Atatürk sabateist miydi?(Soru başlığı daha ne olsun anca bu kadar kısa değil:))?

Arkadaşlar Atatürkun sabetayist olduğunu düşünüyor musunuz? Okuduğum kitaplarda butun mevresi oyle bir tek kendi değil gibi ya da koruma kanuna takılıyor?

1|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• yorumlara bakıyorumda sanki atatürk tek başına ülkeyi kurtardı
    ülkeyi kurtaran şanlı ordu ve türk kadırlarıdır ülkeyi kurtaran zihniyet kazımkarabekir zihniyetidir

1|1
    0|1
    • Aynen oyle ve evet soruna cevap vermek için : Ataturk sabateist di ( gizli yahudi kokenli) Gerçekler acıdır ama uyanmak lazım bir yerde artık dunyanin hali ortada biraz da derin tarih araştırınca zor değil bu gerçekle karşılaşmak..

Kızlar Ne Diyor 7

• Mustafa Kemal Atatürk mükemmel bir önerdi çünkü ona kendi ülkesi dışında da gerçekten hayran olan azımsanmayacak bir kitle var. Bu konuda detaylı ve objektif bilgi sahibi olabilmeniz için internetten makaleler okumanız yeterli olmaz. Kadir mısıroğluna üstad demenizi yadırgadım doğrusu çünkü sağlam bir kaynak değil eline kağıt alıp herkes kanıt diye konuşabilir üstelik bu konulara yeni giriş yapan insanları videolarla istenilen tarafa çekmek oldukça mümkün çünkü ne dese inanılacaktır. Ayrıca kitap okumanız güzel bir davranış ancak yazarın inanışları da çok önemli bir unsurdur kitabı da bu yönde olur. Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla almak istediğiniz cevap "evet atatürk sebateist" çünkü aksi yönde konuşanları bastırmak istemişsiniz. Ancak atatürk mason ya da sebateist değildir.

1|0
    1|0
    • Wiki de mason olduğunu soyluyor. Latife hnm uşakizadelerden sabetayist. Hm ataturkun din hakkındaki görüşleri tamamen birbirine zıt. 1928 kere kadar dini oven yonde daha sonra tam zıttı. tam bir sabetaycıya yakışır durum. Kendi eliyle yazdırdığı medeni bilgiler kitabında peygamberi dini yerden yere vuruyor. Afet inana yazdırmıştır. Mason localarını da halk evleri bu işi devam ettireceği için kapatmıştır. Kısaca dinle ilgili hayatı hep çelişkili ki bu durum tam sebataycılara yakışır bir durum

• Yasaklı kitaplar okumuş olman orda yazanların hiç şüphesiz doğru olduğu anlamına gelmez. Türkiye cumhuriyetinin ideolojisinin olduğu ortada ancak bunun senin inanmayı tercih ettiğin şeyle bir ilgisi yok emin olabilirsin. Eğer Mustafa Kemalin doğrularının muhalefete tahammülü bile olmasaydı kendi kuruduğu partisi bugün onun dışına çıkıyor olmazdı. Herşeyi geçtim yine tahammülü olmasaydı padişah olup insanları istediği ya da israilden aldığı emirlerce yönetirdi ama halka fırsat verdi.

• Bu tartışma burada zor bn uste çıkma çabasında da değilim yalnız tarih konuşurken belge lzm. burada ikimiz de onyargılı olcağız yoksa. O yüzden değerli goruşlerin için sağol araştıracam kib.

• değildi. her ne olursa olsun bu ülkeyi kurdu ve bu topraklarda yaşıyorsak tek laf etmeye hakkımız yok.

1|0
    1|1
  • Ne olursa olsun zekası ve çağdaşlığı yeter

1|0
    1|0
  • Ya Atatürk ile sorununuz ne arkadaşım sizin?

1|0
    1|0
  • bu soruyu soran tam bir gerizekalı.. al sana kaynak veriyorum.. artık bu saçma soruları sormayın
    www.odatv.com/n.php

1|0
    0|0
    • Oda tv de ne kaynak ne kaynak bn güvenmiyorum soner yalçına cnm. Sadece kemal paşa için değil. bir grup var iki yuzlu Müslüman gibi görünmek ibadet şekli. İşte boyle bir grubun teşhis edip yüzlerine tukure tukure boğmak varken adamın bir (soner yalçın) hiç kotulemeden anlatıyor. Sanki eşi dostuymuş gibi. Boyle bir iki yuzluluğu anlatırken kinle dolmak lzm nefretle dolmak lzm eğer dolmuyorsan sen de onlardansın. Olur olmaz herkese gerizekalı deme

• Bak düzenli ordu anlamında evet sadece Yunanlılarla. Yoksa kuvai milliyei kastetmiyorum

• benim beynimi kullanıp napacaklar ya

• O ne?

0|0
    0|0
    • Müslüman gibi görünen yahudi demek. Azcık yakışıklılarla ilgilenmeyi bıraksanız dünyada ne olaylar donuyo anlardınız ya

• Az ötede oynamaya devam et hadi. Belki Atatürk'ün gerçekte kim olduğunu ne olduğunu bulursun. Tüm Türkiye arkanda!

• Eyivallah. Az otede durma ozmn arkamda dur ne de olsa turkiyenin bir parçasısın:)

• Sabateist derken? O ne tam olarak?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İsterse uzaylı olsun hiç farketmez. Parlak zekasına ve kararlılığına herzaman hayranım

1|0
    0|1
    • Sabetaycı uzaylıdan daha tehlikelidir dostum:)

• adam aklını ve hayatını ülkesi için feda etmiş sonrada sana çok değerli şeyler bırakrak ölmüş gitmiş. Ne zararı olacak sana şu an saçmalamayın Allah aşkına.

• atatürk hakkındaki tartışmalar hiçbitmiyor sabateist olduğu iddiası hatta ispanyada sürgün edilen conversoslardan o dönemde osmanlıya gelen yahudilerden atalarının o olduğu.. birisi malum güney cephesindeki lawrence gibi ingiliz casus olduğu... hatta asıl mustafa kemalin öldürülüp yerine yahudi yossi kohen adlı tacirin geçtiği... kimine göre arnavut hristiyanlarından olduğu.. kimine göre yunanistanlı gayrimeşru çocuk olduğu.. bunu ben demiyorum şimdi kemalistler bıdıbıdı yapmasın altımda bunların hepsi iddia gerçekliği kanıtlanmamış.. manipüle iddialar en azından şimdilik.. bence bu konu açıkca belirtirsin mustafa kemal atatürkün kim olduğunu bilelim..

0|0
    1|0
    • Hakkındaki bilgileri bu kadar gizlersen olacağı budur. Hakkında bilgi gizleniyorsa bu kadar ovulen birinin okişi temiz değil sadece temiz gosterilmeye çelışılıyodur başka bişey değil

• Çalışılıyodur dicektim:)

• Atatürk gavurun biriydi, ülkeyi o degil sanli ordumuz kurtardi.

0|2
    0|1
  • Atamın iki lafından biri Türk, o Türkçüydü ve Turancıydı öyle ajan mı olurmuş? Ülkenin her tarafı işgal altıydayken zaten düşmanlar amacına ulaşmış ne işi gücü var kalkıpta halkı örgütlüyor vs.

0|0
    0|1
  • değildi de var sayalım öyleydi ne değişti?
    koruma kanunları olmaz ise sizin gibi önüne gelen her dallama bir sıfat takıcak kimi yahudi kimi müslümandı kimi atesitti kimi deistti kimi öyleydi kimi böyleydi diyecek.
    Elin cahillerinin veletlerinin 20 küsür yaşlarında ki a veletlerinin diline sakız olmasın diye o kanunlar var iki video izleyen tarihçi kesiliyor mk topunuzu atmak lazım bu ülkeden.

0|0
    0|0
  • Öyle olduğuyla ilgili oldukça makale ve tartışma dinledim. Mason olduğu oldukça ciddi bir durum. Keza taktığı şapka, dine getirdiği kısıtlamalar da cabası.

0|0
    1|0
    • Artık tak etti deep wep araştırcam ha:)

• O kadar derin kütüphanelere gitmene de gerek yok. Youtube'a gir. Kadir Mısıroğlu'nun Atatürk ile ilgili anlatımlarını dinlemen yeterlidir. Türkiye'nin Deep Web'i gibi adam. Hep kanıtlarla konuşur.

• Kadir ustadı biliyorum. Genelde doğruları konuşur fakat bazen duygusallaşıyor;) bazen yanılıyor o yüzden tam emin olamıyorum;)

• değildi

1|0
    0|0
    • Kanıtın var mıdır. Peki latife hnm sabetayist miydi? Sabetayist olduğunu neredeyse herkes soyluyor ve sabetaycılar kolay kolay yabancıya kız vermezler;)

• Atatürk'ten ne istiyorsunuz? Padişahlık teklif edilmişken kendisine reddetmiş bir adam. Bırakın adamın yakasını.

1|0
    0|1
    • Bırakmayız:)

• Çok mu komik? Her şeye bir gülücük işareti. Gülmek için yaratılmışsın galiba. Hadi sana bol araştırmalar.

Yükleniyor...