Siz kültürlü bilgili bir cumhurbaskanınız olsun istemez misiniz?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Recep_Tayyip_Erdoğan

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ekmeleddin_İhsanoğlu

Şu iki adam arasınd adağlar kadar fark var yahu. Eğitimler, bilgileri, kültürleri, saygıları.

Ekmeleddin beyin konusmasını dinledim. Adam bilgi deryası. Siyaset, bilim, tarih, cografya, edebiyat her sey hakkında konusuyor.

Recep Beyin konusmasını dinledim. Hala darbeciler, dış mihraklar diyerek suçu baskalarına atmaya devam ediyor.

İnsanın konusmasına, ve geçmisine bakarak nasıl birisi oldugu anlasılır?

Siz nasıl bir cumhurbaskanınız olsun isterdiniz?

Şahsen Ekmeleddin İhsanoglu, bizi en iyi şekilde temsil edecektir.

1|0
5|10

En İyi Kız Görüşü

• şu an başka bir seçeneğimiz olmadığı için evet ekmelettin yoksa bu adamı düne kadar tanımıyorduk bile.. Ama kendini kanıtlayabilir görmüş okumuş bir adam, zannedersem kendini sevdirmeye başlamış bile.. Tayip ise Kasımpaşa sokaklarında kapı kapı gezerek oy dilenciliğiyle buralara gözü boyanmış cahil kesim çoğunluklu halk ile geldi. Böyle bir paylaşım görmek çok hoşuma gitti bu arada. Aralarındaki fark tartışılmaz bile çünkü Tayip tamamen sıfatsız isimlendiremediğim bir psikopatlık var onda :D

0|0
    0|0
    • İmam hatip mezunu, imam hatip'in egitim sistemini biliyoruz yani. Oradan da yüksek okul bitirmis. Tamam fakir bir ailenin çocugu belki, hapiste yatmıs belki. Yazık olmus. Ama ben böyle adamlardan korkuyorum. Hitler'den daha tehlikeli.

• Aynen öyle
      Bu adamın idam edilmesi gerek başka türlü bizim O Aydın günleri görmemiz rüyaa..

Kızlar Ne Diyor 4

• Tayyip kim ya ne olduğu kökeni ne halt karıştirdigi belli değil. Boşbakan.

1|0
    0|0
  • -Başbakanım Melih beyin twitter adresi çalınmış!
    +Dış mihraklar yavrum onlar.
    Dbdbdhdhdjdh.

0|0
    0|0
  • Açıkcası yabancı bir ülkede doğan niyetini bilmediğim ve Esadı destekleyen bir adama oy vermeyeceğim.

0|0
    1|1
  • evet ama bu recep din ile siyaset yapiyor. türkiyede cok cahil var o yüzden o kazanacak ^^

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• genel kültür yarışmasına mı sokacağız?

Hakkaniyetli olsun, dürüst olsun, BİR BAŞKASININ ADAMI veya YALAKASI OLMASIN... Kafi...

1|0
    1|0
    • Hayır cumhurbaskanı seçeceksin boru değil. Bütün kriterleri önemli. Yoksa böyle ülkeyi satıyorlar diye aglarız işte.

• Haklısınız. Herkes çalıyor akp de çalıyor. O halde oylar akp'ye çünkü Allah diyor, cami diyor, yol yapıyor.

• :) ben oy kullanmıyorum... Yani bana söylermisin Türkiye Cumhuriyeti Tarihinde Mustafa Kemal Atatürk dışında Köşke Çıkan insanların birilerinin adamı olmadıklarını Söyleyebilirmisin?

• Ekmeleddin İhsanoğlu √

1|0
    0|0
  • açıkçası ikisini de sevmedim. nedense ihsanoğlunu da desteklemiyorum. tayyip ile kıyaslandığında yine bir nebze iyi ama bana ters gelen bir şeyler var sanki ihsanoğlunda da

0|0
    0|0
    • Karaterini bilemem amcam babam değil. Ama adam ayaklı bilgi makinesi.

• bilgisine bir şey dediğim yok ya. o konuda haklısın ama sanki onun da altından bir şey çıkacak gibi geliyor. pek güven vermedi açıkçası bana.

• Selehattin Demirtaş'ıda Dinle O Vakit Derim...

0|1
    1|0
  • insanlar hak ettiği gibi yönetilirmiş bizim millette bunu hakediyor ne diyelim hayırlı olsun

0|0
    0|0
    • Irkçı olmadım hiçbir zaman. Ama 24 yıllık hayatımın son 8 yılını türk milletinin cidden aptal oldugunu düşünerek geçirdim. Ve aksi bir kanıta rastlayamadım. Acaba cidden aptal mıyız sorusunu 8 yıl boyunca kendime sordum, galiba öyleyiz. Sebebi siyaset değil. Chp değil de akp seçiyoruz diye aptal değiliz. Bir putin'e bak bir de bizim bakanlara, başbakanlara. Aradaki farkı anlarsınız

• haklısın

• tayyip dediğin kasımpaşanın deli imamı...

0|0
    0|0
  • ihsanoğlu ortadoğuya hakim biri, başa geçerse ortadoğu konusunda iyi siyaset yürütebilir

0|0
    0|0
  • ekmeleddin ihsanoğlu kesinlikle.

0|0
    0|0
  • evet kültürlü pısırık olmayan bir lider istiyoruzz keza oda RECEP TAYYİP ERDOĞAN..

0|0
    2|1
  • Elhamdülillah Müslümanız, ama Tayyip dinii istismar ediyor. tamam din ile ilgili konusuyorsun vaaz verir gibi, o yolsuzluk davaları haksızlıklar ne oluyor o zaman, burada çelişki var işte, diğer adayları pek bilmem ama tayyip nasıl kandıracağını biliyor. adam adaylıgını açıklarken hutbe okuyodu resmen.

0|0
    0|0
    • Not: tayyibi desteklemiyorum yanlıs anlasılmasın :)

• Din ile kandırılan tek milletiz ya utanıyorum ya.

Yükleniyor...