANMASINA NEDEN OLDU YANGINI ÇIKARAN ETMEN NE BİZİM TİRYAKİ KEYFİNE DÜŞKÜN ARTIK YOZLAŞMIŞ YENİÇERİNİN TEKİNİN ATEŞİYDİ ÜSTELİK YANGINI SÖNDÜRMEDE O KADAR BAŞARISIZLIK O KADAR TEDBİRSİZLİK VE AKSAKLIKLAR YAŞANDIKİ YÜZLERCE EV BOŞU BOŞUNA YANDI SONUÇ BU TÜTÜN İÇMEK İÇİN AÇILAN KAHVEHANELER MEYHANELER (MEY = ŞARAP DEMEKTİR )ZEVK İÇİN KURULMUŞ KURUMLARIN YOLSUZLUKLARI GÜN BOYU CİGARA ESRAR İÇİP DEDİKODU YAPAN İNSANLARIN APTALLIKLARI PADİŞAHI ÇOK KIZDIRDI ÖZELLİKLE BURADA TAKILANLAR İKTİDARA KARŞI OLANLARIN BİRLEŞTİĞİ MEKANLARDANDIR .TABİ PADİŞAHIMIN EMRİ GECİKMEDİ DERHAL KAPATTIRDI PİSLİK YUVALARINI EMİR ŞİMŞEK HIZIYLA YAYILDI EMRE UYMAYANLAR DERHAL İDAM OLUNA İŞTE SANA SONUÇ SONUÇ O KADAR ETKİLİ OLDUKİ HARAP B-VE TAMAMEN YANMIŞ EVLER 1 SENEDEN DAHA AZ SÜREDE TAMAMLANIP HALKA GERİ VERİLDİ KURUMDAKİ YOLSUZLUKLAR İŞ BECEREMEME GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANMA ORTADAN KALKTI HALKI HOR GÖRÜP HAKKINI ELİNDEN ALANLAR CEZALANDIRDI ÜLKEMİZ YENİDEN SİLKİNİP KENDİNE GELDİ (İŞTE SİZİN PADİŞAHIMIZ ALKOLİKMİŞ BU YÜZDEN ÖLMÜŞ LAFLARINIZ SADECE RAHATINIZA BAKIP KULAK VERİĞİNİZ ARAŞTIRMADIĞINIZ APTALCA SÖZLER YÜZÜNDEN DEDELERİMİZİ TANIYAMAZ OLDUK NE ZAMAN KENDİNİZE GELECEKSİNİZ VERDİKLERİ KARARLARI DOĞRU ALGILAYABİLECEKSİNİZ MERAK EDİYORUM EMİNİM BEĞENMEYENLER OLACAKTIR FAKAT BU DEDELERİMİZİN BIRAKTIĞI MİRAS İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR ...

0|0
    0|0
  • Adam ola ola dördüncü Murattır. İlk üçü kaptırdığı için olabilir. zaten yasaklamasına rağmen kendi kullanırmış.

1|0
    0|0
  • geçmiş tarihten günümüze aktarılanlara inanmıyorum, yani osmanlı tarihini anlatan insanlar genelde osmanlı düşmanı ve halk düşmanı tiplerdir,

0|0
    0|0
  • türklere özgü bi davranıştırki bu, neye yasak koyulsa bizleri tahrik eder ve yapmak bize çok zevk verir, mangal yapılmıyan yerde mangal, sigara içilmeyen yerde sigara içmek vs gibi durumlar, 4.murat öldükten sonra, eminim o dönemde herkes içki yasağı kalktı acep neyin nesidir diyip su niyetine içmiştirler :)

0|0
    0|0
  • şöyle de bir durum var ki; kendisi sirozdan ölmüştür.

0|0
    0|0
  • pisliğin içinde yaşadığı için.içmeden çekilecek şey değil.erkek adam olması muhtemel ender osmalılardan.

0|0
    0|0
  • alkol insanın şuurunu almaktan başka ne işe yarıyor...bunu bilenlerde şuuru yerinde kalması adına yaklaşmıyor ben gibi...

0|0
    0|0
  • "...bazen oluyor ki yarım saat falan bunu düşünüyorum." Şu andan itibaren ben de seni düşüneceğim ekinoks :(((((((((((888888888

0|0
    0|0
  • Her yasak kendi isyancısını yaratır,yasaklamışta ne olmuş?

0|0
    0|1
  • Sarhoşken bunu geriden yoklamışlar ekinoks :( O günden son alkole savaş açmış ama nafile.

0|1
    0|2
  • Kanka Padişahları Bilim Adamları Bile Çözememiş Senmi Çözücen :D

0|0
    0|0
  • alkolu ağızdan değilde başka bir yerden içince yasaklamışıtr

0|0
    0|0
Yükleniyor...