Okuduğunuz kitaplarda, altını çizdiğiniz en dikkat çekici cümle hangisi?

''Yaşamak; tabiatın en küçük kımıldanışlarını sezerek, hayatın sarsılmaz bir mantık ile akıp gidişini seyrederek yaşamak; herkesten daha çok, daha kuvvetli yaşadığını, bir âna bir ömür kadar çok hayat doldurduğunu bilerek yaşamak... Ve bilhassa bütün bunları anlatacak bir insanın mevcut olduğunu düşünerek, onu bekleyerek yaşamak...''

Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna

Sık sık okurum bunu.

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• Keşke burada olsaydın. Burada kimse, korku dışında kimse yok, onunla birbirimize sımsıkı sarılarak gecelerin içine yuvarlanıyoruz.
    Ah ölüyorum Milena

cayırt

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Alışkanlığımsın;yalnızlığımsın;dünümde ki çocukluğum, yarınımdaki ihtiyatlığımsın. Defalarca ölmeyi kabul edebilirim. Hem de hepsi gözlerinde olsun. Gördüğüm en güzel mavi, en güzel yeşilsin... Belki sen benim değilsin ama ben sende ölecek kadar seninim.

0|1
    0|1
  • Josephine hala hiç bir zaman tam anlamıyla toparlanamadı. çocuklar annelerinden önce ölmemeli..
    "evet ölmemeli" drdim not defterimi açarak.

0|1
    0|1
  • Kadin sevebilecegi zaman sevmiyor, ancak tatmin edilmeyen arzulara uzuluyor, kirilan benligini tamir etmek istiyor, kaybedilen firsatlara yaniyor ve bunlar ona ask cehresi altinda gorunuyordu.
    Kurk mantolu madonna

0|1
    0|0
  • "Cildimin yumuşak olduğu, ama bir yara gibi kabardığı ilk çizgiye, elif harfine dokundu. İşaret parmağıyla kelimenin üzerinden geçerken gözlerimi kapattım."
    Kelebeği Kurtarmak..

0|1
    0|1
  • Bunun adı sevgi mi bilmiyorum ama kendimden önce senin bu ilişkide olan durumunu düşünüyorsam, seni benden önceye koymuşsam, sen bende zaten yer etmişsin demektir. / PuCCA-Ve Geri Kalan Her Şey

0|1
    0|0
  • okuduğum kitapların cümlelerini çizmem

0|2
    0|0
  • Başımı yastığa koyduğumda, şakağımı bir silaha dayıyor muşum gibi hissediyorum her gece / BUKRE

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Sayende yarım bıraktığım kitap geldi aklıma. Devam etmeliyim.
    Sevdiğim bir bölümü açtım ve zamanında altını çizdiğim yerler de varmış harbiden.
    Tam da soruya layık olmuş
    http://www.resimagaci.com/img/vvjtlhv.jpg
    http://www.resimagaci.com/img/5n3ndjn.jpg

0|1
    0|0
  • Tam olarak hatırlamıyorum fakad okuduğum kitapta istanbuldaki sinagog saldırısı ile ilgili idi. birde Mossad ın Lübnan'da yaptığı operasyon ile ilgili idi.

0|1
    0|0
  • uyuyorsun... uyandığında yanında kimse olmayacak, bir daha hiç uyuyamayacaksın; kendini öldüreceksin

0|1
    0|0
  • 'Telefonun çalmıyorsa bil ki benim.' Korkma Ben Varım

0|2
    0|0
  • Zaman Kötü Kolla Götü [Anonim]

0|0
    1|0
Yükleniyor...